2019. augusztus 17., szombat

(#1) Youri

Youri
(veterán)

Na ennek örülnék :D

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#2) vinibali válasza Youri (#1) üzenetére

vinibali
(őstag)

nálunk aztán lennének cigánykodások ezzel :D

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#3) radi8tor válasza vinibali (#2) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Mire gondolsz?

⭐ https://wellbe.hu

(#4) kleinguru

kleinguru
(addikt)

remélem nem lesz ilyen :W

Semmi szükség rá (nekem), ha lesz is akkor remélem lesz tálcás változat, hogy a fölös hűtést ne kelljen kifizetnem!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) Daywalker válasza vinibali (#2) üzenetére

Daywalker
(addikt)

:DDD Nincs is ennél jobb szó erre ;]

radi8tor1:
Arra gondol, hogy a leleményes magyar kiszedné a hűtőt a dobozból, a procit eladná OEM-nek, a vizest meg külön árusítaná (OEM-nek vagy használtnak, vagy akárminek).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) vinibali válasza radi8tor (#3) üzenetére

vinibali
(őstag)

hardveraprós hirdetések kapcsán, ki ad/ki nem. ki tartja meg magának(mert jó lesz még valahova :D ) hogyha ténylegesen minden 8magoshoz adják majd, ami vélhetően jó áron lesz majd. akkor én biztosra veszem, hogy nagy csencselések lesznek majd ezzel :)

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#7) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

Szegény magyar abból él meg, ami van :)

(#8) GML

GML
(őstag)

pár év és LN2 kuponok lesznek a CPU mellé :DDD

(#9) Kassadin

Kassadin
(addikt)

Grammar nazi: "a legújabb" helyett A legújabb.

(#11) blackydan

blackydan
(senior tag)

A 8 magos procik, ha minden igaz akkor 300 dolláros áron kerülnek a boltokba, ráadásul ehhez adnának vízhűtést is? :o Ezt nem tudom hová tenni, idáig nem zavarta őket a zúgó,búgó ventik amiket a procihoz csomagoltak mi ez a hirtelen váltás? :P

(#12) bartucc válasza blackydan (#11) üzenetére

bartucc
(addikt)

Gondolom a 8 mag többletfogyasztása a fő ok.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) polonic válasza bartucc (#12) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Miféle többleftogyasztás?
Most is 95 és 125 wattos tdp osztályú procik lesznek.

Ha regisztráltok a hivatkozasommal 3000 HUF-ot kaptok, amikor először vásároltok az ingyenes Revolut kártyával. https://revolut.com/referral/szabolb1ek!G10D21

(#14) foxxmotor

foxxmotor
(tag)

Szerintem ez jó kezdeményezés. Ha nem is hűti le jobban, mint egy jó (nem gyári) venti, de legalább akkor is halkabb.

(#15) whiteman0524 válasza kleinguru (#4) üzenetére

whiteman0524
(aktív tag)

Nem rossz ez, sőt jó lenne csak én meg éppen most vettem egy Mugen 3-mat ami overall egy 20 fokkal lejjebb nyomta a CPU hőmérsékletét úgyhogy eszem ágában sincs megválni tőle :N Szóval remélem hogy ha ez igaz akkor is lehet majd hűtő nélküli pocikat venni.

(#16) Daywalker válasza Kassadin (#9) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Jawoll herr leutnant! :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) northmahri

northmahri
(tag)

Királyság :C .

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#18) Z_A_P

Z_A_P
(őstag)

Jo-jo, erkeznek, de mikor mar?? :F
Ev vegeig jo lenne gepet cserelnem (soha tobbet laptop otthonra!!), es addig bele kene ferni az elso nagy arcsokkentesnek is, mivel ujdonsag varazsa miatt jo dragak lesznek az tuti. Szoval meg aug-ban v szept-ben ki kene jojjonon az FX!

OK

(#19) Xaels válasza kleinguru (#4) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

A kezdeményezés jó, sőt. A gyári AMD hűtő tragédia általában azzal kezdi az ember, hogy kidobja a kukába vagy fillérekért eladja aprón. Ez a hűtő legalább használható.

Persze nekem is jobb lenne majd egy OEM változat, mert a H60-at eszem ágában sem lenne lecserélni pláne, mert ahogy nézem ennek a lefogatása egyszerűbb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) HERR Z

HERR Z
(veterán)

azért azt valószínűsíteni lehet, hogy ez leginkább a 8170 vagy hasonló csúcs 8 magosnak lesz az hűtése, nem az alapmodelleknek, azok mellé megy majd a athlon x2 éra óta létező hp hűtés

(#21) mirrmur

mirrmur
(aktív tag)

Intel lefogatót adnak hozzá? :P

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#22) zolyee

zolyee
(tag)

az ötlet nem rossz vízhűtéssel kiadni a procit.....
de ezek a hűtők hát........:D
inkább csomagoljanak mellé egy minőségi léghűtést.

(#23) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Nem értem.
Sok-sok éve megvagyunk vízhűtés nélkül - leszámítva a tuningosokat.
Mostanra már a léghűtéssel is lehet közel olyan hatékonyságot elérni, ráadásul hasonló zajszinttel, a processzorok meg egyre energiatakarékosabbak.
Mi szükség erre? :F

(#24) vanhalen válasza blackydan (#11) üzenetére

vanhalen
(senior tag)

"Ezt nem tudom hová tenni, idáig nem zavarta őket a zúgó,búgó ventik amiket a procihoz csomagoltak mi ez a hirtelen váltás?"

Talán kezdenek rájönni, hogy 2011 van :D

(#25) siriq

siriq
(őstag)

Ezt olvastam tegnap. [link] Ezt a hutot meg a combosabb leghutes is megveri.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#26) Youri válasza mirrmur (#21) üzenetére

Youri
(veterán)

Meg tudod venni a cuccot, nem csak az AMD fogja adni - HA fogja :)

RTX ON

(#27) - = Zk = - válasza mirrmur (#21) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

igen, S478-ra illőt! mert a visszafelé kompatibilitás fontos szempont :P

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#28) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(senior tag)

Egy normális léghűtés hatékonyabb, mint ezek és nem is lenne drágább.
Kicsit inkább reklámfogásnak tűnik.

(Az is igaz viszont, hogy inkább ez, mint a gyári lég)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) radi8tor válasza Geri Bátyó (#28) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

De ez lesz a gyári :DDD

(#30) Xaels válasza Angel1981 (#23) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Nem mondom, hogy jobb a H60-as, mint a Hyper212+ volt. Nagyjából azonos hűtési teljesítményre képesek, igaz a CM hűtő a felébe kerül. Viszont ami előnyt jelenthet ezeknek a kompakt vízhűtéseknek az az a tulajdonságuk, hogy a hőt elvezetik messze a processzor és az alaplap fölül. Sokkal variálhatóbbak mint a klasszikus léghűtések és nem kell attól félni, hogy belelóg a RAM-ba.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) mirrmur válasza - = Zk = - (#27) üzenetére

mirrmur
(aktív tag)

ugyi? én is erre gondolák. Sőt igazából ha kedveskedni akar az AMD akkor S370/Socket A se lehet akadály.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#32) Geri Bátyó válasza radi8tor (#29) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Az stimmel, de inkább egy normális léghűtést tehetnének mellé!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Angel1981 válasza Xaels (#30) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Ez igaz, de ezek mind nem komoly, és áthidalható problémák.
Mindegy, én nem kérek belőle, akkor max. 6 magosat fokok venni, az is elég szinte mindenre...

(#34) atti_2010 válasza Angel1981 (#33) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Nem mindegyik 8 magos kap ilyen hűtést.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Xaels válasza Angel1981 (#33) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Áthidalhatóak természetesen. Ezzel nincs is semmi gond. Nekem sokat számított a mATX-es Vulcan-ban. [link]

(#36) Tomcat

Tomcat
(őstag)

De miért nem tesznek inkább mellé valami Corsair A70-et vagy Thermalright Venomous X-et, vagy Prolimatech Armageddon-t a belépő szintű vízhűtések helyett. Az Armageddon még 2db sima ventilátorral is olcsóbban jönne ki és tutira jobban hűt mint egy ilyen alap vízhűtő. Legalábbis én így tapasztaltam.

Tomcat

(#37) banhammer

banhammer
(veterán)

Én inkább maradnék a léghűtésnél.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) Oliverda válasza Tomcat (#36) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Akkor már inkább Corsair A100-et tennének mellé. :)

Ez még mindig fényévekkel jobb lehet mint bármelyik eddig gyárilag csomagolt léghűtő. A processzorgyártók pedig valószínűleg töredékáron kapják meg ezeket, így nem lehet abból kiindulni, hogy a piacon xy éppen mennyibe kerül.

"Thermalright Venomous X-et, vagy Prolimatech Armageddon-t"

Ezért ezt már te sem gondolhatod komolyan. :D

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#39) atti_2010 válasza Tomcat (#36) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Nem tudom hogy tapasztaltál olyat hogy egy léghűtés jobban hűt egy vizesnél, akár milyen belepő szintű legyen is, lehetetlen amit állítasz másodsorban meg nehogy már egy felső kategóriás vízhűtést csomagoljanak gyárilag hozzá drágább lenne mint maga a proci.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) Viktor77 válasza atti_2010 (#39) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Nem nehéz a neten olyan teszteket találni, ahol a Noctua csúcs hűtője vizes cuccokat ver le, ráadásul halkabbnak is is írják.

De tőled már megszoktuk az ilyen hsz-eket.

Some people move on, but not us ... not us

(#41) Tomcat válasza Oliverda (#38) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Amiket felsoroltam mind jártak nálam és a Corsair A70 itt is maradt. Lehet hogy én rontottam el valamit de sem a Corsair H50 sem a Corsair H60 nem hűtött jobban mint az említett léghűtők. Ellenben drágábbak és (nekem) zavaró hangot adtak ki használat közben. Az rendben van hogy egyből kiviszi a meleget a házból, de a saját tapasztalataim szerint a H70-H100 alatti (vízhűtő?) kategóriát én kicsit szemfényvesztésnek tartom.

Tomcat

(#42) atti_2010 válasza Viktor77 (#40) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Ja persze, mostanában a proci gyártók csúcshűtőket pakolnak a procik mellé, nem értem minek kell erről vitázni, soha sem fognak gyárilag csúcshűtőt pakolni proci mellé csak ha kifizeted, ennyi, alapon meg ez a vizes mindent ver.

[ Szerkesztve ]

(#43) Viktor77 válasza atti_2010 (#42) üzenetére

Viktor77
(félisten)

"Nem tudom hogy tapasztaltál olyat hogy egy léghűtés jobban hűt egy vizesnél, akár milyen belepő szintű legyen is, lehetetlen amit állítasz..."

Ezt írtad? Ezt. Hülyeség? Az.

Some people move on, but not us ... not us

(#44) - = Zk = - válasza mirrmur (#31) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

megeshet. gyorsan intézek pár telefont, hátha....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#45) atti_2010 válasza Viktor77 (#43) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Nem úgy gondoltam hogy egy 20Kg rézblokkos hűtőt teszünk egy belepő vizes ellen, de a vízhűtés még mindig hatékonyabb csak drágább és több baj van vele.

(#46) Tomcat válasza atti_2010 (#39) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Pedig de. A legjobb léghűtések határozottan jobbak mint a belépő vizesek a hűtő teljesítmény szempontjából. Tény hogy több a hely a processzor foglalat körül és a RAM bordák sem határolnak semmit, de ezzel szemben jóval drágábbak is.
Egyébként én is szemezek egy H100-al mert az már a komolyabbak közé tartozik a kompakt vízhűtések terén és ezzel együtt minden léghűtőnél jobb is minden körülmény esetén.
Persze ezeket a kommersz vizeseket a hozzáértő DIY vízhűtő szakik alaposan megmosolyogják mivel egy jól megtervezett és komponensekből összerakott vízhűtéssel egyik sem tudna versernyezni, de az már megint egy másik kategória. :)

Tomcat

(#47) Oliverda válasza Tomcat (#41) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Az általad felsorolt kilós fémdarabok mérete és ára sem megfelelő ahhoz, hogy CPU mellé csomagolják őket. Ezen felül a legtöbbjük szépen megakadályozza, hogy magasabb bordával rendelkező memóriákat lehessen berakni az alaplapba. A vízhűtéssel nincs ilyen probléma.

Viktor77: Ráadásul a sokadik.

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#48) radi8tor válasza Tomcat (#46) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Ára miatt más kategória?

Akkor nem értem miért mosolyogják meg. Azonos árkategóriával kéne összehasonlítani.

(#49) proci985 válasza Tomcat (#36) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

160mm magasak, nagyon sok házba nem férnek be. hazamegy a user, berakja a codegenbe, aztán máris ott a probléma.

és az még az Armageddon, nem is a "blokkolom a memfoglatokat" Arrow és D14. vagy az alaplap fölött is kell pár centi hely és még a memeket is blokkolom IFX14.

ezeket a játékvizeket könnyebb szerelni, mint a csúcshűtőket, meg ha van egy 120s hely valahol a házban (legrosszabb esetben beállítva az 5.25.ösökhöz), akkor működni fog.

Oliverda: mármint kilós:) nagyobbaknál csak a borda szokott 800g körül lenni.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#50) capulet75 válasza atti_2010 (#39) üzenetére

capulet75
(addikt)

Nekem egy true copperem van, meg merném kockáztatni hogy jó pár belépő szintű vizhűtést odaver.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.