Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Te a klasszikus logikával gondolkodsz és a felszínt értelmezed. Ide releváns logika kell és tudni kell hogy működik a világ, mert az Intel böszme nagy.
    Lehet egy vállalat gazdasági ereje tízszer akkora, mint mondjuk Magyarországé akkor is csak pénze van és nem lehet saját zsoldos hadserege így végsősoron a vállalatok nemzetekhez kötöttek, gazdasági hadseregek ugyan, akik bárkit támadhatnak, de nemzetekhez kötöttek, mert csak nemzetek tudnak erőt mutatni ott, ahol a pénznek nincs ereje. Rengeteg pénze van, de a pénz a gyártásban nem ér semmit, csak a nyersanyag, pénze mindenkinek van, a konkurenciának is. A globalizált gazdaságban egy pillanat alatt kiderül, hogy milyen pici ez a föld bolygó, amikor kevés helyen fellelhető nyersanyagok bányászatáról van szó. (Aminek bányászata ráadásul szörnyen mérgező így politikailag nehezen vállalható, de ez még mindig mellékes lenne ha lenne sok helyütt, de nincs.) A lelőhely röghöz kötött és itt jön képbe a területi integritás, azaz a politika. Ez csak a felszín amit vizsgálsz, a termékek vonatkozó minőségi szintje, vagy a vállalat gazdasági ereje hogyan korrelál a piaci lefedettséggel és annak megtartásával. Valójában amikor piaci részesedésről beszélsz, akkor az óriási gyártási kapacitás ellátásához szükséges ritka nyersanyagok birtoklásáról is beszélsz egyben és itt van az igazi meccs. Erre próbáltam célózni. Hogy mit tehetnek meg az nem csak a piaci részesedéstől függ.

    Mit tudunk tenni?
    Nem adunk el nyersanyagot, vagy csak kvóta szerint adunk el, vagy drágábban adunk csak el majd bedobjuk a termékünket. A piacot birtokló nagy gazdasági erővel rendelkező vállalat árcsökkentéssel próbál tönkretenni, kiszorítani, hogy ne tudjunk betörni a piacra. Igen ám, csak mivel árat csökkent növeli az eladását világszinten és nem tudja pótolni a kínálatot, mert nem tud eleget gyártani nyersanyag híján, vagy csak borzasztó drágán tudja pótolni a hiányt amin rajta veszít, hiszen az eladási áron is bukik meg a nyersanyag miatt a gyártási költségen is, így beenged a piacra, paktumot köt és átad 20%-ot, megtart 80%-ot és mindenki örül, ő is jobban jár, vagy a hozzá kötődő nemzet hadseregével megtámad és elfoglalja a lelőhelyet.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák