Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    Ebből az OLED designból nem lehet nagyon többet kihozni, maximum a talppal variálni, de egy ilyen TV-t illik már a falra helyezni, nem érezném buztonságban a saját lábán...Olyan ez a formaterv, mint a mai okostelefonok, "egykaptafa", de gagyinak azért egyáltalán nem mondanám. Értem, hogy egyszerű kezelni a TV-t, de ez a távirányító nekem nagyon hmm, szerény....

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz DanielLong #47 üzenetére

    Pont ezért vettem LG-t, Samsung helyett. Van pár 4K Bluray kiadványom, amin csak angol Atmos hang van. Mostmár azért 1-2 Samsung is támogatja. A lemezeken még mindig csak HDR van, de a Netflix, Disney+, Apple TV+ rengeteg DV tartalmat kínál. Értem, hogy nem kell parálni, mert akkor van helyette HDR10, de ha már egyszer ebben a formátumban vannak fent a tartalmak, szeretném abban is élvezni. A DTS támogatás hiánya nekem fájóbb, de úgyis XSX-en játszom le a lemezeket, így az megoldja, átkonvertálja.....Úgyis a világ már a streaming felé megy, ha duzzogok rajta, ha nem.... :(((

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Crus #65 üzenetére

    Az Oázisnál 2x vettem monitort, az egyik csak a kamerák képére kellett, de a régi U2414H-s Dell-emre kértem kalibrálást (a mai napig megvan és használom, pedig már 9 éves lesz). Kicsit, mintha fakóbbak lettek volna a színek és 75-75%-on volt a fényerő és a kontraszt. Akinek mutattam, az el volt alélva a látottaktól, én kevésbé. Egyébként is kb desktop módban volt jelentősége. Vigyázni én is vigyázok az eszközeimre, valaki szerint már betegesen is, de nem ütök-vágok semmit sem.

    @arty #66: Eddig a Mammutban lévő MM-ben találkoztam hozzáértő eladóval. Egy másikban (direkt nem írok itt áruházat), pedig 1 éve LG C2-ről érdeklődtem. Mindig hetekig olvasom a teszteket, nézem a videókat, de akkor valamiért meg akartam kérdezni, hogy nekik mik a tapasztalataik. A csaj a "C2" hallatán visszakérdezett, hogy a C12-re gondolok? Megfordultam és átmentem egy másik osztályra. A szomorú az volt, hogy LG pólóban rohangáltak az osztályon...Az Oázisban még megbízok, de az MM-ben biztosan nem kalibráltatnék TV-t ezekután.

    LG Filmmaker? Hmm....Nagyjából OK, HDR/DV tartalomnál, de ha nincs kiegészítő fényforrás a szobában, a felirat kiégeti szó szerint a retinámat. SDR-ben meg néha olyan sötét, hogy jobb egy Cinema/Cinema Home......Ha minden kötél szakad, akkor ECO, ott is több fény van. Filmmaker módban játszani? Miért? Arra ott a Gaming mode, VVR, minimális Delay stb....Azért ott is elég érdekes a kalibráció: Az FPS/RTS stb módok között tapasztalataim szerint csak a Black stabilizer szintjei változnak.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz arty #71 üzenetére

    Kifogom próbálni a szürke feliratszínt, amit írsz, ezen nem is gondolkoztam, mert emlékeim szerint a sárgát hozza fel alternatív színnek az Amazon Prime (Video) is. :K Jelenleg az jött be "gyógyírként", hogy nem teljesen sötétben TV-zek és a felirat mögé fekete hátteret kapcsoltam.

    Még továbbra sem értem, hogy egy gaming módot hova (miért) érdemes kalibráltatni? :F

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz junkpod #80 üzenetére

    Ahogy Balika911 mondja, emailben elküldik a kész profil-t egy *.icm fájl formájában, azt telepíted a színprofilok alá, "alapértelmezetté" teszed és kész is. Nekem utóbbi valamiért win10 alatt nem igazán működik, visszaáll a gyári színprofil, ezért egy külön programot használok rá (most éppen nem jut eszembe a neve), amibe betallózom. Ez minden egyes windows indításnál indul, látom a színgörbéket is és bármikor vissza tudok váltani a gyári színprofilra is.

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák