Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Lacc #10 üzenetére

    Nem kioktató hangnemben írom, szóval ne vedd okoskodásnak a következőket. Az nVidia-nak nem a Wayland-el van gondja, így szerintem ez azért idővel meg fog oldódni. Ha valaki nem ragaszkodik a KDE-hez, akkor valószínűleg most sincs gondja Wayland alatt a GeForce-okkal. Tudtommal pont a Fedora csapata ügyködik azon, hogy amíg nincs közös megoldás, a Wayland ugyanúgy ellegyen a GBM-el, mint az nVidia által favorizált EGLstreams-el.

    Amennyiben pedig azt nézzük, hogy mennyi energiát fordít a Valve a Linux platformra (pláne a részesedéséhez képest), szerintem kijelenthető, hogy igen is fókuszban van. A cél valószínűleg pont a platform részesedésének növelése lenne. Ez pedig abból a szempontból tökéletesen érthető, hogy a Microsoft többször próbálta lenyomni őket Windows-on. Azt pedig elég nehéz elképzelni, hogy a Valve egyszer átírja UWP-re a Steam-et.

    Szerintem is elegánsabb, amit a Feral csinál. Viszont azt is be kell látni, hogy vannak kiadók, akikkel a Feral sose tud majd megegyezni (EA) és vannak olyan kiadók is, akik sértődöttségből valószínűleg soha vagy csak utolsóként fognak saját Linux-os portot kiadni (CDProjekt).

    Ha azt nézzük, hogy ARM-re a Microsoft hasonló módon tervez felkészülni, szerintem nincs komoly gond azzal, ha adnak egy átmeneti időszakot, egyfajta köztes megoldást a felhasználóknak, akik szeretnének vele élni. Bízom benne, hogy a Valve eleve amolyan "saját felelősségre" alapon fog hozzáállni és így inkább segíthetik a natív portok készítését, nem pedig hátráltatják.

Új hozzászólás Aktív témák