Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Xaels #9 üzenetére

    Hááát, én meg azt mondom, hogy nincsen szarabb dolog annál, amikor meg vagy kötve mobil fronton a vezeték miatt.
    Asztalinál tényleg mindegy, az nem megy sehová.

    Notebooknál viszont nem egyszer előfordul, hogy nem ugyanazon felületen lesz a notebook, mint amin egerészni próbálsz. A dedikált notiegereknek kurva rövid kábeljük van, a nem-notebook egerek meg nagyok, és totál alkalmatlanok az utaztatásra, a zsinór meg tovább növeli a helyigényt, nem beszélve arról, hogy szűk helyen meg pont, hogy a hosszú farok tragikus. Ja, és nincs is jobb, mint amikor elindul jobb esetben az egér, rosszabb esetben amibe bele van dugva, mert valaki eszesen nem vette észre a kábelt.

    Arról nem is beszélve, hogy ha helyet változtatsz a laptoppal (ami szintén nem ritka), nagyon nem mindegy, hogy az egeret ki kell-e ráncigálni állandóan az USB-ből, vagy esetleg húzod-vonod magad után, vagy praktikusan zsebrvágod a wireless-t, laptop összecsuk és mész, amerre látsz.

    Az akksiidő általában elég jó ezeknél az eszközöknél. Van, amit tölthetsz is, viszont a legtöbb meg laza AAA-s elemmel megy, na, bumm: ha hosszú útra készülsz, akkor bedobsz még egyet-kettőt, vagy veszel a sarki bútban. Ráadásul én amiket láttam, igencsak jóelőre elkezd csipogni, hogy ő már fárad - olyankor azért van benne szufla még. Elég bambának kell lenni ahhoz, hogy meglepődj :)

    Adóvevőt elhagyni egyébként egyrész cinkes: a nano receiverek úgy begyógyulnak a portba, hogy külön nehézség kirángatni onnan őket; teljes méretű receiverrel elég nagy f_sz, aki notebookot mobil eszközként használ, mert reccsenni fog; újabb praktikus opció, ha nincs is receiver, hanem blútyúkos a rágcsáló, a notiban meg van BT, és örömbódottá.

    Egy szó, mint száz: ha valóban mobil eszközként használod a notebookot, akkor emberhalál a vezetékes egér. Ha az utaztatás azt jelenti, hogy otthon berakod a tatyóba, aztán meg a koliban előveszed, és nem megy az asztalról sehová, akkor persze tökmindegy :)

    Amit fel lehet róni a dedikáltan notebook-egereknek az az, hogy általában a lapátmancsúak nem élvezkednek rajtuk (én pl. egy Arc Touchcsot használok, én - kis kezem van - imádom, és a lányismerősök többsége is nagyon komálta; ellenben pár helyiség kalapácsa ismerősöm semmit nem tud csinálni vele), de hát az meg nem függ a farok meglététől :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák