Hirdetés

2018. október 23., kedd

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-11 18:58:03

PROHARDVER!

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6101) dodopek válasza Dhampir (#6100) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Kár volt eladni, mert szükséges lett volna, később, ha a monolitát be akarod ajánlani...

Rétisün!

Azért támadtak meg, mert valszeg egyikük megsérült a robbanásban, és ezt zokon vették...

[ Szerkesztve ]

(#6102) Aarpok válasza dodopek (#6101) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Szerintem nélküle is megoldható.Valamelyik frakciónak beárulod Szarkát és ugyanazt felkéred a tudósbunker őrzésére,majd beszélsz Gontával zatonban utána befogadják a monolit katonákat.Csináltam már így és nem volt probléma. :K

Rétisün : Az a csirke nagyot robban ám és ahogy Dodopek irta valószínű valamelyik megsérült tőle.és ezért morcosak.
Dhampir : én örülnék neki,ha legalább egy HD 6490M lenne a notimban,de nekem csak GT320M jutott. :O

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6103) rétisün

rétisün
(PH! nagyúr)

az baj, ha megelőzöm magam? :DDD

úgy értem, még nincs meg a military cargo-s info a mocsárban, de én már átkolbászoltam zatonba, és kaptam küldiket. nem befolyásolja ez a játékmenetet?

itt se nagyon kapok épkézláb stukkert/páncélt :(

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#6104) Aarpok válasza rétisün (#6103) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Azt nem tudom,hogy befolyásol - e valamit,de szerintem jobb lépésről-lépésre haladni.

Аарпок

(#6105) sondor88

sondor88
(lelkes újonc)

Hi fellow stalkers!

Én magam kitoltam mind a 3 alap gamet. Aztán ugye jött a modolás, először az oblivion lostot raktam fel SoC-hoz, de egy idő után már túl erős voltam (200k $ stb) így elég unalmas lett. Kicsit próbálkoztam az AMK moddal, de végül a LURK nevű mod jött be jobban (aki jár 4chanen /v/-re az biztos ismeri :D ) Végig szenvedtem toltam veteran fokozaton célkereszt nélkül az amugyis kegyetlen játékot.(Semmilyen (!) HUD nincsen, 1 lővésből is meghalhatsz, minden drágább, okosabbak az ellenfelek...) Néha elég frusztráló volt, de megérte.
Most a CoP-ot kezdtem el tolni misery moddal (legnehezebb fokozaton persze, de célkeresztel :/ ) Eddig nagyon bejön és elég balanszos/realisztikus

Szóval akik még nagyobb kihívást szeretnének azoknak ezt a 2 modot ajánlom

(#6106) Physicist03 válasza rétisün (#6103) üzenetére

Physicist03
(senior tag)

Szerintem jobban teszed ha azt is átviszed, mert a rakományt majd oda kell adnod az összekötődnek és valószinű, hogy a későbbiekben még ad küldetést (azt hiszem a sötétvölgy alati laborban talált dokumentumokat is neki kell odaadni és azért vasilisk jár jutalomba, kár lenne elmulasztani.)

(#6107) Aarpok válasza sondor88 (#6105) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Mazoistáknak illetve profiknak a Misery jó választás.Azonban megemlíteném,hogy az SGM 2.2 sem sétagalopp masterfokozaton.Van jó pár küldetés benne ami nagyon izzatóra sikerült.

Аарпок

(#6108) sondor88 válasza Aarpok (#6107) üzenetére

sondor88
(lelkes újonc)

egyáltalán nem mazochizmus azzal tolni :D
Főleg, ha az ember szereti, ha egy game realisztikus
annyiban nehéz, hogy te is meghallhatsz 1-2 lövésből, DE az ellenfél is (már ha nem mutáns vagy vmi)
amikor először kijött akkor volt egy kicsit unbalanced (nagyon gyorsan elfáradt benne az ember stb), de azóta ezt patchelték

(#6109) Dhampir válasza dodopek (#6101) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Akkor ezt elcsesztem. Mással is be lehet majd ajánlani a Monolitost? :F

(#6102) Aarpok

Eszerint nem szólhatok semmit, bár eredetileg nem játékcélra vettem, nem is "gamer-gép", de meglepődtem az ATI által nyújtott élményen.

[ Szerkesztve ]

(#6110) Dhampir válasza Dhampir (#6109) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Jól van, csak a legutóbbi, Morganes küldetést kellett ismét végrehajtani, és a jutalomból megvalósított fejlesztéseket ismét elvégeznem. :)

Fél óra alatt kezdett belassuni a játék, ez a meleg kicsit sok lett a 6490M hűtésének.

(#6111) Aarpok válasza sondor88 (#6108) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Nekem biztos az lenne,mert nem vagyok profi :D Az hogy realisztikus lett ahhoz kétség sem fér.Mikor olvastam róla először már akkor mondták,hogy csak azoknak ajánják akik az alapjáték mester szintjén csak mosolyognak.

Аарпок

(#6112) dodopek válasza Dhampir (#6110) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Van alatta laptop hűtő? Pár ezer forintért kapsz, és (a HD sentinel szerint pl) 10c alacsonyabb a hőmérséklet....

(#6113) Aarpok válasza Dhampir (#6110) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Sajnos a legtöbb laptop elégé forrófejű és főleg nyáron :) Hűtőpadod nincs hozzá?

Аарпок

(#6114) Dhampir válasza dodopek (#6112) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Nem tudok rá költeni, mert a gép ára elvitt mindent, de most megemeltem műanyag kupakokkal, így jobban fucskál a levegő. :)

(#6113) Aarpok

Csak akkor melegszik, amikor a Radeon "nagy" teljesítménnyel működik, de a helyiségben most is 29°C a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#6115) Aarpok válasza Dhampir (#6114) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Ez sem rossz megoldás :K

Аарпок

(#6116) rétisün válasza Physicist03 (#6106) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

na jó, de ha egyszer nem bírom megtalálni :N

mindenképpen visszamegyek még keresgélni, tulajdonképpen csak kiváncsiból mentem át zatonba, hogy az aknakeresővel át tudok-e menni....,.

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#6117) Aarpok válasza rétisün (#6116) üzenetére

Aarpok
(őstag)

A szivattyúállomáson lévő szerelőnél voltál már?Az ad neked 5.000 Ru ellenében egy eszközt,ha az megvan indulj el abba az irányba ahol átmentél zatonba.Attól nem messze van egy vasúti kocsi.Szerintem ott lesz amit te keressel.

Аарпок

(#6118) rétisün válasza Aarpok (#6117) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

a vasuti kocsikban/alatt már néztem. de a térkép szerint még a gépállomáson (vagy mi volt magyarul) kellene lennie a cuccnak. illetve külföldi fórum szerint 6 katona holttestét átvizsgálva lehet megtudni valamit, de csak 5-öt találtam :F

ja, meg ha lenne 5000 rubelem ilyesmire :Y valami hackelő cuccost ajánlott az egyik valaki, de az mintha szkadovszkban lett volna :F

(#6119) Aarpok válasza rétisün (#6118) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Ne hari akkor én másról beszéltem.Én is valami 6 holtestre emlékeznék és utána jön egy értesítés,hogy beszélni kell valakivel a táborban (azt hiszem a vezetővel).Van a teherautók mellett egy omladozott épület az ott lévőt is megtaláltad?

Аарпок

(#6120) Physicist03 válasza rétisün (#6118) üzenetére

Physicist03
(senior tag)

Az épület hátamögött majdnem a nádasban is van egy. Én azt nem találtam annó egy jó ideig. Csak figyeld a minimapon a kis fehér pontokat. Meglesznek azok. És valóban a Zatoni átjárónál egy vagonban lesz majd amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#6121) rétisün válasza Physicist03 (#6120) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

alighanem a nádas mellettit nem találtam meg, az omladozó épületben lévő megvan, meg a fő épület körül a többi.

(#6122) SetCHOO. válasza rétisün (#6121) üzenetére

SetCHOO.
(fanatikus tag)

A kis bilifejű jól befeküdt egy kisebb víztorony tövébe. ;]

(#6123) rétisün válasza SetCHOO. (#6122) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

legalább írnád oda, hogy SPOILER !!!! :DD

(#6124) morbias2

morbias2
(fanatikus tag)

Aarpok :

Te ezzel az acer notival nyomod a stalkert?

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#6125) SetCHOO. válasza rétisün (#6123) üzenetére

SetCHOO.
(fanatikus tag)

SPOILER
bocs :B

(#6126) Aarpok válasza morbias2 (#6124) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Igen ezzel :K Már több mint 2 éve vettem.Azt még nem tudom mikor,de le fogom váltani egy asztalira,mert megszakad a szívem,hogy egyesek teljes pompájában tolják a játékot :O

Аарпок

(#6127) rétisün

rétisün
(PH! nagyúr)

na, amíg elvolta zatonban (úgymond a sztorin kívül) felszedték az aknákat a mocsárban, meglatt a 6. katonahulla, de hiába néztem meg, a "keress infót" küldetés eltűnt, amikor átmentem zatonba.

sebaj, van mentésem korábbról, inkább játszom a sztori szerint, de azért majd megnézem azt is, mi van ha nem találtam meg az infót, mert azért ott is mentettem.

(#6128) morbias2 válasza Aarpok (#6126) üzenetére

morbias2
(fanatikus tag)

Én is 5755 aceren nyomom i7 sb procival.Csak azért kérdeztem :) Nekem se megy jól rajta :DDD Asztalin nem játszottam még pedig az erős ám :) Te milyen felbontásban játszol? Full dinamic stb..?

[ Szerkesztve ]

(#6129) Aarpok válasza morbias2 (#6128) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Van 1 külső monitorom (1920x1080) és statikus megvilágítással.Amikor még nem volt monitor akkor a noti kijelzőjén 1366x768 -ban szintén statikussal.Próbáltam mindegyiken a Teljes dinamikust,de csak diavetítés lett belöle.Az pedig nem jó élmény. :O

Аарпок

(#6130) dodopek válasza Aarpok (#6129) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Nekem minden maxon van,full dinamic dx11,high sun quality viszont csak 1280x1024ben játszom.Annyit bír a monitor. De mivel nemrég újítottam fel az asztali gépet, nekem ez is csodaszámba megy.. :)

[ Szerkesztve ]

(#6131) Aarpok válasza dodopek (#6130) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Jó géped van :C Még ha csak azon a felbontáson,de te legalább élvezheted azt a látványt amiről én csak álmodhatok :O Ja amúgy a dx10.1 - es kártyám van,de feleslegesen,mert úgysem élvezhetem :W

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6132) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Morgan PDA-ja mellé két másik került; Gerinces és Kampó zsoldosok PDA-ja. A két zsoldosét kinek kell átadni?

Ezenkívül a hídon talált iratokból van nálam 2 db 423-as vegyvédelmi belső utasítás, valamint az 562-es utasítás Perim B3 vegyület teszteléséhez. Ezeket majd Janovba vigyem át a tudósoknak?

Ezek az irat és a PDA átadások/eladások nekem sosem voltak egyértelműek, hogy a megfelelő személyhez jussanak el.

(#6133) Aarpok válasza Dhampir (#6132) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Bagolynak ad el jól fizet értük.

Аарпок

(#6134) Dhampir válasza Aarpok (#6133) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszönöm a tanácsot, csak jó kezekbe kerüljön a cucc! :R

(#6135) Aarpok válasza Dhampir (#6134) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Nincs mit :) A nagyon kényes dokumentumok úgysem adhatók el.Amit neki eladunk annak a sorsáról nem tudni semmit,de bízunk benne hogy jó célra használja.A másik dolog meg az ha mindent neki adunk el akkor valószínűleg szerepelni fog a záró videóban :K

Аарпок

(#6136) dodopek válasza Aarpok (#6135) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

És megkapjuk a kitüntetést is érte...
"Információ kereskedő"
Itt az összes megszerezhető kitüntetés, és az elérésének leírása.

[ Szerkesztve ]

(#6137) Aarpok válasza dodopek (#6136) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Úgy van ahogy mondod. :R

Аарпок

(#6138) Dhampir válasza dodopek (#6136) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

"Minden PDA-t"... öhm, kivéve Morgan PDA-jat, mert akkor később gondban leszek Janovban. :U

Akkor a tudósoknak milyen papiruszok kellenek majd, csak a Jupiterből?

(#6139) morbias2 válasza Aarpok (#6129) üzenetére

morbias2
(fanatikus tag)

Mondjuk én fulldinamicba nyomom hihg ba a többi alapon van.Jó lenne ha dx11 be high-on jól menne :D

(#6140) Aarpok válasza morbias2 (#6139) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Ez csupán csak gép kérdése,de neked még mindig jobb a helyzeted mint nekem :O

Dhampir: az x8-as labor dokumentumai nagyon is érdekelni fogja őket illetve a jupiter üzem adminisztrációs doksija :K

Аарпок

(#6141) Dhampir válasza Aarpok (#6140) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszönöm, akkor vigyázok rájuk. :K

(#6142) Phvhun válasza rétisün (#6068) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Milyen moddal tolod ?

(#6143) SetCHOO.

SetCHOO.
(fanatikus tag)

Ha már a játék futási teljesítménye a téma, én a következőt tapasztaltam.
Mivel nem mai videokártyám van, ezért nem a legújabb drivert használom. Esetemben, ha jól emlékszem a 11.9-es catalyst tartalmazza a legfrissebb támogatást a 4xxx-s családhoz. Ettől kezdve már nem fejlesztettek tovább erre a sorozatra. (Egyedi esetekben a friss driver akár lassíthatja is a régebbi kártyákat.)
A gép újraindítása után elsőnek a stalkert indítom, semmi mást. Ezután cpu control progival a játékot átrakom a 2. magra, minden más marad az 1.
Nálam így sokkal stabilan fut. Pl, ha a játék alatt fut a böngészőm, akkor beakad a játék 1-2 mpre. Amúgy lehet, hogy ez nálam egyedi eset, de ezek kis trükkök alkalmazásával nagyon szépen fut a játék.
Pár nappal ezelőtt be is szurtam pár képet.

(#6144) morbias2 válasza SetCHOO. (#6143) üzenetére

morbias2
(fanatikus tag)

Nekem a cpu control-al van gondom,mert akár hányat felraktam üres az egész,és nem tudom miért! Win7 64 professional van fent.Ilyet még nem is láttam :)

(#6145) Aarpok válasza SetCHOO. (#6143) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Igen már én is olvastam ezekről a trükkökről.Ki is próbáltam őket,de nálam nem segítettek :( Az a laptop amivel én rendelkezem nem képes a játékot megfelelő sebességgel futtatni dinamikus fények mellett.Pl. DX 10 -ben 8 -10 fps-el ment,DX 9 -ben 15 - 18 - al és úgy hogy minimumon volt a részletesség.Ez nem a játék hibája egyszerűen a gép kevés hozzá.

Dhampir: :K

Аарпок

(#6146) SetCHOO. válasza morbias2 (#6144) üzenetére

SetCHOO.
(fanatikus tag)

Ez érdekes. Nálam is ez a rendszer van, és mikor az analízisre kattintok, szépen behozza a futó exe-ket.

(#6147) morbias2 válasza SetCHOO. (#6146) üzenetére

morbias2
(fanatikus tag)

Hát igen másik notin win7 home volt ,és azon lazán beismerte.Komolyan nem értem pedig több verziót is letöltöttem ,és üres az egész.

(#6148) SetCHOO. válasza morbias2 (#6147) üzenetére

SetCHOO.
(fanatikus tag)

Akkor ez valami egyedi probléma lehet.
Off:
Pl az én szoftver környezetemben a world of tanks-ot bedarálja az Opera böngészőm. Mikrolagok tömkelegét okozza. Mire rájöttem majdem kivágtam a pc-t a picsába. :)

(#6149) dodopek válasza morbias2 (#6144) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Rendszergizdaként próbáltad?

(#6150) Dhampir válasza SetCHOO. (#6148) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Ez csak akkor történt, amikor a háttérben megnyitott böngészőablakkal futott az Opera?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.