Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ActionMan

    tag

    válasz virkir #38 üzenetére

    Leírom először, mi a DT, hogy akit érdekel, de még nem tudja, tanulhasson valamit.

    A DT ill. daytrade a napon belüli kereskedést jelenti, amikor egy tőzsdei pozíciót a megnyitás napján zársz is.
    Pl. veszel valamit és ugyanaznap még a tőzsdezárás előtt el is adod vagy eladással kezdesz és ugyanaznap vissza is veszed.


    Először is szeretném kijelenteni, hogy nem úgy unblock nem ajánlom senkinek, sehol, csak a sikeres daytrade-eléshez kell néhány dolog.

    Sihto_-nak azért nem ajánlottam, mert ha jól vettem ki, nagyon régen tőzsdézett, egész más rendszerben és viszonyok között, azonkívül talán ''ki is esett'' kicsit belőle, szóval kezdőnek tekintettem és egy kezdőnek semmiképp nem ajánlatos a DT.

    Azért nem, mert először meg kell tanulni átlátni a nagyobb, napon túli mozgásokat, (itt hónapokra gondolok) az aktuális piaci helyzetet, a trendeket stb.
    Látszólagos ellentmondsásnak tűnhet, hogy a nagyobb mozgások átlátása könnyebb, mint a kisebb napon belüliek átlátása, de ez csak látszólagos.

    A napon belüli kereskedéshez a döntéseket gyorsabban kell meghozni, az egész szituáció sokkal feszültebb, mint amikor több hetes trendeket lovagolsz meg és ezt a feszültséget meg kell tanulni kezelni. Ez a tőzsde lélektani oldala, ami a DT esetében fokozottan jelen van és van, akinek soha nem sikerülhet kezelnie, mert egyszerűen nem olyan személyiség.
    Szóval ennek megtanulásához sok-sok (éves szintű) gyakorlat és tapasztalat kell.

    Talán elmondható az is, hogy a DT-hez a hosszabb távú kereskedéshez képest, kifinomultabb és szigorúbb kereskedési stratégia kell, aminek egy kezdő nincs nyílván birtokában az indulásnál.

    Másik dolog a daytrade-el kapcsolatban, hogy a ''használhatósága'' nagyban függ a piactól, amin kereskedsz, jelen esetben a BÉT-től.
    Nagyon fontos, hogy minél nagyobb forgalmú legyen az a piac, minél likvidebb legyen, hogy a mozgások ne legyenek olyan hirtelenek (volatilisek) és mindig találjon megfelelő párra (eladóra vagy vevőre) az ajánlatod és akkor tudj venni vagy eladni amikor szeretnél és ne egy órával utána, amikor már kitudja hol van az árfolyam.
    Nem mondom, hogy a BÉT-en nem lehet hosszú távon sikerrel daytrade-elni, de szerintem azt akkor is százszor érdemesebb az USA-ban csinálni.

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • Sihto_

    tag

    válasz virkir #38 üzenetére

    Mondjuk én sem vágnék bele a DT-be, mert bár sok pénzem van, de szeretek dolgozni és a munka elveszi az időm nagy részét, és mivel nem fizikai munkát végzek, egyszerűen nincs már feles kapacitásom napi szinten követni az eseményeket (pláne nem napon belül). Szóval ez számomra kizárt, régen sem csináltam ilyeneket, mert ezt 1szerűen nem tartom sportszerünek, hogy mindig pénzzel hagyjam el a terepet.
    Most úgy érzem a választások előtt le fog menni az index és függetlenül az eredménytől a választások után újra felszökik, persze a környező országok hatásai ezt valszeg ellensúlyozni fogják, és kisebbé teszik a görbe alatti terület nagyságát. Szerintetek?

    A példa minidg erősebb az utasításnál

Új hozzászólás Aktív témák