Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nolika

    aktív tag

    Halisztok

    Megnyitottam egy ilyen témát, mivel a fórumban ilyet nem találtam, csak részlegesen.
    (remélem nem fogják letörölni:()
    Nos a kövi problémámmal álltam elő:
    Van ez az EFI(Extensible Firmware Interface). Ezt nékem felrakta a Vista, de úgy, h a mellette lévő XP is megy. Na ez mindd szép és jó, de mégis rossz, mivel a vista átállásról lemondtam, lejárt a próbaverzió, és szeretném megint a nem kiválasztós bootrendszeremet viszont látni. A következőket próbálgattam:
    1.:Windows XP telepítő javítófelülete: ezzel próbáltam a "default" paranccsal, nem jött össze, ugyanúgy maradt. Megpróbáltam a scanneléssel, úgyanúgy maradt az is...
    2.;)aragon Partition Manager: Updateltem az MBR-t(Master Boot Record), azzal sem ment...Elvileg azt írta ki a progi, h nem fog tudni bootolni a rendszer. Hát itt vagyok...
    Ennyi a találatok száma, kb 1,5 órája szenvedek, google-özök ezerrel, eddig semmi érdemlegeset nem találtam.

    A másik: BartPE-vel akarok egy hordozható XP-t csinálni. Ki is másolta a megfelelő dolokat, fel is tettem egy 2GB-os apacer pendrive-ra. A gépem ismeri a Pendrive Bootot(ASUS K8N).
    De sehogyse akarta ráírni a BartPE féle boot.ini fájlt, mindig azt írta, h faliure. Bezzeg linux megoldást rá tudtam tenni, bár nem kétséges, nem működött az egér és a billentyűzet, csak a rootban tudtam irányítani....De a boot ment.
    Nem tudom h FAT32 vagy FAT kell neki(FAT-tal még megy, mert 2gb alatt van a mérete a flash drivenak). Van egykét progi, ami írná a boot sectort, mégse tudja...:(
    Még egy dolgot nem néztem, az antivírus kikapcsolása.

    Még egy kérdés: érdekes...Van egy SAMSUNG HD200HJ winyó, és egy DVD író. Ha XP-t akarok tenni, elindítom a DVD íróból a bootot, megnyomok egy gombot, kiírja h hardver vizsgálata, és utána beakad. Eltűnik a fehér felirat, és nem megy tovább...Csak úgy tudok ma XP-t rakni, ha egy PATA winyót rákötök, és úgy indítom el pfffffffff....

    Na várom a válaszokat az okosabbik féltől:)
    THX

    NoLeX

Új hozzászólás Aktív témák