Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Blindmouse #1 üzenetére

    Hoho én is lefutottam ezen a lejtőn sokszor, de ahogy olvasok egyes "anomáliákra" kezd fény derülni!
    Pl Miért szeretem a diszkrétnek eszközöket tartalmazó dolgok hangját?
    Vagy miért szeretik sokan a csövek hangját?
    Tudod amikor elkészült ez az erősítő beleraktam egy papirforma szerint nagyon jó tlc071-et
    jFET bemenet, nagyon nagy bemeneti ellenállás, nagy nyugalmi áram 10mA<, stb stb stb aztán beleraktam ne5534-et aztán egy opa27g-t ... az opa27 kb 10szer drágább mint a tlc és papirforma szerint 10szer szarabb is... Mégis hangra az egyiket 10 percnél tovább nem hallgatnám... :W

    Hángy IC adatlapon látsz intermodulációs torzitásról adatot? Tudod a hangjel nagyon bonyolult jelforma, több szempontból is. Sajnos a 20-20kHz tartó sávszél pont az a tartomány ahol az alkatrészek nagy ugrást tudnak mutatni viselkedés szempontjából! (Gondolj bele nem mindegy 0.47mikro kondi vagy 4,7 mikro kondi van csatoló kondinak...)
    Ott ahol nem 3-4 db sinus-os jelfolyam van, hanem szegény FFT analizátor távolabbról nézve jó közelítéssel gauss zajt mutat ott bizony nem gondok lehetnek intermodulációs torzitással és ez baj.
    Leegyszerűsítve gondolj bele van külön 80Hz-et tök szép jól hallod van külön 8kHz-et külön megint szép jól hallod, de a zenében ha a kettő 1szerre van jelen akkor nem mindegy, hogy az egyik rovására a másik csupán 10dB-vel hallkul... Na papirforma szerint is ez az amit a diszkrét elemekből építkező eszközök jobban tudnak az 1mm^2-re zsúfolt Si lapon lévő IC-khez képest. De hivatalból ezt az elektroncsövek tudják a legjobban.
    Akkor most dobjuk el az elektroncsöveket, mert papirforma szerint nem érnek semmit? :C

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák