Hirdetés

2017. május 28., vasárnap

(#1) bsh

bsh
(őstag)

"amiből arra is tippelhetünk, hogy a foglalatba kerülő processzorok igen komoly, akár 140 wattot is meghaladó TDP-vel is rendelkezhetnek majd."
miért kellene tippelni? :F már ismertek a tdp-k. a linkelt cikkben is benne vannak. :U

(#2) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

jaja a i9-7920X 160W alapból, lesz az 200 is ha megtekerik :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#3) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Látszik hogy sok évet ki kell majd bírni vele, mindenre felkészültek. :)

A sok műanyagot, és a CPU környékének erőteljes zsúfoltságát jegyezném meg, ami szerelést nehezíti.

Műanyag 6.3-as jack aljzat aranyozott gyűrűvel.. mosolyogtam egy jót. ;)

MSI szeret a - világon az első - lenni az X-es alaplapok kiadásával.

[ Szerkesztve ]

Win7_Ivy@4.5_1080Ti_378.92_Borderlands2_&_Stalker:LostAlpha

(#4) Eugene Roe válasza Duracellm... (#3) üzenetére

Eugene Roe
(fanatikus tag)

Azért a z170 megmutatta,hogy mit gondol az intel az időtállóságról! :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) Duracellm... válasza Eugene Roe (#4) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

itt merő jófejűségből nem cserélik évente a chipset-et, annyi pénzért nem nyúúújtják a biztonság érzetet évekre. ;]

(#6) Robert07

Robert07
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Es meg thunderbolt se lesz rajta? Pedig egy ilyen csucslapon igazal elferne. Tobbet ernenek vele, mint az RGB vilagitassal meg a tobbi felesleges dologgal.

突き出る釘は打たれる。

(#7) zzola

zzola
(PH! nagyúr)

Remélem folyékony nitrogént is adnak majd mellé... :DDD

ID: zzola01 (PC/PS/STEAM/XBOX) * Honor 8 * Work PC: HP EliteBook 8570p * Home PC: Windows 10PRO * LG 27UD58-B * PS4 PRO *

(#8) pomorski

pomorski
(őstag)

"a foglalatba kerülő processzorok igen komoly, akár 140 wattot is meghaladó TDP-vel is rendelkezhetnek majd" - A Broadwell-E cpu-k is 140W TDP-jűek (+tuning). Nem?

(#9) Duracellm... válasza pomorski (#8) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Desktopon ~140W-ot eszik a 95W 7700K intel thermal test-el megküldve, alapon.
Olyan nagy mozgástérre nem számítanék OC-ban, amit bír a VRM és a folyadék hűtés, annyit fog menni a sokmagos CPU. A diákban az x-es cpu-nál van Max. órajel feltüntetve, kérdés hogy miért?! :)
[link]

(#10) pomorski válasza Duracellm... (#9) üzenetére

pomorski
(őstag)

Oké, értem. (De a 7700K nem Broadwell-E, hanem Kaby Lake.)

(#11) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(senior tag)

8+4 a procihoz? Akkor jöhetnek az új tápok is, ahol van ehhez csatlakozó. ...és megint elfelejthetjük a 400 W-os platinum, vagy titanium tápokat.

(#9) Duracellm...: A max órajel jó eséllyel az egy magos órajel maximuma.

54:18 "- Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?"

(#12) Duracellm... válasza pomorski (#10) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Igen, elnéztem.
De annyi a difi, hogy intel már megcsinálta a user helyett a CPU tuningot. A 140W-nál jóval többet fog kérni a CPU, ha nem alap órajel+200-300Mhz környékén lesz az átlag a magokon.
Az OC értelmét veszti: ha kilövöd a gyári OC-t, és az all core fix 4,5-höz megfeszeled és beterheled, akkor öntheted rá a jeges vizet, a cpu-ra+vrm-re, mert úgy beveszi a 300W-ot hogy csuhaj.

Ezek közül a forrasztott kaby-ban van igazán érdekes dolog, mert instant meglehet 24/7-re az all core 5-5,2Ghz, arra páran rá fognak "izgulni".

(#11) Geri Bátyó:
vagy biztonsági intézkedés, hogy ne feszeld túl a szilikont: 8-10 magnál, 4ch IMC-nél, meg rahedli cache-nél van benne kockázat. (a kaby-n nincs ilyen megjelölve)

[ Szerkesztve ]

(#13) Smiley válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére

Smiley
(senior tag)

Az 5 eves seasonic tapomon is van ennyi cpu csati, szoval nem hinnem hogy ez akkora problema lenne 2017-ben.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#14) Geri Bátyó válasza Duracellm... (#12) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Még ez is lehet, de nem tartom valószínűnek. Hogyha túlhúzod, úgysem fog menni, de nem gondolom, hogy ettől elszáll a proci. Ez már a korábbi generációknál is bekövetkezhetett volna. Ez inkább a TB lehet ezeknél a prociknál.

(#15) Geri Bátyó válasza Smiley (#13) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Nekem a Corsair AX 650-en 4+4 van, pedig az vígan elvinné ezeket a procikat.
Én nem sok tápot láttam (1000W alatt) 2x4+4-el, vagy 8+4+4-el.

(#16) Duracellm... válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Lejjebb mentünk csíkszélességben, nem tudni előre milyen egyenletes minőséget tudnak ennyi tranzisztor mellett legyártani, milyen a kihozatal mellett.

Megvárnám a teszteket, köv. steppinget, ott látszani fog a különbség (szivárgó áram, Átlg-OC, és max. magfeszültség tekintetében.)

(#17) Geri Bátyó válasza Duracellm... (#16) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Lejjebb mentünk csíkszélességben
A Broadwell is 14 nano volt és ez elvileg 14+ szóval nem mentünk lejjebb és a mostani még jobb is (elméletileg).

Szerk: A 14+ lehet, hogy csak a Kaby? Ettől függetlenül a csíkszélesség nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#18) Laraxior

Laraxior
(Jómunkásember)

3db M2 foglalat a lapon... végre :C
Már csak az a kérdés, hogy a sávszélesség elég-e mondjuk 3db NVMe kihajtásához...

Gigabyte P35 DS4 rev:2.0 - Intel® Core™2 Extreme Processor QX9770 - AC Freezer Pro7 Rev.2 - 4x2GB G.Skill - Zotac GT220 Passive - Samsung 840EVO 250GB

(#19) tibaimp válasza Laraxior (#18) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

A csúcs procikkal igen, mivel 44 Pci-e sávot adnak + a csipszet (azt nem tudom).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Tomassy00

Tomassy00
(fanatikus tag)

Az árukat nem is akarom tudni :N

(#21) worxland válasza Smiley (#13) üzenetére

worxland
(őstag)

A most vásárolt 700W-os FSP Hyper-en meg nincs.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22) Bakus válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére

Bakus
(kvázi-tag)

A 4 éves EVGA 650-es tápomon is 8+8 csati van.

"A víz örök, de a gép változik"

(#23) Smiley válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére

Smiley
(senior tag)

Az enyem meg a korai S12II 520-es... de most felmentem a seasonic oldalara es az ujabb S12II-n mar nincs, mondjuk ez kicsit fura, hogy butitottak rajta.... de ott G 650-en mar ott van, szvsz 30e korul szerintem ennel jobb tapot nem kap az ember.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#24) b. válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére

b.
(PH! addikt)

HEDT platformról van szó. ehhez való minőségi tápokon meg van ez a felosztás.Egyébként átalakítóval szokott működni,[link] ha nincs alapból, filléres tétel.Amúgy általában megy sima 8 pinről is, az OC szokott plafonba ütközni ennek hiányában.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#25) b. válasza Eugene Roe (#4) üzenetére

b.
(PH! addikt)

HEDT platform.2011 socket 6 évvel ezelőtt mutatkozott be és a v3 is már 3. évét tapossa.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#26) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Nekem 10 éves Chieftec 550-en van 8+4 a CPU-hoz. Egyébként biztos lesz átalakító, csak a táp bírja kakaóval és a vezetékek.

"Csatlakozók: 1 db 20/24 tűs alaplapi, 1 db 4 tűs ATX12V, 1 db 8 tűs ATX" [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) tom_tol válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére

tom_tol
(PH! addikt)

Nemrég kaptam egy X99-E WS-t, azon 8+8 a CPU táp. 8+4 nem is olyan sok :D
Ja és az EVGA G2 750W meg van a 8+8

(#28) pomorski válasza [CS]Blade2 (#26) üzenetére

pomorski
(őstag)

Igen, tényleg, de ettől még ezt a tápot nem dugnám rá egy X99-es konfigra.

(#29) awexco válasza Duracellm... (#3) üzenetére

awexco
(lelkes újonc)

Mint a romák tudod csak csillogjon azt szíp legyen :D

(#30) awexco

awexco
(lelkes újonc)

3 ethernet ? használ rendszergazdákon kívül valaki 3at ?

durva eltérések lesznek ezeknél a lapoknál , hogy ki hogy osztja el a pci-e sávokat

ha mind a 4 pci-e il a 3 db m.2 es foglalatot és a chipsetet nézzük az kb 80 sáv lenne a maximális (44-28) helyett .

[ Szerkesztve ]

(#31) laskr99

laskr99
(őstag)

Tetszenek kinézetre. Kármhogy 1150-re még nem voltak ilyenek meg nem volt ledes alaplap.

Sony Ericsson buta telefonok->Sony Xperia X10 Mini->Sony Xperia Mini->Sony Xperia E->Sony Xperia E1->LG G2->Sony Xperia Z2

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.