Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz dragon1993 #17 üzenetére

    Ő is tud pár érdekes dolgot. VPN , Fájlmegosztás , VOIP , illetve hallod a másik PC hangját is.
    VPN ugye beépítve van, fájlmegosztás+ hangmegosztás: gyári beépített vágólap és hangátvitel. Ja és a vágólap oda-vissza norálisan működik, meghajtót tudsz csatolni --> nagyobb kényelem. És ugye az RDP-nél választhatsz sebességet. VoIP alatt gondolom az átbeszélést érted, na ennyiben erősebb, mivel az RDP kilépteti a helyben ülő felhasználót, egyszer életemben viszont próbáltam az MS távsegítségét használni, akkor működött is.

    Nem leszólni szándékszom, tény, hogy egyszeri felhasználó esetén nagyságrendekkel egyszerűbb megmondani, hogy "töltsd le ezt a linket, indítsd el ebben a módban, és a két számsort küldd vissza emailben". Használtam is párszor erre. De különböztessük meg a távsegítség és távoli asztal igényeket, mert távoli asztal esetén a beépített szolgáltatás messze jobban teljesít. :)

    Lehet nem ingyenes a dyn de havi egyszer betudsz lépni a honlapukra.
    HA jól tudom, már új ingyenes regisztrációt nem lehet csinálni. Nekem anno volt 1 regem, most azt kéne beosztanom...

    Gyors láma kérdés: Hogy kell beállítani Windows-on Távoli Asztalt host-ként?
    Bocsi az angol Windowsért:
    Vezérlőtyúk --> Rendszer --> Remote settings, ott van a távoli asztal, és 3 rádiógomb:
    - letiltva
    - bármelyik verziójú RDP
    - csak biztonságos (Vista(?) és afeletti belépített tuti) távoli asztal engedélyezése.
    Ha XP-ről akarsz belépni 7 vagy a fölé, akkor a nem biztonságost kell engedélyezned. Illetve kell egy jelszavas fiók.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák