Hirdetés

Aktív témák

  • hg001

    csendes tag

    Hi XP-userek!

    Kezdő XP-sként kérdem, hogy lehet megoldani, hogy "régebbi" (win9x, me) progok ne álljanak le "Nem win32 alkalmazás" hibaüzenettel. (pl. easycd-creator, játékok, stb.)
    Úgy hallottam, be lehet valahol állítani, hogy az XP rendesen (emulálva) elindítsa ezeket a prg-ket.

    Kösz a válaszokat, üdv!

  • guest

    veterán

    A progi indító exe fájljára jobb gombbal klikkelve be lehet állítani a tulajdonságoknál a kompatibilitást. De a CD író programok nem fognak jól futni, be kell szerezni az XP kompatibilis verziókat.

    prohardver vendég

  • szentesb

    csendes tag

    Háát... Szerintem a régi Easycd-t meg Winoncd-t pl jobb ha helyből elfelejted, mert egyrészt kissé elavultak, másrészt ha sikerül is életet lehelned beléjük, akkor meg padlóra teszik az XP-t rendesen. Pl lásd 3.7-es Winoncd. Tökéletesen menne XP alatt, ha nem eröltetné fel az ASPI driverét és elmenne pl a Nero-éval. De nem, őneki fel kell pakolnia, utána meg az XP minden indításkor hibaüzenetet nyom, amiről valahogy uninstall+registry buherálás után sem nagyon lehet lebeszélni.
    Mondjuk az viszont teccett, hogy pl amikor a Norton Antivirust akartam telepíteni, akkor az XP mondta meg, hogy ez miért nem nyerő és hogy lehet felrakni, ha mégis használni akarom.

    A compatibility mód viszont tényleg elég jóra sikeredett. Ezt pl. a Max Payne alatt tapasztaltam, ami ugyebár nem támogatja az XP-t, ami abban áll, hogy random se szó se beszéd kiugrik a desktopra, akár egy óra alatt 10x is. Viszont ha átteszem 2K kompatibilis futtatásra, akkor tökéletesen megy.

    Bocs, ha kicsit hosszú voltam, üdv mindenkinek.

  • guest

    veterán

    Helló!Csak vendégeskedem.Egy jó tanács:keressétek a neten a Roxio driver frissítését:raw_243_2 néven.Ha telepíttítek a WinOn Cd könyvtárába,akkor a WinOn Cd 3.7 is csodálatosan működik XP alatt is.A másik: Az Easy Cd Creator 5 is szépen,hibamentesen ír nálam.Ja!Van egy aspi csomag is,amit innen szedtem le és telepítettem fel azonnal.
    http://xp.xyu.ca/winxp/aspi.zip
    Ha van kéznél Aspi check című progi,akkor meglátjátok a hasznáaltával,hogy az XP telepítése után nem talál egyetlen aspi fájlt sem.Ezért telepítettem a letöltött aspi csomagot és utánna rendben ment minden.Nálam bejött,talán a Ti gépeitken is működik majd.Üdv.:Lackó

    prohardver vendég

Aktív témák