Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz SPY0817 #31 üzenetére

    Nem, soha nem láttam linuxot, nem is csináltam külön disztrót a Zipit Z2-re.
    A Win8-at a béta idején pár napig próbáltam, és elvégre erre való a béta, hogy el tudjam dönteni, kell-e. Nem kell, köszönöm. Mac-em tényleg nem volt huzamosabb ideig.
    Szerintem a Windows 8 öncélú rendszer. Az ideális oprendszert nem látod - használod. Minél több időt töltök el a látványos effektek és a nyolc szinten egymásba ágyazva eldugott beállítások között, annál kevesebb ideig használtam én a gépet a feladatom elvégzésére és használt a Windows engem a design-problémáinak áthidalására. Munka alatt nem a filekezelőt meg a vezérlőpultot értem, mert az nem a munkám része. Egy látványos vezérlőpult vagy filekezelő nem azonos egy látványos környezetben végzett munkával, mert ezek használata nem a munka végzése, hanem a gép kezelésének szükséges velejárója, amit egy jó design megpróbál csökkenteni, eltakarni. Munka mondjuk egy Photoshop vagy Avid használata, egy szövegszerkesztő vagy esetleg az internet böngészése (nem feltétlenül a beépített böngészővel).
    Ez az egész látvány dolog lehet, hogy tetszik egy olyan felhasználónak, aki csak internetezni akar vagy játszani, azaz szórakozni akar, mert az oprendszer már adja a szórakozást (ami nem az ő dolga szerintem), és nincs semmi bajom egy ilyen verzió létezésével.
    De egy rendes "munka verzió" egy vállalati, irodai munkára kialakított felület hiánya szerintem nagyon komoly probléma, ha van választás válóok, de sokaknak egyszerűen "kötelező" lesz (a munkahelyén ezt veszik meg), másfelől idővel a régi verzió támogatása is csökkenni fog, ráadásul láthatóan ezt mesterségesen erősítik is.
    Miért kéne Gizikének a titkárságról megtanulnia, hogy melyik sarokba húzva mi fog történni, és milyen soha nem látott billentyűkombókkal tudja előhozni a régről megszokott funkcióit? Ettől nem lesz hatékonyabb az űrlapok kitöltésében, de legalább hetekig azt sem fogja tudni, mit hogyan kell csináljon.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz SPY0817 #68 üzenetére

    Igazad van abban, hogy vannak feladatok, amire nem való. Nem használnám grafikus munkaállomásnak, játékos gépnek, viszont teljesen alkalmas "hétköznapi otthoni" felhasználásra, azaz netezés, filmezés, szövegszerkesztés, levelezés nem gond, még a Windowson megszokott programjaidat is megtarthatod az új platformon. Vállalati környezetbe csak akkor javasolt, ha alkalmas rá az infrastruktúra a vállalatnál. Ha mindenki Excellt, Accest, Exchange-t ésatöbbit használ, bár megoldható, de talán tényleg nem éri meg a fejfájást. Ami komoly probléma van vele, az nem elsősorban a Linux fejlesztőinek a hibája, a hanyagul megírt de zárt forrású videokártya driverek, alkalmazások hiánya sokkal inkább a fejlesztők miatt van, de ez ügye egy piac, ameddig nincs jelentős részesedés és ennek kapcsán bevétel, nem vágnak bele. Amúgy ilyen tekintetben is javuló a tendencia.
    Gizikének szerintem nagyjából annyi erőfeszítés megtanulni a Metrós Start-menüt, mint megtanulni Ubuntuban az Unity dokkját (amit egyébként személy szerint szintén nem komálok).
    Amúgy hónapok óta motoszkál a fejemben, hogy a munkahelyemen a kizárólag böngészésre használt kis gépterem néhány ősi Celeronja helyett Androidos miniPC-ket rakjak be. Nem hiszem, hogy a Windows XP után sok könnyet hullatnának a felhasználók, ha cserébe hatékonyan tudnak majd böngészni. Az Androidot magát meg jóformán nem is látnák, ezért ideális OS a feladatra (tud valaki kioszk módról Androidhoz?).
    Ironikus, hogy a korai tablet piacon a WinXP és Win7 volt a fő visszatartó erő, mindenki egyértelműen arra panaszkodott, hogy a felület nem a böködésre van kitalálva. Nem is lett belőle semmi. Most itt állunk olyan desktopokkal, amiknek a felülete böködésre és nem egérre lett kitalálva. A szituáció pont ugyanaz, erre mondják, hogy átestek a ló másik oldalára.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz SPY0817 #68 üzenetére

    Az átlagfelhasználónak összeraksz egy Linuxot, és működik. Nem túrja szét, nem romlik el, semmi baja nem lesz. A windózt igen.
    Ismerd a másik oldalt, mielőtt véleményt alkotsz róla.

    @El Tebe : Mi a kulturált desktop? Mert Ubuntu vonalon a Unity nem való 1.6-os gépre, normál HDD-vel. Meg egy Atomtól azért nem kell egy Core2 sebességét várni :)
    Nekem van 1.7-es Fujitsu laptopon, IDE HDD-vel, 1Gb RAM-mal Lubuntu. Nem gyors, de nem tépem ki a hajam, illetve stabil. A winyó a legnagyobb visszafogó tényező benne.
    A XP pl. ezen a gépen sokkal tetűbb. És nem is támogatott.
    A Win8 meg annyiba kerülne, mint a laptop.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák