Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vartime

    csendes tag

    Sziasztok!
    Először is nagyon hálás vagyok, amiért ennyi információt megosztottatok itt a fórumon!

    Ugyan nem egészen tartozik ide, jómagam tegnap este vásároltam egy Koobe Slimbook HD olvasót, és néhány apróság miatt rágtam is a kefét a szoftver primitívsége miatt, persze firmwarét sehol nem találtam. Miután a Calibre beazonosította a készüléket WayteQ xBook - ként, ezen a vonalon indulva találtam erre a fórumra, és néhány óra múlva meg is találtam az eredetijét: xBook 60xx ala Boyue C60 vagy Xinbo C60, valamint xBook 60xx HD ala Koobe Slimbook HD ala Boyue C61 illetve Xinbo C61. A 2014.04.11.- én kiadott firmwarek mindegyikhez jelenleg a [link] -ről tölthetőek le. Természetesen csak Kínai/Angol nyelvűek, ellenben a verziószám frissítés után Qbook v2.3.0. A letöltött állományokban megtalálható a frissítéshez szükséges RKBatch Tool újabb 1.4-es verziója, és a Rockchip usb driverei is xp-től win8 -ig bezárólag. Érdemes az RKBatchtool config.ini fájljában a 2.sort "Selected=2" re átjavítani, ha gondotok van a kínai írásjelekkel :) .

    Nekem sajnos csak XP alatt sikerült a koobét frissíteni, persze mostmár "boyue" -ként ismeri fel a windows.
    1. RKBatch Tool start
    2. A legfelső sor "FW Path" ide betallózod az új firmware-t.
    3. Koobe kikapcsolt állapotban
    4. Nyomvatartani az "OK" gombot, miközben bedugod az usb kábelt
    5. Felengedni a gombot, ha csatlakozott az eszköz (Connected Devices jelzi az RKBatch Toolban)
    Upgrade

    Utána lehet kisilabizálni a nyelvválasztást, és visszaállítani angolra, és restart után már az angol fogad.
    És már lehet is létrehozni a "Dict" és "Fonts" mappákat, megszórni vékonyan fontokkal, szótárakkal, majd elárasztani könyvekkel...

    Reggel még ideg voltam, gondoltam visszaviszem, és veszek inkább egy kindle 5 -öt, de mostmár nem kell az a vacak :) . Az meg hogy angol a menü, ugyanmár, évekig azért nem tudtam normálisan használni sok szofvert, mert mindig magyarnyelvűt akartam, de csak butább lettem a magyar windowstól is :( .

    Persze felelősséget nem akarok vállani ezekért a biosokért, de a saját készülékemen most ez van, kipróbáltam a c61r -is, de maradtam a c61 -nél, sajna wifi tényleg nincs ebben a készülékben, így az nem működhet, de így már elégedett vagyok a készülékkel: komfortosabb pl olvasás közben a "nyilakat használni" fel / le alias fontméret, balra / jobbra as lapozás; apróságok tudom, de nekem számítanak.

    Remélem lesz olyan akinek segítettem, ellenben akinek nem, kérem ne becsméreljen, mert a jó szándék vezérelt abban, hogy ezt leírjam.

    Üdv: Wartime!

Új hozzászólás Aktív témák