Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    Tomato rendszerrel 5GHz-en 16-18MB/s-el lehet olvasni a merevlemezt, két elég vastag falon át (kémény fut benne és vízcsövek). Annyi a trükk, hogy 80MHz széles csatornát kell használni. 2,4GHz-en is tud 6-7MB/s-et 40Mhz széles csatornát használva a 13-ason. (itt elég hullámzó néha a teljesítmény, leesik 1,5-2MB/s-re is, átlag 3,5 körül lehet, sok az átfedés) Realtek 8821AE adapterrel tesztelve.
    Én először DD-WRT-t tettem fel, azzal nagyon lassú volt a wifi. Volt, hogy csak pirosan villogott, mert sikerült elszúrni a rendszer telepítését. Akkor egy pendrive-on beadtam neki a gyári image-et. Reset gombot nyomva bekapcsolás, majd magától feltelepítette.
    Tomato-val szerintem teljesen használható, előtte egy Asus RT-AC1200G+ volt. A Xiaomi jelerősségre és sebességre jobb nála. Pár órát el lehet szórakozni az alternatív rendszerek telepítésével, de még így is megéri. 7000-8000Ft-tal több mint az Asus, de van benne 1 TB-os merevlemez és sokkal több szolgáltatást tud Tomato-val (pl.: OpenVPN server). Ami alá ha mount-ol az ember egy írható opt könyvtárat akkor azt tesz fel kis túlzással amit csak akar.
    Kicsit devboard jellegű a dolog, de a hardware stabil és erős. Az alternatív rendszerek használhatóak, ha rászánjuk az időt a nekünk kellő szolgáltatásokat is fel lehet rá telepíteni.

    (#10) kenand
    Elvileg a gyári rendszere OpenWRT alapú, de én nem találtam róla leírást angolul. Így arra jutottam, hogy egy jobban dokumentált rendszert feltéve hamarabb össze lehet hozni a kívánt szolgáltatásokat. A DD-WRT-vel, mivel lassú volt a wifi (max 3,5-4MB/s 2,4 és 5 GHz-en is) nem is nagyon foglalkoztam.

Új hozzászólás Aktív témák