Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szerintem a SATA sem strapabíróbb mint amilyen az PATA. Egyes csatiknál kilazul és a gép megmozdításakor is kicsúszik. Aztán az én lapomnál meg pont nem lehet rendesen bedugni annyira közel vannak az aljzatok.
    PATA-nál meg már téptem ki a kábelt úgy hogy az aljzatban bent marad a fél csatlakozó. Annyira számomra nincs jelentősége annak hogy melyik a jobb szerelhetőségben hiszen a PATA-ból is van vékonyított, kerek...ződ, kék...najó vastagabb. Ami nekem fontos hogy nem kell master, slave jumperral foglalkozni satanál. Egyetlen probléma a sata visszafele kompatibilitása, nemrég szereltem egy gépet és SATA1-be nem ment normálisan a SATA3 vincsi. Szóval én nem sajnálnám ha teljesen kihalna de a SATA-nak is megvannak a bajai. Csinálták volna olyanra mint az USB.

    Én bevásároltam SATA-ATA oda vissza átalakítókból (~3$ Ebay), részemről már mindegy hogy melyik vincsi milyen. Sima átlag asztali SATA vincsit nem fog vissza érezhetően akár az sem ha ATA100-as módban megy. Talán az NCQ hiánya okozhat gondot, de egy olyan gépben amiben nincs SATA annál amúgy is mindegy.
    Floppyból megy egy hordozható USB-s van tartaléknak amiről lehet bootolni is akár.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák