Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Rive #45 üzenetére

    Siettem, csak belinkeltem az első szembejövő szélgenerátoros oldalt (ismerősöm egy másik oldal alapján készítette el, ahol is, mint mondtam, PVC-csövekből készítik el a lapátokat), de ahogy így utólag elnézem, kénytelen semmitmondónak lenni, ha azt akarja, hogy letöltsék 3000-ért a konkrétumokat is. :)

    Az akkumulátor... Nos, nem vagyok szakember, de mivel egy nap nem egy teljes aksi ciklust emészt föl ideális esetben - hiszen csak a túltermelést raktározza el a szélcsendes időkre, nem az egész háztartás megy onnan állandóan, elektronikailag megoldható -, még úgy is bírhat több évet. És vannak a több száz Ah-s akkumulátorok is, pl. targoncákban, ezek hosszú távon akár jobban is megérhetik, bár háztartása válogatja. Természetesen nem ingyen energia, az csak szépítés, de az elműénél sokkal olcsóbb... Azon kívül sok egyébre is használható a rendszertelenül rendelkezésre álló elektromos energia, még tárolás nélkül is, azonnali felhasználással, jellemzően fűtésre, az épületek tárolják a hőt, tehát elraktározzák némiképp az energiát, és fűteni amúgy is kell. Pl. üvegház fűtésének kiegészítésére, vagy víztorony szivattyújának üzemeltetésére, ami egy kisgazdaságban jól jöhet. De ha csak télen rákötök egynéhány elektromos radiátort, már lehet, hogy jól jártam, mert minden téli szelet a ház fűtésére használok föl. (A késő téli, kora tavaszi, még hideg időjárás a legszelesebb idehaza, még akkor is aktuális.) Ha van patakunk, ugyanezen az elven, csak stabilabban is termelhetünk áramot mini-vízimalommal a fagymentes hónapokban. Továbbá sok ötletes megoldással lehet még energiát spórolni a családi házakban, amivel szintén "teremtünk" a mostani állapotokhoz képest, úgymond növekedünk, pl. hűtő helyett mélyített kamra (kút mélyén 10 fok szokott lenni! az ételeket emelni kevesebb energia, mint hűteni, és akár mechanikusan, erőforrás nélkül vagy minimális erőforrással is megoldható), légkondi helyett hideg víz keringetés, váltás indukciós főzőlapokra és ledes izzókra, stb. Ismerek egy filmrendezőt is, aki Pilisszentlászlón önellátó, rezsi nélküli házat építtetett. Tervezés kérdése.

    Ezt amúgy is csak azért említettem, hogy rávilágítsak, van még lehetőség növekedni, akár energiafelhasználás területén is, mert a megújuló erőforrásokat ahol érjük, kihasználhatjuk, nem okozunk vele kárt.

    Ghoosty: Mert most költöttük el minden pénzünket kéményre és sparheltre, hogy ne kelljen gáztűzhelyet és elektromos sütőt használni, és a fűtésbe is besegít. :D Mivel azért ennek a szélgenerátornak a hatásosságában nem vagyok teljességgel biztos én sem, azért csak akkor fordítok rá majd 100 ezret, ha más fontosabbra nem kell, és be lesz szigetelve a házunk is, de az meg még egymillió. De ha lehetőség adódik, persze összeguberálom az autógenerátort, meg a vascsövet, hátha... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák