Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz access_denied #35 üzenetére

    "Mi az, hogy nincs RAID5-ben paritás? "

    Hol írtam hogy nincs? Meglepődnék... Ha nem érted mit írok az nem jelenti azt, hogy belemagyarázhatod azt amit gondolsz. Az hogy van paritás szerintem nem nevezhető biztonságosnak önmagában, ezt pofázom mióta.

    "Lehet, hogy megtörténtek azok, amiket írtál, nálam viszont előfordult nem kevés RAID5 diszkhiba kiesés/vásárlás/RAID hibátlan javítása."

    Én meg azt mondtam, hogy sokan túlgondolják egy raid kötet által nyújtott biztonságot, sok esetben lehet elégséges, viszont attól még sok dolog ellen nem véd... Egy soho környezetben sem elégséges amit nyújthat magában, én legalábbis a saját fényképeimet nem bíznám egy mentésre nem hogy céges dokumentumokat.

    keytar: A JBOD alapból jellemzően nem szeleteli szét az adatokat, hanem lemezenként tárolja azt. Innentől a kötet borulása után visszanyerhetőek, raid 0 esetében meg ugye kizárt.

    A közösbe meg:

    Nálam a gen 8 4x2tb-n jelenleg külön-külön kötetben megy mindenhol, semmi raid semmi varázslat. A fontos mappák meg a kötetek között vannak szinkronban tartva, időzített mentéssel. Bármi elfüstöl lokálisan simán egy live linux alól is láthatom az adatokat. A fennmaradó helyre meg mehetnek amik kellenek, de letölthetőek, pótolhatóak. Így nincs fölöslegesen feláldozott hely, nincs raid, mégis megvannak az adatok. Ez egy kicsit biztosabb így számomra :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák