Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VicKing

    tag

    Nem mondanám elfogulatlannak a tesztet....
    Nekem ilyen projektorom van fél éve és azért kiegészíteném pár dologgal, ha már a kedves "tesztelő" csak azokra a dolgokra erősített rá amiket negatívként vélt látni..
    1., Itthon hivatalos 3 éves garival, márkaboltban 230.000-ért vásároltam. Csak azért írom, hogy ne akarjuk más árkategóriával hasonlítani.
    2., Házimozira haszálom, tehát sötétben. Nem is értem a tesztelőt, miért probléma, ha felkapcsolt villanynál, vagy nappali fényben nem jól látható a kép? Nyílván nem prezentációra való egy világos irodába. Amúgy elég jó az az 1300 ansi, androidos fhd 230-es projektorokhoz hasonlítva.
    3., "A grafikus kezelőfelület a nagy ikonok miatt egy picit átláthatatlan" . Pont ellenkezőleg, emiatt nagyon jól átlátható.
    4., Nálam, fél év használat után is, a kezelőfelület nagyon gyors, nem lassul be, nem fagy, egyedül a Netflix hajlamos valamiért néha lassabban indulni, kb. minden 5. alkalommal 20 másodperc is kell neki.
    5., "A mellé járó távirányító egy nagyon szimpla darab, amivel sajnos csak egy-két funkció érhető el közvetlenül." Baromira nem szimpla, hanem végtelenül letisztult és logikus, pár gombbal minden elérhető, sötétben nem kell villanyt kapcsolni, mint más távirányítóknál, hogy keresgéld a két tucat gomb között, melyik kell. Pillanatok alatt megszokható.
    6., Ami az "alapos" tesztből kimaradt. A távirányító rádiós kapcsolattal csatlakozik, tehát nem kell rálátnia a projektorra, a takaró alól vagy a másik szobából is használható.
    7., Google assistant. Fogalmam sincs a tesztelő mit tesztelt, de az én készülékemnél a rendszer irgalmatlanul gyors, a parancsokra kb.1-2 másodperc alatt reagál, a kereséseknél ez elhúzodhat 4 másodpercig is...
    8., Amit a tesztelő megint csak "elfelejtett" említeni, pedig egy projektornál, főleg ha mozizásra használjuk nagyon fontos. A hangja, mármint a ventillátoré, vagyis pontosabban a hang hiánya. Ez az egyik leghalkabb projektor amivel valaha talákoztam.
    9., Az én telefonommal villámgyorsan kapcsolódik és tükröz képernyőt igaz cégen belül van... (mix4)
    10., A projektor használható bluetooth hangszóróként is.
    11., Az "Értékelés" a teszt végén csak lehúzás, nem támasztja alá a majd féléves használatom tapasztalatait. A rendszer gyors, a google assistant is (ha esetleg számít, én vezetékes nettel, kábellel használom, ez befolyásolhatja).
    Nem gondolom, hogy befolyásolhatja a használatot, hogy az elején le kell tölteni egy VLC-t vagy más videólejátszót, főleg, hogy azt elég egyszer és soha többé nem kell. Az is kimaradt, hogy majd minden kép és hangformátummal megbirkózik.
    "Lehetne nagyobb a felbontása"... persze, meg lehetne benne lézer, meg mélynyomó, meg optikai zoom is... meg főzhetne kávét is ... Kedves Tesztelő Kipróbáló! Eldönthetnéd, mihez viszonyítasz... nekem most úgy tűnik, hogy a többi 200-250 ezer forintos, 4K, 3000 ansis projektorhoz. Kár, hogy nem sorolod fel őket, csak hogy én is értsem mihez képest húzod le ezt a rendkívűl jó ár-érték arányú projektort. Mert az tuti, hogy nem a többi FHD, androidos 2-300 ezer forint közöttihez..

    Bocsáss meg, de a szerkesztő helyében ezt a cikket visszaküldeném, hogy dolgozz még rajta...

  • VicKing

    tag

    válasz Ájvé #13 üzenetére

    Szia, a házibarkács ALR vászonról tudnál dobni egy linket? Ezer hála!

Új hozzászólás Aktív témák