Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Bleccs #6 üzenetére

    Igen, bár ez egy fokkal jobb.

    Nekem volt Surface RT-m, aminek az volt a fő előnye, hogy alapvető tartalomfogyasztás mellet átlagos munkafeladatok ellátására is tökéletesen megfelelt (Itt most a munka irodai, adminisztrációs részére gondolok...) bár hiányoztak programok...

    Lett egy MI Pad 2-m utána, amin Android és Win 10 is futhat. Végül azért maradtam a Win10 mellett, mert pl. ha szükséges, tudok Chrome-ban több userrel dolgozni, vagy olyan alkalmazásokat futtatni (Nem szabad túl erőforrásigényes dolgokra gondolni!) ami droid alatt nem működik vagy nem úgy ahogy szeretném.

    Tartalomfogyasztásra, játékra persze a droid jobb volt, de utazás közben sokkal jobb volt nekem a Win10, mivel ha úgy adódik, akkor el tudok végezni pár egyszerűbb melós dolgot, anélkül hogy elővakarnám a nagy és nehéz laptopot a táskából.

    Multifunkciós, utazós segédnek, ha nem a játék a lényeg, vagy hogy mindenre legyen külön app, akkor van célközönsége, de nem lesz ájpedverő, az biztos :)

    Life is shor...

  • Gusztáv

    addikt

    válasz Bleccs #6 üzenetére

    Ha belegondolok, hogy a sokat utazó kollégáim nagy része mire használja a céges HP Elitebookokat (Office, CRM, céges intranet, néhány saját app), hát nekik ez bőven elég lenne. De még nekem is hurcolós gépnek az HP x2 1012 helyett. Ha meg kell valami klasszikus Windows alkalmazás, akkor ott az emuláció, a Snapdragon 850 már elég potens SOC. Egyedül a TPM-et hiányolom belőle, az elég sok cégnél már alap elvárás.
    Árban is teljesen korrekt, ha a konkurenciát nézed (sAmoled kijelző, billentyűzet, S-Pen benne van az árban). Persze biztos lehet kapni pár egzotikus kínai márkát 500$-ért, de azokat kár a Samsunghoz hasonlítani.

    Laci

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Bleccs #6 üzenetére

    Alapjában véve igazad lehet, hogy az emuláció elpárologtatja az előnyét, de talán mégsem! Illetve ez egy kényszerű lépés ahhoz, hogy idővel tényleg jó lehessen ez a platform! Az ilyenek terjedését eddig főleg - az áruk mellett - az akadályozta, hogy nem volt rájuk rendes szoftverválaszték. Az ember mindig a win asztali gépén / laptopján kapott felhozatalhoz hasonlította, amihez képest tényleg szánalmas volt. Lehet nem ideális megoldás az emuláció, de ha ez biztosítja a hatalmas szoftverválasztékot akkor legyen! És ha már kellően sokan választották ezt a platformot, akkor a szoftverfejlesztők is elkezdhetnek erre a platformra is koncentrálni és natív ARM verziókat kiadni a szoftvereikből. Így ha jól csinálja a kicsipuha (hehe, nem szokta), akár még sikerre is viheti és pár év múlva már az akkuidő valóban sokkal sokkal jobb lehet, mint egy x86 platformon és a natív szoftverválasztékkal se lesz gond!

Új hozzászólás Aktív témák