Hirdetés

Aktív témák

  • Swirlsky

    csendes tag

    Sziasztok!

    A kérdés a következő: Milyen hardverelemek kellenek abba a mobileszközbe, melynek annyi a feladata, hogy ha belerakunk egy SIM-kártyát, akkor a világ bármely pontjáról (értelemszerűen ahol a mobilhálózat adott) képes legyen SMS-t küldeni és fogadni. Továbbá egy kártyafüggetlen eszközről van szó.

    A kérdés két felé bontható, jelesül hogy milyen technológiákat, szabványokat kell a kütyünek ismernie, illetve hogy ez milyen áramköri elemekkel valósítható meg.

    Annyit már tudok, hogy egy sima 2. generációs (2G) hálózatot támogató rendszer megfelelő lenne (GPRS és EDGE se feltétlenül szükséges), az SMS-ezéshez ennyi már elegendő. Viszont bármennyit kutakodtam a témában, a GSM és a CDMA-s zűrzavart nem sikerült megemésztenem. Nem tiszta számomra hogy esetemben ezek a technológiák pontosan hol játszanak majd szerepet.

    Így hát először inkább leírnám a (szerintem) szükséges áramköri elemeket.
    Először is kell majd egy antenna, ami a jelet veszi meg adja, kell egy RF power amplifier, ami ezt kellőképp felerősíti valamint kell egy RF signal processor, ami a jelet előállítja/feldolgozza.

    Az egyéb áramköri elemek, mint pl kártyaolvasó, mikrovezérlő, memória modulok...stb most nem lényegesek, csak a cellular technológiában szerepet játszó részekre vonatkozik a kérdés.

    A kérdéseim tehát a következőek:
    Kb. ilyesmi elemekre lesz szükségem, jó helyen kapizsgálok?
    Mit kell tudnom erről a GSM-CDMA-s témáról, és mit kell figyelembe vennem ezzel kapcsolatban mikor az áramköri elemeket kiválasztom hogy a készülék a világ minden táján, különböző hálózatokon is működni tudjon majd?
    A fent leírt elemeket külön kell beépíteni, vagy létezik erre komplett cellular modul, amiben mindez benn van? Ha igen, EZ(link) pl jó lenne? Ez pont erre való, nem is kell ehhez más csak egy antenna? Honnan tudom hogy ez mely mobilhálózatokat támogatja? (és itt ugyancsak a GSM-CDMA dologra gondolok)

    Kb. ennyi. Hát bocs hogy ilyen hosszú lett, remélem érthető volt. Köszi előre is! :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák