Hirdetés
- Kis moduláris reaktorokkal kezelné az adatközpontok energiagondjait a Microsoft?
- Milyen processzort vegyek?
- Flash SSD
- Kormányos topik
- ASUS ROG Raikiri Pro: prémium kontroller gamereknek
- 3DMark (2013) eredmények
- Bambu Lab X1/X1C, P1P-P1S és A1 mini tulajok
- Autós kamerák
- Előállt friss útiterveivel az Intel
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
taki01
őstag
Gondolom a ritkábban lakott szegényebb részeken nincs normális internet. Volt egy video a Netflixen, ami pont ezt taglalta, hogy hányan nem férnek hozzá és hogyan osztják fel területeket a cégek egy más között. Nagyon durva, hogy hány amerikai még mindig betárcsázós netet használ.
-
Kvasir
tag
Kíváncsiságból rákerestem, egy kcisit meglepődtem.
A https://www.pcmag.com oldalon, /news/nearly-a-quarter-of-us-households-dont-have-internet-access képekkel is illusztrálják az arámnyokat.
Mondjuk azt sejtettem, hogy Alaszkában nem sok Internet lehet, de hogy a háztartások 72%-ában ne legyen, az meglepett.[ Szerkesztve ]
Csillagkapu: Atlantisz
-
Ebből a szempontból itthon eléggé el vagyunk kényeztetve
Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak
-
Degeczi
nagyúr
Alaszkában a háztartások 72%-ban van internet...
Mississippi állam a legrosszabb 60%-al, és ami valóban durva, h azon belül akad olyan megye, ahol csak 19% az átlag.
Az persze érthető, h távoli vidéken elszórt tanyákhoz nem fog egyetlen szolgáltató sem kábelt húzni, ezért használnak a háztartások 6.5%-ában műholdas netet.
-
nemlehet
őstag
Texasban van olyan település ahonnan 6 órát autózva bármilyen irányban még mindig texasban vagy
Amúgy igen, magyar ésszel nehéz felfogni a távolságokat és az alacsony népsűröséget ami néhol az USA-ban van.Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
#61842688
törölt tag
Maguknak köszönhetik, miután beszóltak Kínának ( illetve az egyik legfontosabb hazai üzletáguknak a Huawei Technologies-nak) ami a világ első számú, hacsak nem egyedüli 4G és 5G kommunikációs optikai adatátviteli eszközöket gyártó vállalata, majd most szépen füstjelekkel kommunikálhatnak, mert szerintük a Huawei kémkedik.
Mi majd szurkolunk nekik itthonról , a "fejlett" "nyugatnak"
-
És azt nagyon jól tették, hogy beszóltak! Nem ezért nincs ott internet, amire te gondolsz, hanem azért mert a szolgáltatóknak nem éri meg kiépíteni. Tudtommal itthon is támogatásból épült ki a vidéki hálózat.
tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!
-
Degeczi
nagyúr
Annyiban mindenképpen jobb, h sokkal kisebbek a távolságok, amitől jobb a vezeték nélküli lefedettség (mobilnet de nagy távolságú wifis szolgáltatók is elérnek tanyákat) nem túl drágán. A mindentől távol eső USA vidékeken viszont csak a drága műholdas net marad, ami érthető módon pont az ott élő szegényebbeknek nem megfizethető, ez lehet a fő ok (amin persze semmit nem változtatna, ha a Huawei szabadon ténykedhetne ott is)
-
secretgarden
aktív tag
Én azon lepődtem meg tavaly nyáron Floridában, Tampa környékén (ami azért Hortobágy-szerűen sík terület), hogy mennyire változó a lefedettség, rengeteg helyen volt alig-alig működő mobilnet, vagy elvileg jó erős jelű ámde gyakorlatban mégse működő net, vagy helyek ahol kerek perc nem volt adat lefedettség egyáltalán. Sokszor olyan szinten hogy épület egyik oldalán tök jól működő 4G, másik felén meg gyakorlatilag Google kereső nem jött be egy perc alatt... Mintha a mobil tornyok 5 méter magasak lennének arrafelé vagy ilyesmi... (Mondjuk East of Anglia területen ahol élek, itt is vannak olyan helyek, sokszor akár országos jelentőségű főutak és autópályák mentén, ahol nincs működő net, vagy csak mondjuk O2 hálózaton van de Vodafone-on nem stb., pedig itt is gyakorlatilag egy nagy alföld az egész terület, szóval dél-UK is olyan amilyen, és akkor még Skócia vidéki részeiről ne is beszéljünk...)
[ Szerkesztve ]
-
t72killer
titán
Ők Musk igazi piaca. Egy farm gond nélkül kigazdálkodja azt a havi 100(?) dodó előfizut hátsó-Montanában, így nem kell hozzá 437km-nyi kábelt kihúzni, amit ráadásul heti 2x elrágnak a prérikutyák, random helyen
[ Szerkesztve ]
Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.
-
headhunter
addikt
Why Your Internet Sucks | Patriot Act with Hasan Minhaj | Netflix...
"...On the latest episode of Patriot Act, Hasan discusses Internet inequality in the U.S. and the reasons why millions of Americans cannot get online in 2019. Even though the Internet is considered a basic human right by the UN, many poor and rural communities across the country are still left with little to no access to broadband networks.
This lack of Internet access then further impacts the ability of these communities to obtain healthcare, education, and other important necessities.
While Internet service providers like Comcast and Charter are largely to blame for Internet inequality in parts of the country, the FCC is making things worse by siding with private corporations at the expense of millions of Americans who lack access to what has become a vital tool for everyday life.
Since so many Americans lack access to streaming platforms like Netflix, we decided to put out a DVD version of this episode that can be rented at dvd.com/patriotact. Just don’t forget to mail it back when you are done with it..." -
mepet
addikt
válasz
wednesday #16 üzenetére
Ezen cikk alapjan az Amerikai Egyesult Allamokban ~130 millio otthonbol 8 millio nem fer hozza a szelessavu internethez. Ez kb 6%. Es ebbol a 8 millio haztartasbol sokban van internet, csak nem szelessavu.
Ehhez kepest a #2 hsz-ben linkelt cikkben azt irjak, hogy 27,5 millio haztartasban nincs semmilyen internet.
Szerintem valaki hazudik...
-
#61842688
törölt tag
Tisztában vagyok vele, hogy a szerverközpontokban milyen készülékeket használnak és milyen arányban.. továbbá azzal is, hogy milyen arányú a gyártói kínálat ezen az oldalon.. a helyzet az globál szinten nézve, hogy minden 100 optikai "rack-szekrényből" 99-et a Huawei szállít le a maradék 1% részesedésen osztozik a többi vállalat, mint pl. az Ericsson (többet így hirtelen még említés szintjén sem tudok)
Tehát jó dolog álmodozni, de a tények makacs dolgok..
Ugyanez persze visszafele is igaz, pl. a processzor kategóriában , anno a Huawei kizárólag azért szüntette meg a server gyártását, mert abból a 10ezer darab mikro-tirisztorból, chipsetből stb.. amikre az alaplapon egytől egyig bele volt GRAVÍROZVA (nem, nem csak egy szimpla rányomtatott lógó, hanem BELE VOLT GRAVÍROZVA) a Huawei logó , ebből egyetlen egy dolog volt amibe nem : a Procira csupa nagy betűkkel az volt írva, hogy : Intel XEON.. nos ezért fejek hulltak le Kínában... (ha nem is szó szerint) Ők is álmodozhatnak majd a saját gyártású prociról , mint ahogy az amerikaiak is álmodozhatnak a saját gyártású optikai készülékekről.
-
Dißnäëß
veterán
Érdeles cikk.
Az Antarktiszon minden háztartásnak 100%-os az internet lefedettsége.
Csak úgy, trollbólLá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá
Új hozzászólás Aktív témák
it Az amerikai FCC szerint 8,3 millió otthon és cég még mindig nem fér hozzá a gyors, szélessávú internethez.
- Mobilinternet
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Gyúrósok ide!
- Sony Xperia 5 V - kell-e nekünk zoom?
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Kis moduláris reaktorokkal kezelné az adatközpontok energiagondjait a Microsoft?
- PlayStation 5
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Garanciális Zotac RTX 2070 AMP EXTREME 8Gb videokártya ritkaság
- Eladó Konfig! I5-9500 256GB SSD 1TB HDD 16GB DDR4 RX6600 8GB!
- Nagyon szép - Macbook Pro 15" 2016 gyártás - 4 mag i7, 16GB, 100% - garancia, HU/UK (A2)
- Nintendo Switch V1 32 + 128GB
- Mint az új - Macbook Air Retina 13" M1 - 2021 gyártás, Apple garancia, HU/UK (05)
Állásajánlatok
Cég: Morgan Stanley
Város: Budapest
Cég: Devops Team Kft.
Város: Budapest