Hirdetés

  • Júniusban végre bemutatkozhat az új Gears of War játék

    gp Több mint négy és fél év telt el az utolsó rész óta, szóval ideje lenne megkapni a folytatást.

  • Újrázhat a Pixel Tablet

    ma Csak ezúttal dokkoló nélkül. A kiegészítő természetesen külön megvásárolható marad és elvileg érkezik az érintőceruza és a billentyűzetes tok is.

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    Annyiban kiegészíteném még a bejegyzést (így is elég hosszú, ezért csak itt a hsz-ek között), hogy a merevlemezek beépítése kicsit trükkös, de megoldható.

    Az SSD mozgó alkatrész nélkül nem problémás, azt csak betettem az optikai meghajtó helyére, így a fekete rögzítő keret meg is fogja. Kis lötyögés nem árt neki.

    Az adattároláshoz való 2,5"-es WD Scorpio Blacket benne hagytam a 3,5"-ös beépítő keretben mert anélkül esélytelen rögzíteni. A 3,5"-ös meghajtókat egy hajlékony műanyag keretbe kell beletenni, majd ezt egy fém vázba. Ezt lehet kivenni egészben a gépházból.

    A hajlékony műanyag keretbe nem kell becsavarozni a meghajtót, hanem egy rezgéscsillapító gumiba illesztett fém pöcök rögzíti őket. Így még a hagyományos 3,5-ös HDD rezgései is elég jól csökkennek és csendesebb a gép az asztalon.

    Ez a fém pöcök viszont éppen annyival volt vastagabb, hogy éppen ne férjen bele a 2,5/3,5-ös beépítőkeret furataiba. A megoldás az volt, hogy kicseréltem arra a csavarra, ami megfelelő hozzá. Ez azonban rövid volt, éppen csak átért rezgéscsillapító gumi másik oldalára. Végül némi erőkifejtés segítségével annyira összenyomtam a gumibetétet, hogy 3-4 menetig bele tudtam hajtani a furatba a csavart a csatlakozók felőli oldalon.

    A két csavar éppen elegendően stabilan fogja a meghajtót, maradt rezgéscsillapítás is. Elfordulni pedig nem fog, mert a sata csatlakozókban a vezetékek is elég stabilan tartják. Szinte elveszik a nagy keretben a kis meghajtó.

Új hozzászólás Aktív témák