Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #43 üzenetére

    A gépet kell megvenned, utána van family share. De pontosan ezért nem motiváltak a cégek ebben. Akkor nem vennél még egyet. Meg amúgy is rétegigényként tekintenek erre a net háttérbe szorította a couch coop-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #48967168 #50 üzenetére

    1: Senki sem lát rá a pénzügyi háttérre a Microsofton kívül, az viszont biztos, hogy a saját emulátoruk pofozgatása közelében sincs egy új játék költségeihez, tehát a BC megszüntetése csak egyetlen dolgot eredményezne: a Sony-val szemben elveszne ez az előnyük, ők meg "jól megmondták". Aki részben ezért vett Xboxot, az meg pofára esne, és elpártolna.

    Nem kötelező a BC, tégy úgy, mintha nem lenne. A meglévő játékok mennek 4K-ban, vagy supersampling mellett FHD-ban.

    2: Egyéni preferencia kérdése, kinek mire van szüksége. Itt a topikban is volt példa mindenre, szóval ez ennyi :)

    2.5: Azért 36 millió gép nem éppen a "kár kapálózni" kategória.

  • #48967168

    törölt tag

    válasz #71043776 #52 üzenetére

    Pontosan erre írtam hogy alibiznek, nem akarnak komolyabban költeni már erre a generációra...

    A BC jelenléte nem okoz fizikai fájdalmat, csak azt sajnálom hogy másra is fordíthatnák az energiájukat, ennyi...

    Nyilván van olyan akinek mindezek ellenére bejön, de az is beszédes hogy semmilyen normális statisztikát nem közölt még az MS a használatára vonatkozóan. Rémlik hogy egyszer említették, hogy hányan töltöttek le és indítottak el BC-s programot, de ez ugye egyetlen elindításról szólt. Sokkal beszédesebb lenne ha mondjuk azt adnák meg, hogy egy hónapra vetítve az összes játékos, összes játékindításának hány százaléka volt BC-s. A saját tippem egy számjegyű lenne... :)

    A 36 millió leszállított masina a 100 közeli eladottal szemben PS vonalon, meg egy jelentős Nintendo nyomás a generáció utolsó harmadában... Nekem továbbra is kapálózás! ;)

  • alevan

    őstag

    válasz #48967168 #50 üzenetére

    1. Egy játék készítéséhez szükség van designerekre, írókra, programozókra, művészekre, stb. Egy AAA játéknál akár több mint száz emberre.

    A BC-t pár programozó csinálja, pár darab teszterrel és egy jogásszal.

    2. Játékdömping? Még a Fallout 76 is co-opra lesz kihegyezve. 11 év WoW után nem akarok magamon kívül látni mást a játékomban, még ghostként sem. Arról nem beszélve, hogy szerver gondok miatt pont akkor nem fogok tudni velük játszani, amikor időm van.

    Már csak azért is játszom régi játékokkal:
    -olcsóbbak
    -minden story DLC ki van adva, nem kell megjelenés után várni rá akár egy évet
    -hibák kipatchelve
    -van róla infó a neten, ha menthetetlenül elakadok

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #48967168 #53 üzenetére

    Másra is fordítják az energiájukat, ne aggódj :) De ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ne foglalkozzanak a Paint3D fejlesztésével, mikor annyi bug van a Win10-ben. Nem egy kategória.

    Az MS nem közöl számadatokat, nyilván mert nem mutatna olyan jól a PS4 mellett, szerintem ezzel mindenki tisztában van. A BC-ről annyit nyilatkoztak nemrég, hogy kb. 1 milliárd órát játszottak eddig összesen így.

    De páran nem értik (itt sem), hogy ez miért érdekes feature. Nos, ott a GOG és a Steam esete. A GOG miért reklámozza, hogy nincs DRM, nincs kötelező kliens, kikapcsolható a játékosprofil, a játékidő követése, az achievementek, meg hogy a régióárazás miatt a különbözetet jóváírják GOG-számlán? Pedig az eladott játék ugyanaz.
    Mert ezek közül egyiket sem nyújtja a Steam. Ki kell emelni azt, amit a konkurencia nem tesz lehetővé az embernek, amivel mi mások vagyunk, vagy többet adunk. Ezzel nem fog hirtelen egy nagyobb országnyi ember átpártolni, de bőven elég egy csomó felhasználó meggyőzésére, akik pedig már ott vannak, szívesebben használják ezt a konzolt.

    Igazából azt értem, hogy sokaknak ez nem számít (bár érdekes lenne látni, ha a Sony bevezetné, vajon hány embernek lenne kedve nosztalgiázni?), azt viszont nem, hogy egy, a felhasználó számára egyértelműen hasznos funkciót miért kell ennyit magyarázni :) Kb. mint a PS3-X360 idején, előbbire pár kivételtől eltekintve nem lehetett lemezről játékot telepíteni, utóbbira igen, "de ez felesleges dolog, legalább nem foglal helyet"... :)
    A Sony is kiad egy rakás régebbi játékot, mert pontosan tudja, hogy van erre kereslet. Ott a PSNow is. Csak a különbség, hogy az Xbox nem streamel, és a lemez/digitális licenc megléte esetén ingyenes. Ez pedig nagyon fontos.

  • berVi

    senior tag

    válasz berVi #23 üzenetére

    Jaj, majdnem kifelejtettem a cross-playt, amit termeszetesen szinten egyedul a Sony szabotal, az MS, Nintendo benne lenne.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #47 üzenetére

    Ép most láttam Bécsben egy kiratkatban PS3-at 89EUR-ért fél év garanciával. 20 euróval drágább, mint egy új játék.
    Pár hónapja restauráltam egy kukázott C64-et és minden játék megy rajta floppyról pont úgy, mint 30 éve. A C64-ből összesen 23 milliót adtak el 10 év alatt és az volt messze a legnépszerűbb 8 bites gép. Ma ennyit adnak el egy konzolból egy év alatt.
    Ha tehát egy 30 éves gépet még mindig be lehet szerezni működőképes állapotban, nem hiszem, hogy egy 5 évvel korábbi generációs konzolt ne tudnál pótolni ha elromlik.

    Az odáig teljesen rendben van, hogy a BC egy kényelmi szolgáltatás az MS részéről, csak sokan úgy állítják be, mintha a konkurenseknél teljesen el lennél vágva a régebbi generációs játékoktól, ami egyszerűen nem igaz. Ne dobd ki a régi hardvert vagy szerezd be később tizedáron és máris tolhatod a régi játékokat.
    Az Xbox-nál ez vitathatatlanul praktikusabban van megoldva, de felesleges úgy beállítani, mintha ez valami hatalmas system-seller funkció lenne.

    Ami az erősebb hardvert illeti: ha a konzol piacra is begyűrűzik az a PC-s fejlesztői mentalitás, hogy ha szar a játék old meg erősebb hardverrel, akkor az a platform halálra van ítélve.
    Amúgy persze elvétve találni teszteket, amiben egy-egy játéknál felemlítik, hogy melyik konzolon szebb, de összességében a konzolok körüli diskurzus tökre nem a játékélmény minősége körül zajlik, hanem olyan marketing bullshitekkel dobálóznak, hogy az "xbox one s a legerősebb konzol" anélkül, hogy elmagyaráznák, hogy ez mennyiben befolyásolja a játékélményt.
    Ez a kínai "noname telefon" marketing: 8GB ram, 8 magos cpu, meg 8" a képernyője, stb. akkor ez biztosan jobb, mint egy Galaxy S9, mert annak 100MHz-el lassabb a cpu-ja. Aztán megy a csodálkozás, hogy a gányolt kínai androidon miért megy minden szarabbul, pedig az ő telefonjában hú mennyivel több ram van. Ezért tartom álságosnak egy célhardver estében a nettó hardver adatokkal dobálózni, mert a hardver csak egy eleme a rendszer számos összetevőinek.

  • Carlos Padre

    veterán

    válasz berVi #56 üzenetére

    Helyes, a csíter, hater fanboyok, és becukrozott, visítva redzselő kisgyerekek maradjanak csak meg a maguk platformján ;)

    Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #57 üzenetére

    ... mert 30 éve a régi gépekben még volt anyag! :D Egyébként relatíve könnyű azokat javítani, de próbálj meg procit cserélni a PS4-ben. Meg azért az utóbbi picit összetettebb. Találhatsz bőven kukába való C64-et vagy NES-t. A floppy is vagy működik, vagy nem. A PS1 olvasója is talán olvas, talán nem. Vegyél egy Tualatinos P3-as gépet, de minden alkatrész legyen eredeti. Könnyen megeshet, hogy random kikapcsol meg lefagy, ha egyáltalán elindul. Ezerszámra vannak hibás X360-ak (piros ledes) és PS3-ak (különösen a FAT modellek), simán kifoghatsz egy rosszabbat. Na de hogy tovább ne ragozzam: melyik a jobb? Venni egy külön konzolt használtan, vagy csak játszani a jelenlegin?

    Abból a 90 euróból kapsz egy rakás X360-as játékot használtan, és nem fog tönkremenni a gép, és nem csak fél év garid lesz rá.
    Arról megint nem beszélve, hogy az eredeti konzolon a játék összes eredeti hibájával játszhatsz, például alacsony FPS-sel (ismét, RDR, GTA IV), One-on ezek meg vannak oldva.

    A konkurensnél el vagy vágva az előző generációtól, mert az nem BC, hogy van egy előző konzolod. A Switch is kompatibilis a NES-sel, mert van rajta emulátor, mennek a játékok. Milyen lenne már, ha PC-n is meg kéne tartanod az eredeti gépeidet csak azért, hogy menjen az UT99, esetleg a Q3? Vagy ha a Crysis kizárólag Vistán futna? Pont e mellett érvelsz. hogy ez említésre sem méltó egy platform esetében.

    Korábban linkeltem egy FC5-ös tesztet, ahol szépen kiemelték az előnyöket. Az összehasonlítós videóknál is rendszeresen megteszik, a kommentárosnál meg is magyarázzák. Azt is kiemelik sokszor, hogy X-en 1080p-ben miben jobb a játék.

    Támogatja a Sony a BC-t? Nem. Támogatja a Sony a cross-platform multiplayer-t? Nem. --> Selling point. Ennyire egyszerű.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #59 üzenetére

    Ha egy konzolból eladnak 60-80 millió darabot a világon, az elég garancia, hogy másodkézből viszonylag sokáig be tudd szerezni. Igen, a hardver elhasználódik, sokat kukázni kell, vannak rossz szériák, stb. de maga az eladott darabszám a garancia, hogy akár évtizedekkel később is be tudd szerezni a hardvert, ha játszani akarsz.
    Nem állítom, hogy ez a legideálisabb módja a nosztalgiázásnak és hogy ez van olyan jó megoldás, mint az xbox visszafelé kompatibilitása. Mindössze arra hoztam fel példaként, hogy a konkurens platformok sincsenek elvágva a korábbi generációktól, mint ahogyan azt sokan állítják, még ha macerásabb is megoldani a játszást velük, mint az xbox-al.
    Tehát nem úgy merül fel a kérdés, hogy melyik a jobb megoldás, hanem hogy A vagy B platform összehasonlításakor van-e egy adott igényre megoldás vagy sem. Az Xboxnál akkor lenne egetrengető fícsör a visszafelé kompatibilitás, ha a többinél lehetetlen lenne a régi generációs játékokkal játszani, de ez nem így van. Marad tehát egy alapvetően mellék funkció praktikusabb kivitelezése, ami kétségtelenül előny, de szvsz a jelentőségét túlértékelik.

    Szerintem az MS és a többi konzolgyártó alapvetően eltérő üzleti modell szerint gondolkodik.

    A konzol egy platform, amiben a hardver, os, szoftver egy rendszert alkot.
    A Sony és a Nintendo következetesen platform generációt vált: új hardver, új os, új szoftverek. Előnyük, hogy minden generáció váltásra alaposan felkészülnek: megjelenik az új konzol, azonnal ott van jó néhány AAA cím, ami megtolja a hardver eladásokat, és ha átlépi a kritikus mennyiséget, akkor önfenntartóvá válik a rendszer. Onnantól már csak a tartalomkínálatot kell bővíteni, ami különösebb erőlködés nélkül eladja magát (ha minőségi).

    Az MS ezzel szemben upgradel: mindenféle fícsörökket kommunikál, hogy miért érdemes az egyik konzol generációt a másikra cserélni, mert hogy az újban erősebb a hardver, meg lehet rajta netflixet nézni, meg videot streamelni, stb.
    Ezek jó funkciók de alapvetően a konzolt mint önálló terméket akarják eladni, nem pedig az új platform generációt, mint komplett egészet.
    Így viszont a generáció váltás elnyúlik és a rendszer is jóval később válik önfenntartóvá.
    Az eladási számokon jól látszik, hogy hány sebből vérzik ez az üzleti modell, az MS ezért igyekszik olyan funkciókkal és hardver paraméterekkel tematizálni a szakmai közbeszédet, ami neki kedvez. Ezzel viszont nem a célközönség érdeklődése nő a technikai részletek iránt, hanem a szaksajtó veszti el a közönség érdeklődését, mert olyan témákon rugóznak, ami a legtöbb konzol vásárló számára érdektelen.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #54625216 #60 üzenetére

    Az üzleti modelhez ennél azért kicsit több dolog tartozik. :)

    A kijelentés hogy "mi a sikert nem az eladott darabszámokban mérjük" az sokaknak egy kis magyarázatra szorult volna, de az MS ezt nem tette meg, mert "minek?". Nem is kell, mert ez az üzleti rész, nekünk felhasználókkal nem ezzel kell foglalkoznunk, lényeg hogy nekik bazira megéri és egyre jobb a nyereségük.

    Például a PS4-en a GoW nem olcsó játék volt (pláne a marketinggel együtt) és a nagyon jó eladások mellett sem biztos hogy több nyereséget termelt mint mondjuk a boxon a SoT, ha beleveszünk olyan dolgokat hogy áttételesen mennyi helyről folyik be pénz a SoT miatt (pl. stream videók, előfizetések, stb.).

    A BC is hasonló dolog. Egyik oldalt mondhatjuk azt hogy "mert ez olcsóbb mint újakat csinálni"; igen, de mégis mennyi bevétel van csak a vásárlásaikból. Pl. RDR-nek nagyon örültem! Havernak meg volt még a 360-as, ő is elkezdte nyomni - szóval egy fillért nem adott az MS munkájáért hogy feljavították és egyebek - én 1500 Ft-ért vettem, ez sem hatalmas bevétel még ha sokan is vesszük.
    Másrészt a bevétel nem az eladásukból fog megtérülni itt sem.

    Szerintem a következő generációra a Sony is és az MS is közelíteni fog a másik modelljéhez. Az MS csinál több saját AAA-t, a Sony több szolgáltatást nyújt majd mint most. Bár az én meglátásom hogy jobb lett volna ha ez így marad és két egészen más utat járnak be, dee ez már specifikusan csak az én véleményem.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #60 üzenetére

    Akkor most valójában arról szól a diskurzus, hogy van egy feature, és hogy ez a felhasználó szempontjából ér-e annyit, hogy külön ki legyen emelve. A válasz az, hogy igen, ha a felhasználót ez érdekli. A másik oldalon nincs megoldva, itt viszont igen. Ha nem érdekli az embert, akkor nem tesz hozzá semmit. Ugyanígy van amúgy az exkluzívokkal is, ha az embert nem érdekli egyik cím sem, akkor egyéb szempontok alapján dönt.

    A régebbi konzolokkal sem az a gond, hogy nehéz beszerezni őket. Ha veszel egy hibásat, akkor találsz egy jót utána. A kérdés, hogy ha akarsz játszani a meglévő, már kifizetett játékaiddal, akkor számít-e neked, hogy nem kell újra régi konzolt venned és fenntartanod (karbantartanod)? Nálad is kiderült, hogy kell a korábbi konzol a régebbi játékokhoz, mert játszanál velük. Így nálad is szempont a BC. Ha már nem feltétlenül kell a régi konzol, akkor az újon vannak plusz dolgok, javítanak rajtuk? Igen. Így máris érdekes, amit az Xbox nyújt.
    A funkció jelentőségét nem értékelik túl, mert a PS4-nél nem megoldott. Mint mondtam, ha nem érdekel, akkor nyilván nem ér számodra semmit. Tud a PS4 UHD BD-t lejátszani? Nem. Kell neked? Nem. Akkor az Xbox-nál ez is túlértékeltnek tűnhet, rétegigény. Másnak nem. Többen is leírták már itt, hogy miért hasznos számukra a funkció.

    Annak örülök, hogy az MS és a Sony nem egy nyomvonalon halad. Az a jó, ha az egyik ilyen igényeket elégíti ki, a másik meg olyan igényeket. PsNow <-> BC. Exkluzívok <-> Play Anywhere. DRM-mentes játékok GOG-on <-> Óriási választék Steamen. Mindenki megtalálja a magáét.

  • válasz F_Peter #61 üzenetére

    Az miért baj, ha a két cég közelít egymáshoz abban, amiben a konkurencia erősebb? :F Nem ez lenne a lényege a versenynek? Én pl. nagyon örülni fogok neki, mert a játékosok azzal csak nyernek(pl. azzal, ha a Sony is visszafelé kompatibilis lesz, mert akkor az Xboxnak nem lesz meg többé ez az előny és a Microsoftnak el kell kezdeni minőségi játékokat csinálni).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • F_Peter

    őstag

    válasz Hopkins95 #63 üzenetére

    Mert a két gyökeresen más megközelítés választási lehetőséget ad. Persze ezt valaki inkább választási "kényszernek" érzi, ezért is írtam hogy az a mondatom személyes jellegű csupán.
    Én örültem neki hogy nem úgy kellett döntenem, hogy lényegében ez is meg az is tök ugyanaz és feldobok egy pénzérmét, hanem relevánsan tudtam dönteni hogy mi kell nekem és mi nem.
    Ha túl közel kerülnek szerintem üzletileg sem jó nekik.
    Most ugye az MS felvásárolt stúdiókat és AAA-kat igér, erre nyilván szolgáltatás terén jön a válasz a Sonytól.
    Ettől függetlenül teljesen működőképes üzleti modell lehet az is ha nem csinálnak MS exklúzívokat a saját studióik munkábból sem. Pl. simán el tudom képzelni hogy a Ninja következő játéka lesz majd PS-re is, csak éppen az eladások az MS zsebét is tömik majd.

  • válasz F_Peter #64 üzenetére

    Ja szóval akkor meglenne a választás kínja :DDD

    Én nagyon remélem, hogy a Microsoft tanul ebből a generációból és elkezd nagyon jó címeket gyártani. És nekem teljesen mindegy hogy mire jön, de én a helyükben mondjuk Microsoft exkluzívvá tenném(PC+Xbox).

    A Sony meg végre hallgasson a felhasználókra és engedje a crossplayt.

    Mindkettőnek van vaj a füle mögött, de számomra ezt a generációt a Sony nyerte. Bele sem mernék gondolni, hogy milyen volna az E3, ha nem lenne Sony.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • F_Peter

    őstag

    válasz Hopkins95 #65 üzenetére

    Így is lehet fogalmazni, mert sokan így élnék meg.

    De így legalább mindeki tudott dönteni hogy neki mi kell és mind a kettő más utat tudott kitaposni.
    Én frissen vásároltam konzolt (éppen a God of War megjenésekor) az én igényeimhez közelebb állt a box, ettől függetlenül lehet van olyan játék a ps-re amit szívesen lejátszanék, de ez eddig 2-3 darab, arra max kölcsön kérek egy gépet és lenyomom gyorsba.

    Havernak meg éppen fordítva van, csak pár játékot választ ki amire jut ideje és ezt szeretné a legjobb felhozalból, ez évi 2-3. Neki meg a ps nyerő.

    Szerintem ez teljesen rendben van így. A két különböző nézetet el kell fogadni mind a két oldalnak.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #62 üzenetére

    "A kérdés, hogy ha akarsz játszani a meglévő, már kifizetett játékaiddal, akkor számít-e neked, hogy nem kell újra régi konzolt venned és fenntartanod (karbantartanod)?"

    Éppen ez az, hogy ha vannak régi játékaim és akarok is játszani velük, akkor eleve miért dobnám ki a régi konzolomat?
    Ez olyan, mint a tvshopos reklámok, hogy vedd azért meg az "Ultra Pumpa 2000"-t mert akkor nem kell körömkefével pucolnod a wc-t, mintha az lenne az egyetlen más megoldás. :DDD

    1. a konzol játékosok száma: x
    2. akik a régebbi generációs játékokkal is akarnak játszani: x - n
    3. akik nem rendelkeznek előző generációs hardverrel (tönkre ment, nem volt nekik): (x - n) - z
    4. akik nem akarnak régi hardvert venni, vagy a régi játékokat jobb minőségben akarják futtatni: ((x - n) - z) - u

    Tehát az xbox visszafelé kompatibilitása csak a 4. kategóriának jelent nélkülözhetetlen funkciót, azaz egy rétegigényen belül felmerülő rétegigény kiszolgálásáról szól.
    Erre mondom, hogy marketing okokból túl van ez lihegve, ráadásul csúsztatásokkal, mert úgy állítják be, mintha a többi platform esetében teljesen el lennének vágva az emberek a régebbi játékaiktól, ami egyszerűen nem igaz.

    Amúgy persze, legyenek eltérő megoldások eltérő igényekre, hajrá, ha ezzel az MS el tudja tartani az xbox vonalat, akkor nyilván jól teszi.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #54625216 #67 üzenetére

    Gondolj csak bele a következő feltevésbe:

    - Ps 4-en játszok és elégedett vagyok vele, de mondjuk van pár xboxos cím is ami érdekelne. Jön egy generáció váltás és az MS tanulva a hibáiból egyből bedob 5 AAA-t rá kezdésnek és hozzáteszi hogy "természetesen nálunk még mindig van visszafelé kompatibilitás és a régi címeket is lejátszhatod majd, amik már úgy is benne vannak a GamePassba."

    Ez nem túl lihegett marketing, hanem egy okos marketing húzás. MS méretű cégek 3-5-7 éves vagy akár hosszabb kifutási idejű üzleti tervekkel dolgoznak és számolnak, nem úgy hogy mennyt adtunk el a hónapban.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz F_Peter #68 üzenetére

    Ez azért már erősen a rétegigény rétegigényének a rétegigénye. :D

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #67 üzenetére

    ...valahogy továbbra sem akarod érteni, hogy mi a különbség a BC és a régi konzol között :N
    Miért dobnád ki a régi konzolt? Helyet foglal, zajos, 1 óra után túlmelegszik, az asszony utálja, eladnád és az árából vennél pár újabb játékot, ritkán használod ezért macerás előszedegetni, stb.
    Leírom újra:
    Az MS ingyenesen elérhetővé teszi a játékokat digitális formában azoknak, akiknek már megvannak. Ezeket a játékokat sokszor jobb minőségben lehet játszani. Ezekhez a játékokhoz nem szükséges a régi konzol megléte. Ezeket a Sony nem adja meg a vásárlóinak. Ezt a PC is tudja, és a PC-sek bizony nagyon-nagyon szeretik. A Sony nem szereti. Ezt lehet reklámozni a konzollal. Nem ez a legfontosabb funkció, de egy olyan funkció, ami egyedivé teszi, és sokakat érdekel.
    Persze mehetsz vadászni aprón jó állapotú és karbantartott Xbox Classic-ot és 360-at, 2-2 kontrollerrel, adapterrel, az is egy megoldás. Ahogy az is, hogy a meglévő, vadonatúj One-ba berakod a lemezt, és mehet a már említett extrákkal.
    A lemezt vehetted a bolhapiacon, kiszórhatták a boltból fillérekért, odaadhatta a haver, megmaradhatott a régi konzolod után, tökmindegy.
    A Sony részéről felmész a Store-ba, megkeresed a játékot ami érdekel, és ha véletlenül ott van, akkor megvásárolod. Hiába van a kezedben a PS2-es lemezed, PS4-re akkor is meg kell venned újra. Másik lehetőséged a PSNow, előfizetsz, és ha elég jó a neted, akkor streamelve játszhatsz mindenféle extra nélkül.

    A kategóriáiddal az a gond, hogy nincsenek adatok. A 4. kategória lehet a 2. kategória 90%-a is. De ilyesféle elmélkedésbe értelmetlen belemenni.

    Semmilyen csúsztatás nincs, senki soha nem állította, hogy ez az egyetlen mód, és a Microsoft sem erre alapozza a marketinget. Ez egy teljesen jogosan kiemelt feature, amit baromi sokan élveznek.

    Ehhez már tényleg nem tudok mit hozzátenni, ugyanazt írom le újra meg újra... :)

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #71043776 #70 üzenetére

    Ami még kimaradt korábbról: BC bejelentése 2015, 2017, ugye, a hangos közöny :))

  • laposonly11

    senior tag

    válasz alevan #54 üzenetére

    "11 év WoW után nem akarok magamon kívül látni mást a játékomban, még ghostként sem."

    Próbáld ki valamelyik battlefield multiját, lehet régebbi rész is... :DD

    Ordo est anima rerum.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #54625216 #69 üzenetére

    Ez egy specifikus példa volt, amit ha tovább gondolsz és hozzá veszed a BC-n kívül a többi "kis réteg igényeket kielégítő" dolgot akkor nyilvánvaló hogy okos a marketing részleg.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #70 üzenetére

    "Miért dobnád ki a régi konzolt? Helyet foglal, zajos, 1 óra után túlmelegszik, az asszony utálja, eladnád és az árából vennél pár újabb játékot, ritkán használod ezért macerás előszedegetni, stb."

    Ez baromság. Van egy PS3-am egy rakat játékkal, amit később is szeretnék újra játszani. Megjön a PS4, nosza kidobom a PS3-at, aztán verem a fejem a falba, hogy jaj miért nem xboxot vettem 6 évvel ezelőtt, mert most nem tudok játszani a régi játékokkal?
    Egy fenét. Megtartom a PS3-at a PS4 mellett és játszom, amivel éppen akarok. Vagy kidobom, de pont azért, mert már nem érdekelnek a régebbi játékok.

    Értem én, hogy az xbox-on ez sokkal kényelmesen meg van oldva, de akkor nem arról szól a fícsör, hogy xboxon elérhetők a régi játékok, PS-en meg nem, hanem hogy ha xboxot veszel, akkor a tv alatt felszabadul egy konzolnyi hely.
    Erre mondam, hogy mivel az előző generációs játék eleve réteg igény, azon belül a kényelmi szempont méginkább az, és azok száma, akik a két platform között dilemmáznak és a korábbi játékok praktikusabb elérése billenti a mérleget az xbox felé elég minimális.
    Az emberek többsége vagy az exkluzivok miatt választ egy platformot, vagy mert már az előző generációnál elkötelezte magát vagy mert a haverjainak is az van.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #54625216 #74 üzenetére

    Te a magad szemszögéből nézed csak és minden mást a kisebb rétegnek tekintesz. Ugyanakkor a te réteged is ugyanúgy nem nagy.
    Például: nagyon sokan nem az exkluzív címet nézzik, mert hol érdekli hogy máson is lehet játszani azzal amivel ő akar. A ps-nek is marketing az exkluzív cím, ami ki is termeli magát, így duplán jól járnak.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #74 üzenetére

    Az a baj, hogy a saját magad példájából akarsz levonni nagy tömegekre érvényes következtetéseket. Neked így van, neked így jó, téged nem érdekel más, szóval ezzel más is így van (de azért a biztonság kedvéért csak a "többségről" beszélsz). Nagyon sokan eladják a régi konzolt, a digitális játékok meg maradnak a semmiben. Ezernyi példa van arra, hogy miért nincs már meg a régi gép. Ezen kár rugózni.

    "nem arról szól a fícsör, hogy xboxon elérhetők a régi játékok, PS-en meg nem"
    Na, alakul ez :) PS4-en meg nem. De ezt az előbbi válaszomban ismét kifejtettem, meg azt is, hogy erről ebben a formában senki sem beszélt (mármint hogy az új konzolok megjelenésével egy csapásra tönkremegy minden régebbi, és elérhetetlenek a játékok).

    Megint kevés embert érdekel, minimális mértékben számít a döntésnél... honnan tudod? Sehonnan.
    Mutathatnék egy csomó fórumot is, hogy mennyire örülnek ennek az egésznek az Xbox-tulajok, de van egy sejtésem, hogy téged nem lehet meggyőzni semmiről, mert mindegy, hogy ki mit mond (akár itt is), már eldöntötted.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #71043776 #76 üzenetére

    Ott vannak a remasteredek ps4-re amiket teljes áron lehet újra megvenni és még így is szép eladásokat mutat néhány. Boxon meg újra sem kell venni, mehet a régivel szóval ott még többen használják.
    Nem is értem miről beszélünk, ott vannak az adatok.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz F_Peter #77 üzenetére

    A remastered az kicsit más, például a Crash vagy a Spyro újra lett írva, azt el lehet adni megint. BC helyett PS4-en inkább streamelni lehet a régi játékokat, a lag mellett meg ott van az eredeti gyatra framerate és alacsony felbontás is. Egyáltalán nem ugyanaz a kettő, én sem értem ezt.

  • RudY

    addikt

    válasz Cobra652 #78 üzenetére

    PS-re végül nem lett megoldás a PSNOW? Azért kérdezem, mert tényleg nem tudom, csak kb. ennyit:
    PlayStation®4 is not backwards compatible and cannot play PS3, PS2, or PS1 disc-based games.
    One way to play older games is to join PlayStation™Now, the PlayStation cloud-based gaming service

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #76 üzenetére

    Félreértés történt, mert nekem konzol ügyben nincsenek igényeim, mivel semmilyen konzolom nincs.

    Mindössze azon akadtam fenn, hogy miért olyan világrengető feature a BC, amikor konzol generáció váltáskor minden konzol tulajnak ott a lehetőség, hogy ne dobja ki a régi hardvert, ha játszani akar a régi játékaival. Ha nem lövöd lábon magad, akkor orvos sem kell ugye.
    Ez számomra evidenciának tűnt, de kétségtelenül nem ismerem a konzol társadalmat kellő mélységig, így simán előfordulhat, hogy a többség tényleg reflexből kidobja a régi konzolját, amint megveszi az újat és csak utána gondolkodik el, hogy hogyan fog az előző gen játékaival játszani.
    Ha viszont feltételezzük, hogy a többségnek azért csak van némi sütnivalója, abból logikusan következik, hogy a BC mégiscsak egy rétegigény részhalmaza.
    Persze a réteg számosságát csak becsülni lehet, itt megint csak a józan észre alapozva feltételeztem, hogy ha a két konzolgeneráció eladásait összehasonlítva a jelenlegi erősen meghaladja a korábbit és az új játékokból milliós számokat értékesítenek, akkor a korábbi generációs játékok iránt valószínűleg a konzol felhasználók kisebb része érdeklődik csak.

    Ettől függetlenül elfogadom, hogy a BC egy praktikus szolgáltatás, a fontosságát vitattam csak.

  • #52588800

    törölt tag

    válasz #54625216 #82 üzenetére

    Nem is az a kérdés, hogy fontos -e, hanem hogy "system seller" -e.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #82 üzenetére

    Nem is azt mondtam, hogy van konzolod, hanem hogy fontosak a régi játékaid :) "Nálad is kiderült, hogy kell a korábbi konzol a régebbi játékokhoz, mert játszanál velük."
    Ha viszont nincs konzolod, akkor is tökéletesen érted a BC lényegét, hiszen nem kell Voodoo 2-es régi gép a jelenlegi mellé csak azért, hogy fusson az UT, akár nagyobb felbontáson. Pontosan ilyen az Xbox (nyilván kicsit korlátozottabb mértékben).

    Igazából azt vitattad, hogy ki kell-e emelni ezt a szolgáltatást, vagy csak marketinges maszlag, meg egy kicsit olyan érvekkel vitatkoztál, amiket nem hozott fel senki. De a lényeget szerintem mindketten leírtuk. Ha téged, mint vásárlót nem érdekelnek a régi játékok (ezért vagy azért), akkor ezt nem fogod figyelembe venni a vásárláskor. Ha mégis, akkor viszont az +1 az Xbox javára. Honnan tudsz erről? Hát onnan, hogy rengeteg helyen említve van. Így nem kell feltétlenül a fórumokon érdeklődnöd arról, hogy a régi nagy kedvenc, a Skyrim tokját kiveheted-e a billegő asztal lába alól, hogy kicsit nosztalgiázz, vagy venned kell mellé egy X360-at.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #84 üzenetére

    "Ha téged, mint vásárlót nem érdekelnek a régi játékok (ezért vagy azért), akkor ezt nem fogod figyelembe venni a vásárláskor. Ha mégis, akkor viszont az +1 az Xbox javára. "

    Egyetértek, én csak ezt az állítást szűkítette le annyiban, hogy "ha érdekelnek a régi játékok és már nincs meg hozzájuk a hardver, akkor +1 az Xbox javára".
    A marketing maszlagot is első sorban arra a leegyszerűsítésre értettem, hogy xboxon lehet régi játékokkal játszani a többin meg nem.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #54625216 #85 üzenetére

    De azt alapból senki sem állította, különösen nem a marketing. PS4-en nem lehet játszani, a PS3 esetében is csak az első kiadáson mentek a PS2-es játékok, viszont a PS1-es játékok most is mennek rajta, az BC. A streamelés nem az. A régi konzol sem.

Új hozzászólás Aktív témák