Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    Kerestem, de nem találtam ilyen témát.
    Egy olyan dologról van szó, ami külföldi kártyás vásárláskor, pénzfelvételkor lehet hasznos, különösen ha többszörös konverzió lenne. Pl. Horvátországban, ha a bankunk a fizetést úgy számolná el hogy először kunát euróra, aztán eurót forintra, és természetesen mindkét eseteben nekünk kedvezőtlen váltási árfolyamon, halmozva ezzel amit pénzváltáskor veszítünk.
    A Revolut ezen segít (középárfolyamon vált, és havi fenntartási költsége sincsen)
    Egy ideje már olvasgattam róla, most be is regisztráltam, persze innen még másfél hét amíg megjön a kártya, stb, szóval nem használtam még, tapasztalatom nincs, kérdésem viszont lenne :)
    Szóval vannak itt a fórumon tapasztalt felhasználok?

    Addig is egy link arról hogy mi ez, miért jó, stb:

    Revolut, a kötelező bankkártya minden utazónak – tapasztalataim

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz _ATi_1 #2 üzenetére

    Szia!
    Hát igazán sok kérdésem majd azért akkor lesz ha meglesz már a kártya, de addig is két dolog ami nem egészen világos
    (1) a forint folyószámlámhoz van normál kártyám és hitelkártyám is (bár végülis ez al-számla) Te melyikkel kötötted össze a revolut-ot?
    A regisztrációnál kellett 10 euro, én meg (mivel gondoltam ez olyan mint az internetes vásárlás, és nekem amúgy is jó ha van hitelkártya tranzakció mert olyan a konsktukció), szóval a hitelkártyámat adtam meg. Viszont itt utána nem kérdezett már semmit milyen pénznemben szeretném, euro-ban vonta le és kész.
    Pedig a faq-ban is azt javasolták, meg hát ez a logikus, hogy olyan pénznem legyen amiben a bank számol, és az ugye forint (lévén pont azt akarnám kiküszöbölni hogy a bank váltson a saját árfolyamán)

    Nyilván ezt úgy is kikerülhetem hogy nem kötöm össze egyáltalán kártyával, hanem banki átutalással töltöm fel.

    (2) A másik ami nem világos hogy itt a különböző pénznemeket hogyan kezeli a Revolut? Három pénznemet ad meg (eur, gbp, usd), ami között még váltogathatnék is az app-on belül. És akkor mi alapján dönti el miben fizetek? Mert lehet hogy ez nem lenne mindig mindegy.

    Nekem pl. van USD-m mert végeztem amerikaiaknak munkát akik utána átutalással usd-ben fizettek. Pl. ezt ha feltöltöm (nna, itt rögtön lehetne egy másik topicot is nyitni - transferwise-t érdemes lenne vajon használni? ) akkor ott automatikusan át fogja konvertálni euro-ba? Vagy akkor lesz euro-m és dollárom is? (Amik között az app-ban persze váltogathatok is, középárfolyamon)

    Hát egyelőre ennyi (de lehet hogy félreértettem, de elvileg felsorolt egy csomó pénzt amiben lehet feltölteni és a 3 devizanemet amiben számol, én ezt úgy értelmeztem mintha lehetne 3 "al-számlám", mindegyik devizanemhez külön, de lehet hogy ez részemről félreértés, és a revolut számlámnál aze lején el kell döntenem hogy ez euro mondjuk, és onnantól mindent arra konvertál, aztán onnan váltogat tovább középárfolyamon. Nekem az első lenne a logikus, de igazából ez nekem nem világos)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    Nocsak, kezd felélénkülni a topic, jó hír! :)

    Megvan már a kártyám de mivel eddig még nem volt rá szükségem így még nem igazán foglalkoztam vele, viszont pár héten belül kellene majd.
    Dollár van a dollárszámlámon, és eurora lenne majd szükségem az utazásnál. Szerintetek mi éri meg jobban: dollárt utalni a revolut-ra és ott átváltani euro-ra, vagy transferwise-zal utalni dollárt és közben már egyből átváltani euro-ra.
    (CIB banknál van az USD alszámlám. Kártya nincs hozzá)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz tsilver #10 üzenetére

    Hát igen, de a kiinduló felállás, tehát hogy USA dollár, az adott. Volt egy amerikai ügyfélnek végzett munkám ahol dollárban kaptam a pénzt.
    Tehát az alap-lehetőség ugye hogy kiveszem a dollárt a bankból (ennek is van rögtön költsége), elviszem a pénzváltóhoz, ahol meg úgy váltanak euro-ra (megkérdeztem) hogy először átváltják forintra, és onnan aztán euro-ra (ahol mindkétszer természetesen a nekem rosszabb árfolyamon)

    Namost ehhez képest kellene nézni hogy melyik opcióval járok jobban, tehát transferwise dollárból eurora fel a revolutra, vagy dollárt a revolutra és ott átváltani eurora.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Patrol #12 üzenetére

    Köszi, viszont a dollár átutalást az mindegyik rendszer eléggé bünteti, és igazából erre lettem volna kíváncsi, hogy melyik módon veszítek kevesebbet. Tehát nem is csak a dollár-euro konverzióval, hanem ha beleszámítjuk azt is hogy mennyibe kerül a feltöltési tranzakció.
    (transferwise-nál szerintem csak a bank számít fel díjat. Másik esetben meg szerintem a bank is, meg a revolut is)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz _ATi_1 #14 üzenetére

    "A dollár számlához nincs véletlenül bankkártya hozzárendelve?"

    Nincsen hozzá bankkártyám.

    Hány százalékot von le a Revolut ha dollárban töltöm fel?

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    Úgy néz ki a jövő hét végétől egy kisebb európai utazás erejéig élesben is tesztelhetem a revolut-kártyámat. Viszont ahogy most készülődök és elkezdtem számolgatni, nekem valami nem stimmel. Nem arról volt szó hogy középárfolyamon történik a revolut-on a váltás? Mert amit még a nyitó hsz-ben linkeltem, ott ugye ez volt.
    Csakhogy! Nézegetem a converter-t a mobil appban, hát az nagyon nem közép árfolyam (nekem ugye dollárom van, euro-ban kellene majd fizetnem) Jelenleg 100 USD-ből csinálna 80,75 EUR-t, miközben a középárfolyam ennél jobb, de ami igazán vicces, hogy ahogy nézem a valutaváltók árfolyamát, ha ott elmennék és a dollárból váltok forintot, majd abból veszek euro-t, azzal is jobban járok... 80,9 EUR lenne belőle. Nyilván nem óriási a különbség, de egyrészt persze sajnos 100 usd-ből nem jön ki az út, másrészt pont az lett volna a lényeg hogy így jobban kellene kijönnöm mint a kettős konverzióval..
    Vagy elnéztem valamit?

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz MrPeekaboo #63 üzenetére

    Persze, a normál hitelkártyám az természetesen nálam lesz.

    Plusz költségek amúgy mi lehetnek? Mert eddig azt gondoltam az (is) a jó hogy ezzel nincsenek plusz költségek... :)

    Hát megnézem akkor majd még hétköznap is az árfolyamokat, de ez egyelőre így csalódás. Merthogy eddig nem számolgattam konkrétan, hanem csak amit olvastam és a topicnyitóban is linkeltem, hogy milyen szipi-szuper lesz a középárfolyam. Nem gondoltam hogy rosszabb lesz mint ha én magam váltogatnám kettős konverzióval (amin kétszer kellene buknom) egy pénzváltónál...
    Persze lehet hogy ha valaki Dél-Amerikát vagy Ázsiát utazza be kismillió országon keresztül, akkor ott összességében jobban jön ki (bár már ebben sem vagyok biztos) Na mindegy, hétfőn újra megnézem.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    transferwise: nálam pl. úgy került képbe hogy nekem USD-m volt és EUR-t szerettem volna. Még tavaly csináltam a kártyát, akkor még a Revolut elég kedvezőtlenül kezelte a dollár-átutalásokat (tehát azért plusz százalékokat vont le), ez lehet hogy azóta már változott.

    Végül nem csináltam akkor meg, most meg már azt számolgattam (amit írtam is kicsit korábban) hogy egy korrekt utcai váltónál még a kétszeres konverziót figyelembe véve sem (!) jobb sem a transferwise, sem a revolut, ami elég furcsa.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz _ATi_1 #75 üzenetére

    Persze, a banki árfolyamhoz képest jó. De egy normális és korrekt pénzválóhoz képest kb ugyanaz (most épp direkt nézem, USDt és EUR-t is) Persze, ez rossznak nem rossz, csak épp nem középárfolyam, mint amiről a kezdetben szó volt.
    Az hasznos info volt hogy a hétvége az speciális helyzet, az volt elég kedvezőtlen.
    Valamint ami zavar (most hogy kezdeném élesben is használni), amiről már fentebb szó volt, hogy fórumokból kellene mindig előtte utánanéznem hogy épp melyik ország melyik bankjának melyik ATM-jéből vehetek fel pénzt, stb.

    Viszont fentebb volt kérdés arról hogy mik a magyarországi tapasztalatok? Most kimondottan készpénzfelvételre gondolnék. Melyik automatáknál lehet, illetve működik-e bizonyos automatáknál az euro-felvétel?

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz mrrr74 #77 üzenetére

    Gondolom kis összeget töltöttél fel. Ahogy írtam, a transferwisenak van egy fix díja, ha kis összeget töltesz fel akkor az aránytalanul megdobja.
    Valamint ahogy írtam, ft -> euro feltöltésnél régen sem volt előnye a transferwisenak.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    Sziasztok! Tudja esetleg valaki hogy a Széll Kálmán tér környékén hol van olyan automata ahonnan Revolut kártyával (természetesen a limiten belül) tuti mindenféle extra levonás nélkül lehet eurót kivenni?
    (illetve persze ha van olyan atm-kereső honlap ahol erre rá tudok keresni? Vagy amúgy Bp-en bármelyik automata ami tud eurót kiadni ott mindenféle rejtett költség nélkül lehet használni a revolut kártyát euro kp felvételre?)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    Sziasztok, szuksegem lenne egy kis gyorssegitsegre: kulfoldon utazom, eddig kb mindent revoluttalmfizettem (szallas, tankolas, vasarlasok), erre most jovok ki a szupermarketbol, az autonal ranezek a telefonra es latom hogy az jott hogy gyanus hasznalatnak ertekeltek, lefagyasztottak a kartyat es toroltek a tranzakciot. Es 25 eurorol beszelunk, ennel a tankolasok, szallasfoglalasok sokkal nagyobbak voltak… Most ezzel egyreszt kiszurtak a bolttal (nalam az aru, kozben ok meg nem kaptak penzt) es szivatnak engem hogy lefagyasztottak a kartyat amit nem tudok hasznalni plusz azert van ra toltve euro is persze. Irtam rogton az ugyfelszolgalatnak, az automata elvileg tovabbitota egy elo szemelynek, azt irtak par ora mulva majd tudunk beszelni (bar en nem beszelgetni akarok, vilagosan leirtam mi a helyzet, nem loptak el a karytam, en vasaroltam, kerem hagyjak jova. Kivancsi leszek) Van meg valami amit tudok csinalni az appon belul?
    Ami meg erdekes hogy a vasarlas utan a tiltassal egyutt jott egy uzenet hogy lepjek be az appba es ott hagyjam jova, amit meg is csinaltam, de hat megsem tortent semmi…

    Szerencsere persze itt vannak a normal bankos kartyaim is, de basszus ez mekkora szivas mar, ha ilyen tenyleg ilyen konnyen es megmagyarazhatatlanul megtortenhet a revolut reszerol akkor ez nagyon gaz… es mi lett volna ha egy sokkal kritikusabb szituacioban allok ott letolt gatyaval… oriasi csalodas ez igy.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    Na valaszt meg nem kuldtek, de legalabb a tranzakciot mar jovahagytak. Mondjuk azt nem tudom hogy allapitom meg vajon ervenyes-e most a kartyam… Mindegy, most indulok turazni de basszus a f*szom akar utazasnal ilyen hulyeseggekkel szorakozni, ha vege az utnak otthon elkezdem nezegetni majd az alternativakat mert ez igy total gaz…
    (az mondjuk vicces hogy anno meg en inditottam ezt a topicot erre most hogy lett huf feltoltes meg meg utazni is lehet, igy vegre tenyleg lett az egesznek ertelme, erre a masodik uton ki is vagyok bukva a revolutra… 🙂 namindegy 🙂

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Williamgrant #32308 üzenetére

    Hat vegulis tenyleg lehet hogy tulfeszkoztam, csak akkor nagyon nem hianyzott ezzel foglalkozni (bar valoszinuleg sosem hianyozna) De azert meg par gondolat a temaban.
    A sajat bankos pelda azert nem egeszen ugyanez, mert ott 5 percen belul kapsz ugyintezot, es problema megoldva (sot volt ismerosom akit egybol a bank hivott hogy valami naluk gyanus es minden okes-e)
    Amit gondnak latok hogy egyreszt ez nekem igy eleg atlathatalan hogy akkor mi alapjan is gondoltak ezt gyanusnak, aznilyet pedig nem szeretm (hiszen igy nem tudok ez alapjan mashogy cselekedni a jovoben hogy elkeruljem.) A masik hogy akkor mi a jo anyjuknak nem tudjak erre az appjukat felkesziteni hogy legyen erre kulon menupont (es akkor az ugyintezot se zargattam volna) Ahogy irtam is ugye kaptam rogton uzenetet hogy lepjek be az appba es okezzam le, amit meg is csinaltam, de hiaba, a kartyam utana is letiltva maradt. Utana pedig mas lehetoseget nem is talaltam mint az ugyintezot. Aki reagalt is - 5 ora mulva….
    Es persze, itt most nehany tiz euro volt, meg kb szaz a befagyasztott kartyan, mert most ugy utazok hogy naprol napra mashol, igy egyszerre sosincs szuksegem sok penzre. De kepzeljunk el egy klasszikus nyaralast, foleg mondjuk egy teljes csalad, mondjuk repjegy megveve, autoberles kifizetve (es iden jol elszalltak az arak), es akkor fizetne mondjuk egyben ket het szallast negy fore, elotte ra is tette ehhez a tobbszazezer forintot - es kartya mondjuk letilt…. Es az mar nagyon nem lenne vicces ott magyarazkodni, foleg hogy ennyi koltes utan a hitelkartyan se lenne feltetlen akkora keret, hogy akkor lesz*rom fizetem a hitelkartyaval… Meg kulonben is, pont a nagy teteleknel szamit hogy jobban valt mint a bank, de akkor ettol kelljen parazni hogy bentragad? Es igenis szamithat a 4-5 oras ugyintezes, mert mondjuk a szallas meg lehet akar rugalmas hogy nem gond, akkor majd holnap, de ha forditott eset es repjegy, szallas, ehavi koltesek kifizetve, revolutra a ket het kocsiert a tobbszazezer feltoltve (ami iden tok realis mert nagyon durvan draga) es akkor ott szobrozik majd a repteren a csalad varva hogy atvehessek vegre az autojukat?
    Mindegy, nem ragozom ezt tovabb, elfogadom hogy ez ott varatlanul ert es fel is idegesitett akar meg foloslegesen is, de ez azert megsem igazan tetszik, es megnezem majd hogy mik is az alternativak.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz kircsi21 #32337 üzenetére

    Hat igen, az etterem is olyan hogy relative nem nagy osszeg de azert kellemetlen ott szemezni a pincerrel :) Amugy a Te kartyadat is lefagyasztottak, vagy csak a tranzakciot nem engedtek?
    Egyebkent pont a curve az egyik amit meg szeretnek majd vizsgalgatni (tudom hogy az kicsit azert masrol szol, meg van meg par ilyen, a lenyeg hogy kicsit gordulekenyebbe tegyem a dolgokat (en pl. CIB nel vagyok, jelenleg onnan pl. Iszonyat korulmenyesen megy a penzfeltoltes revolutra. Ertem en hogy mindenki az en penzemre akar egyre jobban vigyazni, de valahogy akkor csak ugyesebben kellene… :)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Williamgrant #32346 üzenetére

    Cib banknal vagyok, ott jo a telefonos ugyfelszolgalat, 0-24, hetvegen is (regen persze meg jobb volt, de hat nyilvan ok is allandoan sporolnak hogy ne kelljen annyi munkaero)
    Persze, nem megyunk egy kartyaval, nalam is itt van ket hitelkartya meg a beteti, a revolut az ezen felul van. Csupan arra utaltam hogy most a kb 30 euro az szimplan csak idegesito volt. De ha mondjuk epp egy 1000 euros tranzakcio elott/alatt fagyasztjak be a szamlamat azert ott mar az agyverzes kerulgetett volna…
    Szoval persze tok igazad van, utolag piszli ugy, de ahhoz viszont pont eleg hogy a bizalmam az megrenduljon. Es hat banki ugyekben pont a bizalom a legeslegfontosabb.
    Mindegy, elrendezodott, hogy aztan a jovoben meg mihez kezdek ezzel az egesszel majd eldontom.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák