Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Silkó

    veterán

    ÖSSZEFOGLALÓ

    Samsung Galaxy S8 és S8+

    Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

    Tartalom: bemutató, típushibák, GYIK, mélyvíz

    Bemutató

    A dél-koreai Samsung áprilisban mutatta be a Galaxy S7 és S7 edge utódjait, a 2017-es év „S” szériás csúcsmodell párosát: a Galaxy S8-at és az S8+-t. A készülékek 4 eltérő színben jelentek meg első körben: éjfeketében, juhar aranyban, levendula és jeges szürke színekben. A Samsung mindegyik színvariációhoz fekete előlapot társított. Az S8-cal és az S8+-szal bemutatkozott az új, Infinity Display fantázianévre hallgató, 18,5:9 képarányú megjelenítő, mely az S8-nál 5,8 hüvelyken, míg az S8+-nál 6,2 hüvelyken terül el, a kijelző-előlap arány 83%-os. A kijelző mindkét variánsnál QHD+ felbontású (2960×1440), a panel Super AMOLED, és 2017-től mindkét verzió edge, azaz a szélein lekanyarodó kijelzővel van szerelve. Az új modellek hardveres téren is a csúcskategóriát képviselik: a processzor a 10 nm-es csíkszélességű Exynos 8895, mely négy darab, 1,7 GHz-es Cortex-A53, és 4 darab 2,3 GHz-es Exynos M2 magot foglal magában, a RAM 4GB, a háttértár egységesen 64 GB (UFS 2.1), nem maradt el a microSD bővíthetőség sem (maximum 256 GB). Az amerikai piacon az S8 páros a Qualcomm Snapdragon 835-ös lapkával van szerelve, mely nagyon hasonló teljesítménnyel bír a nemzetközi variánshoz viszonyítva. Mindkét készülék – az elődeihez hasonlóan – IP68-as por- és vízállósági minősítéssel is bír. Az akkumulátor az S8-nál 3000 mAh-s, míg az S8+ 3500 mAh-s telepet kapott. Az S8 duót ívelt Gorilla Glass 5 elő- és hátlap borítja, a keretek fémből vannak. A biztonsági megoldásokat tekintve az előlapon a Note7-ben is látott írisz szkenner található, az immár érintés alapú ujjlenyomat-olvasó pedig a hátlapra került a kamera, a vaku és a pulzus- és véroxigén mérő mellé. Ebben a telefonpárosban is van always-on kijelzés, valamint a virtuális home gomb alá nyomásérzékelőt is szereltek. Az S8 páros HDR videó lejátszására alkalmas, illetve megfelelnek a Dolby Vision szabványnak is. Az előlapi kamera immár 8 megapixeles, és autofókuszt is kapott, a hátlapon elhelyezkedő főkamera pedig 12 megapixeles, F1.7-es rekeszértékű, dual pixel szenzoros, 4K felvételre képes. Adatkommunikációs téren a két S8 támogatja a Cat.16-os hálózatokat is, ami 1Gbps sebességet jelent (egyelőre még itthon nincs ilyen hálózat). A bluetooth 5.0-s szabványú lett, a Type-C port USB OTG képes (3.1), a telefonok megfelelő töltőpaddal vezetékmentesen is tölthetők, akár gyorstöltéssel. A helymeghatározáshoz a GPS, a Glonass, a Galileo és a Beidu műholdrendszereket vehetjük igénybe. Az új készülékekkel együtt mutatta be a Samsung a Bixby hangalapú asszisztensét is, mely magyarul nem beszél. A legtöbb helyen forgalmazott S8 páros egy darab nanoSIM kártyát fogad magába, de létezik duál SIM-es megoldás is, ilyenkor a microSD kártyáról le kell mondjunk. A készülékek operációs rendszert tekintve Android 7.0-val érkeztek megjelenésükkor.

    A készülékek gyári dobozában a telefonon kívül egy SIM tűt, egy AKG by Harman háromgombos mikrofonos fülest, 2 pár extra gumiharangot, 2A-es adaptív gyorstöltőt, USB-C töltő- és adatkábelt, egy USB-C – microUSB konvertert, illetve egy USB-C – normál USB OTG átalakítót találunk.

    Az S8 pároshoz számos kiegészítő érhető el a piacon: tokok, töltőpadok, Gear VR, DeX állomás, fóliák, gömbkamerák, okos kiegészítők.

    Típushibák

    Az eddigi tapasztalatok alapján az S8 párosnak a következő előforduló típushibái ismertek: kijelző rózsaszínesedés (szoftverfrissítéssel javítják, érdemes vásárlás előtt ellenőrizni), nyomásérzékeny home gomb túlérzékenység (egyelőre nincs rá megoldás), kamera fókusz-vesztés (a lencse kocogtatásával általában helyreáll, extrém esetben cseréltetendő a telefon), AMOLED panel beégése (garanciában cserélik).

    GYIK

    Milyen fólia javasolt?

    Az eddigi felhasználói tapasztalatok megoszlanak, általában vagy a gyári Samsung fóliát javasolt használni, vagy a Nillkin 3D CP+ edzett üvegfóliát.

    Milyen tok javasolt?

    Ez igazából ízlés és felhasználó függő. Elég népszerű a Nillkin Nature TPU átlátszó szilikontok, a gyári Clear View fliptok, a Spigen és az UAG ütésálló tokjai, a gyári Samsung szilikon tok és a Nillkin Super Frosted hátlap tok. Az egyetlen olyan tok, ami semmiképp se javasolt, az a gyári Clear Cover tok, ezzel több fórumtársnak is volt gondja: megkarcolja a telefon fém keretét.

    Bixby?

    A Samsung új intelligens hangasszisztense egyelőre nem beszél magyarul, ezen kívül a szolgáltatásai is régiónként korlátozottak. A Bixby-hez gomb is társul, ami nem mindenkinek szimpatikus. A Play Áruházban léteznek alkalmazások, amik kikapcsolják a Bixby betöltését, és más alkalmazásokhoz teszik elérhetővé a gombot. A különböző, kisebb-nagyobb szoftverfrissítésekkel ezek az alkalmazások azonban inaktívvá válhatnak.

    Hol érdemes megvásárolni az S8-at/S8+-t?

    Az árak és a kínálat folyamatosan változnak, a legolcsóbban általában a különböző GSM boltokban lehet beszerezni az S8 párost, viszont ezeknél érdemes rendkívül körültekintőnek lenni, az esetenként bizonytalan garanciális ügyintézés miatt. A hazai szolgáltatók közül a Telenor és a Vodafone SIM lockkal árulja a készülékduót, a Telekom viszont kártyafüggetlenül, de szolgáltatós ROM-mal, utóbbi jelenleg Starter Kittel. A legdrágábbak általában a hivatalos, nagy forgalmazóktól (SES, Media Markt, Speedshop, stb.) megvásárolható független készülékek, viszont garancia szempontjából ezek, és a szolgáltatós telefonok a leginkább megbízhatóak, 2 év jótállással.

    Frissítések?

    Az S8 páros havi rendszerességgel kap biztonsági frissítést, ezen felül várható a 7.0-s Androiddal elrajtoló telefonpárosra 1-2-3 Android főverzió frissítés is, a következő hónapokban, években. Mind a havi biztonsági javításokat, mind a főverzió frissítéseket általában a független készülékek kapják meg első körben, utánuk következnek a szolgáltatós S8/S8+-ok.

    Mélyvíz

    Ez a rész még egyelőre szerkesztésre vár, megértéseteket és türelmeteket köszönöm!

    Készítette: Mr.Silkó

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Silkó

    veterán

    Bemutató

    A dél-koreai Samsung áprilisban mutatta be a Galaxy S7 és S7 edge utódjait, a 2017-es év „S” szériás csúcsmodell párosát: a Galaxy S8-at és az S8+-t. A készülékduó 5 eltérő színben jelent meg első körben: éjfeketében, juhar aranyban, levendula, korallkék és jeges szürke színekben. A Samsung mindegyik színvariációhoz fekete előlapot társított. Az S8-cal és az S8+-szal bemutatkozott az új, Infinity Display fantázianévre hallgató, 18,5:9 képarányú megjelenítő, mely az S8-nál 5,8 hüvelyken, míg az S8+-nál 6,2 hüvelyken terül el, a kijelző-előlap arány 83%-os. A kijelző mindkét variánsnál QHD+ felbontású (2960×1440), a panel Super AMOLED, és 2017-től mindkét verzió edge, azaz a szélein lekanyarodó kijelzővel van szerelve. Az új modellek hardveres téren is a csúcskategóriát képviselik: a processzor a 10 nm-es csíkszélességű Exynos 8895, mely négy darab, 1,7 GHz-es Cortex-A53, és 4 darab 2,3 GHz-es Exynos M2 magot foglal magában, a RAM 4GB, a háttértár egységesen 64 GB (UFS 2.1), nem maradt el a microSD bővíthetőség sem (maximum 256 GB). Az amerikai piacon az S8 páros a Qualcomm Snapdragon 835-ös lapkával van szerelve, mely nagyon hasonló teljesítménnyel bír a nemzetközi variánshoz viszonyítva. Mindkét készülék – az elődeihez hasonlóan – IP68-as por- és vízállósági minősítéssel is bír. Az akkumulátor az S8-nál 3000 mAh-s, míg az S8+ 3500 mAh-s telepet kapott. Az S8 duót ívelt Gorilla Glass 5 elő- és hátlap borítja, a keretek fémből vannak. A biztonsági megoldásokat tekintve az előlapon a Note7-ben is látott írisz szkenner található, az immár érintés alapú ujjlenyomat-olvasó pedig a hátlapra került a kamera, a vaku és a pulzus- és véroxigén mérő mellé. Ebben a telefonpárosban is van always-on kijelzés, valamint a virtuális home gomb alá nyomásérzékelőt is szereltek. Az S8 páros HDR videó lejátszására alkalmas, illetve megfelelnek a Dolby Vision szabványnak is. Az előlapi kamera immár 8 megapixeles, és autofókuszt is kapott, a hátlapon elhelyezkedő főkamera pedig 12 megapixeles, F1.7-es rekeszértékű, dual pixel szenzoros, 4K felvételre képes. Adatkommunikációs téren a két S8 támogatja a Cat.16-os hálózatokat is, ami 1Gbps sebességet jelent (egyelőre még itthon nincs ilyen hálózat). A bluetooth 5.0-s szabványú lett, a Type-C port USB OTG képes (3.1), a telefonok megfelelő töltőpaddal vezetékmentesen is tölthetők, akár gyorstöltéssel. A helymeghatározáshoz a GPS, a Glonass, a Galileo és a Beidu műholdrendszereket vehetjük igénybe. Az új készülékekkel együtt mutatta be a Samsung a Bixby hangalapú asszisztensét is, mely magyarul nem beszél. A legtöbb helyen forgalmazott S8 páros egy darab nanoSIM kártyát fogad magába, de létezik duál SIM-es megoldás is, ilyenkor a microSD kártyáról le kell mondjunk. A készülékek operációs rendszert tekintve Android 7.0-val érkeztek megjelenésükkor.

    A készülékek gyári dobozában a telefonon kívül egy SIM tűt, egy AKG by Harman háromgombos mikrofonos fülest, 2 pár extra gumiharangot, 2A-es adaptív gyorstöltőt, USB-C töltő- és adatkábelt, egy USB-C – microUSB konvertert, illetve egy USB-C – normál USB OTG átalakítót találunk.

    Az S8 pároshoz számos kiegészítő érhető el a piacon: tokok, töltőpadok, Gear VR, DeX állomás, fóliák, gömbkamerák, okos kiegészítők.

  • Mr.Silkó

    veterán

    Típushibák

    Az eddigi tapasztalatok alapján az S8 párosnak a következő előforduló típushibái ismertek:

    • kijelző rózsaszínesedés: szoftverfrissítéssel javították már
    • nyomásérzékeny home gomb túlérzékenység: egyelőre nincs rá megoldás, nem gyakori
    • kamera fókusz-vesztés: a lencse kocogtatásával időszakosan helyreáll, a hivatalos szervizek által ismert hiba, a szervizesek szerint érinti a szervíz készletet is. A hiba a kamera optikai képstabilizátorának sajátos kialakításából eredeztethető és fókusz vesztést okoz. Szoftverfrissítéssel elvileg javították ezt is.
    • AMOLED panel beégése: garanciában cserélik, extrém használattal jön elő (magas fényerő, statikus tartalmak).

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Silkó

    veterán

    GYIK

    Üzemidő, akkumulátor, SoT

    Ez a kérdéskör a leggyakrabban előforduló téma a fórumban. Amit fontos elsőként megemlíteni, hogy a jelen topik összevont jellege miatt, illetve az S8 és S8+ készülékek eltérő akkumulátor kapacitása okán (3000/3500 mAh) külön kell válasszuk a fórumozók által elért üzem- és képernyőidőket. A sima S8 átlagban 5-6 órás SoT-ot (aktív kijelzőidőt) tud produkálni, míg az S8+ akár 7-8 órás kijelzőidőket is hoz, a felhasználói visszajelzések alapján. Ezek az értékek ugyanakkor csak tájékoztató jellegűek, az üzemidő és a SoT nagy mértékben függ a felhasználói beállításoktól, a WiFi illetve mobilhálózatok lefedettségétől (utóbbin jóval gyorsabban tűnnek el a százalékok, mint WiFi használata mellett, ez fokozottan igaz gyenge/ingadozó térerőnél), az engedélyezett programok háttértevékenységétől és energiafelhasználásától, a használt alkalmazások speciális jellegétől (pl.: navigációs appok), a kijelző fényerejétől.

    A hosszabb üzemidő eléréséhez és a nagyobb SoT-hoz érdemes finomhangolni a beállításokat - akár a futó folyamatokra is rápillantani a fejlesztői beállításokban, tiltani a nem használt appokat, automata vagy alacsonyabb fényerőt használni, tiltani minden diagnosztikai jelentést, sötétebb színvilágú témát használni, erőforrás-zabáló alkalmazásokat kerülni (Facebook és társai), kikapcsolni a felesleges fícsöröket - ezek folyamatosan aktív szenzorokat alkalmaznak (például: tekintetfigyelés).

    Ezeken felül a további extra üzemidő eléréséhez hasznosak lehetnek az alapszinten nem tiltható alkalmazások és felesleges rendszerszintű háttérfolyamatok tiltására szakosodott appok, vagyis disablerek. Ilyen például a BK Disabler vagy a Package Disabler Pro. Ezek az alkalmazások a gyári appok és bloatware-ek tiltásán túl képesek akár rendszerszintű folyamatok korlátozására is, úgyhogy fokozott elővigyázatossággal és odafigyeléssel, meg némi hozzáértéssel javasolt csak a használatuk. Olyan folyamatot, amiről nem tudjuk, hogy mire való, semmiképpen sem szabad tiltani!! A rendszerbe való komolyabb belenyúlás hozzáértés nélkül ezekkel az appokkal a telefon meghibásodását okozhatja!

    Szervizelés

    Amennyiben szervizelésre kerül a sor, érdemes meggondolnunk, hogy lehetőségeinkhez mérten hova fordulunk. A legnépszerűbb itt a fórumon - a szervizek rövid listáján - a budapesti, Váci úti Samsung szervíz, ahol jópár fajta meghibásodást a helyszínen javítanak, rövid határidőn belül. Budapesten ide érdemes a leginkább vinni a telefont. Amennyiben viszont itt nem tudják megjavítani a készüléket, a Váci úti szervíz is a TMX-hez fordul. Ez utóbbi cégtől több fórumtárs elmondása alapján is karcosan, hibásan kerülnek vissza a telefonok a felhasználókhoz. Éppen ezen utóbbi kellemetlenségek elkerülésére érdekében erősen javasolt a szervízbe küldendő készülék alapos körbefotózása a leadás előtt, bizonyíték gyanánt.

    Milyen fólia javasolt?

    Az eddigi felhasználói tapasztalatok megoszlanak, általában vagy a gyári Samsung fóliát javasolt használni, vagy a Nillkin 3D CP+ edzett üvegfóliát. A GG5-ös előlapi és hátlapi üveg egyébiránt nagyon strapabíró karcok szempontjából.

    Milyen tok javasolt?

    Ez igazából ízlés és felhasználó függő. Elég népszerű a Nillkin Nature TPU átlátszó szilikontok, a gyári Clear View fliptok, a Spigen és az UAG ütésálló tokjai és a Nillkin Super Frosted hátlap tok. A gyári Clear Cover tok és a szintén gyári szilikon tok nem igazán javasolt, mivel ezekkel több fórumtársnak is volt gondja: előbbi megkarcolhatja a telefon fém keretét, utóbbi por– és szöszmágnes, és nagyon tapadós a felülete.

    Bixby?

    A Samsung új intelligens hangasszisztense egyelőre nem beszél magyarul, ezen kívül a szolgáltatásai is régiónként korlátozottak. A Bixby-hez gomb is társul, ami nem mindenkinek szimpatikus. A Bixby a legutóbbi frissítés után már egyszerűen kikapcsolható, magából az appból.

    Hol érdemes megvásárolni az S8-at/S8+-t?

    Az árak és a kínálat folyamatosan változnak, a legolcsóbban általában a különböző GSM boltokban lehet beszerezni az S8 párost, viszont ezeknél érdemes rendkívül körültekintőnek lenni, az esetenként bizonytalan garanciális ügyintézés miatt. A hazai szolgáltatók közül a Telenor és a Vodafone SIM lockkal árulja a készülékduót, a Telekom viszont kártyafüggetlenül, de szolgáltatós ROM-mal. A legdrágábbak általában a hivatalos, nagy forgalmazóktól (SES, Media Markt, Speedshop, stb.) megvásárolható független készülékek, viszont garancia szempontjából ezek, és a szolgáltatós telefonok a leginkább megbízhatóak, 2 év jótállással.

    Frissítések?

    Az S8 páros havi rendszerességgel kap biztonsági frissítést, ezen felül várható a 7.0-s Androiddal elrajtoló telefonpárosra legalább 2 Android főverzió frissítés is, a következő hónapokban, években. Mind a havi biztonsági javításokat, mind a főverzió frissítéseket általában a független készülékek kapják meg első körben, utánuk következnek a szolgáltatós S8/S8+-ok.

    Biztosítás?

    Egy ilyen értékű készüléknél alapvetően kijelenthető, hogy amennyiben van lehetőségünk, akkor ésszerű döntés biztosítást kötni a telefonunkra, ami általában kisebb önrész fejében megvéd bennünket egy esetleges beázás, törés, lopás, vagy rablás esetén.

    A Telekom és a Voda (az ott vásárolt készülékek esetében) nyújt közvetített biztosítási szolgáltatást. A legtöbb biztosítónál vélhetően szintén szerepel ilyen (kiegészítő) szolgáltatás. Ugyancsak van lehetőség a nagyobb elektronikai üzletekben készülékbiztosítás megkötésére (amely mögött a Generali áll). Amennyiben valaki nem szolgáltatónál vásárolta a telefonját, és van általános lakásbiztosítása, akkor érdemes felhívni az adott biztosítót és rákérdezni, hogy náluk van-e ilyen kiegészítő opció (mert ez lehet a legolcsóbb megoldás).

  • Mr.Silkó

    veterán

    Mélyvíz

    Figyelem!

    Alapvetően elmondható, hogy ha a továbbiakban leírtakat nem érted, akkor valószínűleg ezek nem azok a dolgok, amikre szükséged van. Vedd figyelembe, hogy a nem megfelelő módon buherált készülék garanciáját elveszítheted, a telefont téglásíthatod. Ezért sem a PH!, sem pedig a fórumot használók nem vállalnak felelősséget. Mindent csak saját felelősségre alkalmazzatok! Az itt leírtak nem biztos, hogy működnek, elírások, hibák lehetnek. Ennek figyelembevételével olvass tovább!

    Root (LB) - Jelen állás szerint a készülék egyelőre nem rootolható exploitos (dirty) módon. XDA-s fejlesztők dolgoznak az ügyön, EDL oldalról értek el sikereket (valamint Magisk oldalról is van ígéret), azonban problémamentes, teljes root jogkört nem sikerült elérnie senkinek. A Max Lee féle S8 rooting videót ne kövessétek, hacsak nem szeretnétek a következőkkel szembesülni bekapcsoláskor: "Verification failed. Unable to restart your device. The integrity verification has failed. You need to reset your device to factory default settings. This will erase all your data." Amennyiben lesz sikeres root módszer, amik útját mások már kitaposták, az Összefoglalóban meg fogod találni! Türelem!

    Root (UB) - OEM Unlock lehetséges azokon a készülékeken, ahol a szolgáltató ezt nem blokkolta, vagy gyártói értékesítési hálózaton keresztül lett beszerezve. Ennek ellenőrzése: Beállítások / A telefon névjegye / Szoftver adatai / Build számot folyamatosan tapicskolod. Ezután megjelenik a fejlesztői mód, azon belül található az OEM Unlock. Figyelem, azzal hogy a csúszkát elhúzod még nem történik semmi, csak nyitva a bootloadere a készüléknek. A knox akkor ugrik, amikor rátöltesz a védett területek valamelyikére adatot (odin), vagy rw jogkört szerzel a rendszer partícióhoz. EZ AZONNALI ÉS VISSZAVONHATATLAN GARANCIA VESZTÉSSEL JÁR! Ha ezek után is minden áron kell a root jog és a garancia kukázása, akkor .... [SP][link][/SP]

    Navigációs sáv színeinek cseréje - Nem hardcore művelet, ha szeretnéd gond nélkül meg tudod oldani.

    Amire szükséged lesz:

    - Color picker alkalmazás, amiből a színkódokat kinyered. Erre egy egyszerű webest ezen az oldalon találsz.
    - ADB toolkit (Windows, Linux és Mac operációs rendszerekre). Ezt érdemes fennhagyni, később még kellhet.

    Egy példa kód:

    adb shell settings put global navigationbar_color -317057255
    adb shell settings put global navigationbar_current_color -317057255

    Néhány példa navbar színekre:

    Áttetsző fekete: -16777216
    Átlátszó fekete: 65793 (nem teljesen, alább hogy miért!)
    Átlátszó szürke: 8421504

    Figyelem, a színkód előtti előjel lényeges! Az áttetsző színek használata egyes alkalmazások színét is megváltoztatja (pl billentyűzet)! Egyes alkalmazások egyedi színeket is beállíthatnak a navigációs sávhoz. Ez a beállítás csak a sáv alapszínének megváltoztatását eredményezi, nem írja felül az alkalmazás-specifikus színeket! Ne állítsatok be teljesen átlátszó navigációs sávot, nem fog működni. Átlátszó fekete beállításnál (valódi feketénél) egyes alkalmazások nem átlátszó fehérben jelennek meg. Erre a megoldás, hogy "majdnem" teljesen fekete színt kell választani (lásd a fentebbi kódot).

    További beállítások és átlátszóság pontos kalkulációjának módja az eredeti forrásban található.

    Odin flash

    Forrás (S7 topik összefoglaló).

    Forrás 2.

    A home csc esetén maradnak a beállítások, appok, a sima csc betallózása esetén viszont minden adat törlődik. PiT file nem kell, Odin v3.10.1-től mindent beállít magának a CSC file-ból. 

    Az összefoglaló és a mélyvíz folyamatos bővítés alatt.

    Ha bármi nem egyértelmű, vagy ha a témában kérdésetek van, inkább tegyétek fel a fórumban, igyekszünk segíteni!

Új hozzászólás Aktív témák