Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz schawo #200 üzenetére

    Ki mondta, hogy csak új gépet kell nézni? Írtam amúgy valahol ilyet? Vagy van valami ilyen általam ismeretlen törvényszerűség, hogy munkát csak vadonatúj gépről lehet végezni?

    Komolyan kíváncsi lennék, hogy milyen munkákra gondoltál? Akinek most sincs gépe az milyen szinten értene egyébként is egy olyan munkához, amihez kell a gép? Akinek meg már van gépe, az ne mond nekem, hogy az első hónapot (talán kettőt) nem tudná még kihúzni azzal a géppel? És majd beruház egy új csoda gépbe, amikor már megengedheti magának. Én két minimálbéres szülővel indultam neki az életnek és diplomás lettem, informatikusként dolgozom és nem, nem volt saját komoly gépem, mégis megoldottam.

    Mondj konkrét példát, hogy mire gondoltál? Ráadásul nehezen tudom elképzelni az itthoni körülmények között, hogy ennek a 80%-nyi munkának nem szinte 100%-a egy "valahol végezhető" munka lenne, ahol meg amúgy is van gép. Itthon elég alacsony arányú az otthonról végezhető munka.

    (#199) Reggie0: hát mondjuk a CNC gépekbe apránként beletett majd fél millát azért nem kevés ideig kellett gyűjtögetnem. De ugye mellette fut a ház projekt, meg az autó csere projekt és ugye a két gyerek is, meg még a nővéreméket is ki kellett segítenünk (deviza hitel), hogy ne veszítsék el a házukat. Szóval azért van projekt bőven. De hát közalkalmazottként nem ugrál az ember. Régóta keresek kitörési pontot, de eddig nem jött össze. Majd talán ha lesz saját műhely.... :B

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz schawo #200 üzenetére

    Az inkabb 80...100e lesz. 50ert max hasznalt van.

    (#201) imibogyo: Szerintem az igazi kitoresi pont a kulfold, a tobbi csak latszatmegoldas.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz imibogyo #201 üzenetére

    50ért még használtan is nehéz olyat vásárolni, ami 2 évnél tovább kitart (gép + perifériák). akinek pedig 50-60 ezer is túl nagy kiadás, annak nem marad más, mint a hitel, az pedig csak újra van.

    Gyereknek (középiskola és fölötte) is kellhet gép.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #192 üzenetére

    Nem szeretem az ilyen megmondom a tutit dolgokat és igazából sokkal többet láttál bele a mondandómba mit amit leírtam és gondoltam.
    Nem arról beszélek, hogy valaki úgy vegyen fel hitelt, hogy nincs pénze kifizetni azt.
    A használt piac pedig megint más tészta, Arra nem kapsz hitelt, max személyi kölcsönt. Használt cuccon nincs garancia. fizeted a hitelt és bedöglik a gép hurrá., míg egy új cuccon akár 3 év gari is van. Amúgy nem 200 ezres VGA ról beszéltem, hanem normális áru , nem luxus dogokról.
    Van úgy , hogy beszarik a régi cucc, mosógép, hütő stb és nincs azonnal 150 ezred másikra. Ha úgy látod ki tudod fizetni, és fontos neked, belevágsz. Pl. A ház szitut is eldönti mindenki magának. Az hogy valaki bele mer vágni, mert úgy látja ki tud fizetni egy lakáshitelt még azelőtt hogy megöregedne az az ő dolga. én 2003 -ban belevágtam az építkezésbe, és még 2 évem van vissza a hitelből..Nem leszek 40 és van egy új házam. Megérte hitelt felvennem. Aki meg fél és arra vár hogy neki minden jó legyen az életben azt is megértem,. csak szerintem sokunk életében soha nem jön el ez a pillanat. Sok mindenről lemondtunk a családdal és szenvedünk is érte , de megérte.
    Az a baj , hogy azt gondoljátok, aki hitelt vesz fel ilyen dologra az vakmerő meg azonnal akar mindent. pedig alegtöbb ilyen áruhitelt kifizetik az emberek.. szemben mondjuk a luxus kocsikkal és luxus házakkal.
    Ez mindenkinek a saját meglátása, saját döntése és saját kockázatvállalása. Saját magának kell eldöntenie, megéri e felvennie akármire hitelt. Ha valaki úgy látja , hogy neki megéri felvenni hitelt egy 2 hetes nyaralásra vagy egy 200 k-s VGA ra és attól jobb lesz az élete és boldogabb tőle, én totál megértem, mint ahogy azt is hogy valaki ilyen biztonsági játékos mint te. Szerintem akinek Boldogságot okoznak ezek a dolgok és boldogabban él ettől, azt had mérlegelje magának , hogy milyen áron teszi. Senki ne mondja meg ,hogy ebben mi a helyes út anyagilag . ( NEM erkölcsileg)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Jack@l

    veterán

    válasz schawo #200 üzenetére

    Rengeteg régebbi dell meg hp workstationt árulnak használtan a boltokban. Cégek selejtezik le, megveheted kb 20e ftért az elég jó dobozt.

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • imibogyo

    veterán

    válasz schawo #203 üzenetére

    De mi a lópikuláért kellene 2 évnél tovább kitartania? Vagy 2 évig továbbra sem fog dolgozni? Ha annyira gépet igénylő munkája van/lesz, akkor csak kitermel belőle valami pluszt nem? És egyébként olvasod is amire reagálsz? Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre... Amúgy meg amit (#205) Jack@l is mondott, bemész egy Ha....ker-be a Boráros térnél és garanciával már elég jó kis C2D (C2Q) gépet kapsz alap Quadro-val és monitorral 50k-ból (lehet mondjuk 60k is), amivel azért ki lehet húzni az első pár hónapot "szinte bármilyen" munkahelyen. :U

    akinek pedig 50-60 ezer is túl nagy kiadás, annak nem marad más, mint a hitel, az pedig csak újra van.
    Akinek 50-60 ezer is sok kiadás számítógépre az mégis milyen munkát szeretne majd vállalni, amihez "komoly" gép kell otthonra, vagy ha nincs, akkor meg elesik a munkák 80%-ától? Még mindig nem mondtál példát.... Ha pedig most sincs otthon gépe, akkor ezen számítógépet komolyan igénylő 80% munkából mennyin is felelne meg a tudása?

    Gyereknek (középiskola és fölötte) is kellhet gép.
    Teljesen jogos. Bár én középiskolában (gimi) már régen dolgoztam asztalosok mellett nyaranta és megkerestem a gépekre, meg minden más "luxus"-ra valót (Simson), amik egyszerűen nem voltak elvárhatóak a szüleimtől. De persze a mostani gyerekektől ez "nem elvárható", hogy ily módon is segítsék a szüleiket.... Vagy mégis? 50k forintot 20 nap alatt megkeresne délutánonként a mekiben, sőt még túloztam is. Ez tényleg akkora elvárás, hogy inkább hitelt kell felvenni?

    (#204) b.: lehet, hogy többet láttam bele a mondandódba, de te meg nem értelmezed amit leírtam.... Használtra hitel? Hol írtam, vagy sugalltam én ilyet (pont az ellenkezőjéről volt szó)? Meg, hogy megmondom a tutit? Nem én csak elmondom a véleményem, meg a saját példámat. Ettől még Jóska meg Pista ugyanúgy fel fogja venni a hitelt a GTX 960-ra... Csak azt mondom, hogy aki JÁTÉKRA vesz fel hitelt, az meg is érdemli a sorsát. Mint már többször leírtam a lakhatás, vagy egy családi autó teljesen más tészta, bár ott meg más buktatókat látok sokszor (túl nagy álmok).

    Az hogy valaki bele mer vágni, mert úgy látja ki tud fizetni egy lakáshitelt még azelőtt hogy megöregedne az az ő dolga.
    Tele van az ilyenekkel a családsegítő és a többi szociális intézmény. Szóval nem csak az ő dolga, amíg az ilyen embereken aztán a te és az én adómból kell segíteni (ESZI, CSOK stb..), amikor mégis bedőlnek a hitelükbe. Szóval NEM nem csak magányügy, hogy ki milyen dologra vesz fel hitelt. Vagy akkor vegyen fel bárki bármennyit amennyit akar és amennyit a bank ad neki, de utána ne üljön oda a közös tányérhoz, hogy majd onnan lakik jól, ha bedöglik a gépezet.

    És nem azzal van a baj, hogy "megdöglött a hűtőm, gyorsan kell egy másik" (meg ez amúgy legtöbbször nagyon rövidtávú hitel), vagy, hogy "nincs lakásom kell egy" (ezért van nekem is hitelem, mint már mondtam). De egy egészséges lépcsőzetességgel, szerintem sok minden kivédhető, ahogy azzal is, hogy elérhető célt tűz ki maga elé az ember, így nem 8 milliót kell felvennie hitelben, hanem csak mondjuk 2-t.

    Szóval nem a hitelezés rendszere ellen vagyok, pláne nem az ellen, hogy mindenki eldönthesse átgondoltan, hogy mire vegyen fel hitelt, de az ellen vagyok, hogy rengetegen ezt átgondolatlanul teszik és sokszor olyan dolgokra, amikre valós szükségük vagy nincs, vagy ha van is, de megfelelően gazdálkodnának, akkor pár hónap alatt amúgy is összejönne a rávaló (mert hát ugye a hitelt is fizetni kell, amit pedig ugyebár bírnak a te példádból kiindulva.....). Azt is sokszor látom, hogy olyan célokra vesznek fel az emberek hitelt, amik az ő társadalmi szintjükön, hát hogy is mondjam, nem igazolhatóak....

    Összességében tőlem hitelezzen mindenki úgy, ahogy akar (ettől még véleményem lehet a dologról), de én a józan belátást nagyon sokszor hiányolom. És mint mindig ezek magánvélemények, lehet velük nem egyetérteni, de ha már elindult egy ilyen irányú téma, leírtam/leírom róla a véleményemet. Gondolom ez egy fórumon még továbbra is szabad tevékenység, még ha OFF is. ;)

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #206 üzenetére

    Nagyjából egyetértünk. Azzal , hogy a családsegítő ezekkel az emberekkel van tele már nem igaz, sem az , hogy ezeken az embereken segít bárki is. Mivel az asszony 20 éve ott dolgozik, tudom hogy nem így van. Maximum a hitel egy hozaték a még sok egyéb dolognak, amitől bedől az életük. A bankok ma már olyan rendszert dolgoztak ki ezek kezelésére, hogy lassan az ő érdekük, hogy bedőljön a hitel, mert sokkal jobban járnak, mint ha fizetné valaki rendesen. lakáshitelre gondolok.
    Még egyszer leírom , amire reagáltál. és be is idézted.

    "Az hogy valaki bele mer vágni, mert úgy látja ki tud fizetni egy lakáshitelt még azelőtt hogy megöregedne az az ő dolga."

    A lényeg azon van hogy úgy látja. tehát átgondolja és belevág.Senki nem vág bele józan paraszti ésszel úgy egy hitelbe hogy :
    1, Nem akarja kifizetni

    2, A felvétel pillanatában ne gondolná azt, hogy ki tudja gazdálkodni.

    A másik meg mint mondtam, mindenki eldönti magának, mi a fontos számára az életben. Ha valakinek a játék vagy Tv nézés és ezt fontosnak tartja, mert az életének a része, akkor ha akar vegyen fel rá hitelt, ha ki tudja fizetni.nyilván azok az emberek is így látják, akik videokártyát vagy Tv-t vesznek maguknak hitelre. Az életük fontos része még ha nem is létszükséglet.
    Sokan nagyon jól tudják, hogy nem tudnának félrerakni mert felélnék másra azt a pénzt, elkopna erre arra. A hitelt meg fizetni kell, ennyi.nem mindenki olyan erős jellem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • imibogyo

    veterán

    válasz b. #207 üzenetére

    Azzal , hogy a családsegítő ezekkel az emberekkel van tele már nem igaz, sem az , hogy ezeken az embereken segít bárki is. Mivel az asszony 20 éve ott dolgozik, tudom hogy nem így van.
    Az enyém is ott dolgozik. Szóval mi meg úgy látjuk, hogy de.... Kezdve az átmeneti segélyektől, egészen az adósságrendezésig. Bár annyiban igazad van, hogy most nagyon átszervezték az egészet és a legtöbb dolgot nyissz elvágták, de eddig azért bőven így volt... Ráadásul például adósságrendezésre évente lehetett eddig jelentkezni, most meg egyáltalán nem lehet... Tehát ha így nézzük igen. De gondolom a CSÁO-k is önfenntartóak, ja nem....

    A többi végülis elfogadható amit írsz. Bár ez a ki mit gondol és végül mi lesz belőle kettősség még mindig benne van. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #208 üzenetére

    Ez így van. A hitel mindig egy kockázat, ez tény.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • [CS]Blade2

    addikt

    Én szakadtam, amikor megláttam a címet.

    El sem olvastam, de tudom, hogy mi van benne. Valaki talált egy olyan részt a két konkurens GPU-n, ami merőben eltérő módon működik, és, ha bizonyos módon akarnák használni a VR esetében, akkor a régi (mostani) Nvidia kártyákon valami fennakadást okozna a jövőben?

    Akkor nincs itt sem féle probléma, és nem is lesz. Már most megoldódott, mert ez az érdeke a készítőknek (ha csak nem maga az AMD az, vagy létrejött az első non-profit).

  • duc

    aktív tag

    válasz [CS]Blade2 #210 üzenetére

    Szokásos hangulatkeltés, nem kell komolyan venni.

    [ Szerkesztve ]

    üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz [CS]Blade2 #210 üzenetére

    Nem az van benne. Hanem az, hogy az Oculus programozóira hivatkozva David Kanter kijelentette, hogy a preempció valószínűleg katasztrofális GeForce-on, és az van a cikkben, hogy ez konkrétan mit jelent. Lényegében a miértekre a válasz.

    Nem akarnák használni a VR-nél, hanem kell használni, mert kell számolni timewarpot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #212 üzenetére

    Hogy teljes legyen a kép és a linkemen úgyse olvastad el:

    "ATW is helpful, but it’s not a silver bullet

    Once we have ubiquitous GPU rendering pipeline management and preemption, ATW may become another tool to help developers increase performance and reduce judder in VR. However, due to the issues and challenges we’ve outlined here, ATW is not a silver bullet — VR applications will want to sustain high framerates to deliver the best quality of experience. In the worst cases, ATW’s artifacts can cause users to have an uncomfortable experience. Or stated differently: in the worst cases, ATW can’t prevent an experience from being uncomfortable.

    Given the complexities and artifacts involved, it’s clear that ATW, even with positional timewarp, won’t become a perfect universal solution. This means that both orientation-only and positional ATW are best thought of as pothole insurance, filling in when a frame is occasionally skipped. To deliver comfortable, compelling VR that truly generates presence, developers will still need to target a sustained frame rate of 90Hz+.

    Thankfully, Crysis-level graphics are by no means required to deliver incredible VR experiences. It’s perfectly reasonable to reduce the number of lights, the shadow detail, and the shader complexity if it means reaching that 90Hz sweet spot.

    Dual-mode titles that try to support traditional monitors and VR will have the most performance difficulties, as the steep performance requirements for good VR quickly become a challenge to engine scalability. For developers in this situation, ATW may look very attractive despite the artifacts. However, as is typical with new mediums, ports are unlikely to be the best experiences; made-for-VR experiences that target 90Hz are likely to be substantially more successful in generating comfort, presence, and the true magic of VR.

    — Michael Antonov, Chief Software Architect"

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Jack@l #213 üzenetére

    Senki sem mondta, hogy a timewarp egy tökéletes megoldás, de jelentősen képes növelni a teljesítményt elhanyagolható hátrányok mellett. Vannak más megoldások is, mint a multi-resolution shading, ami szintén nagymértékben növeli a teljesítményt, de sokkal nagyobb hátrányokkal jár, mivel drasztikusan lecsökkenti a képminőséget a középpontból a szélek felé haladva. A kérdés igazából az, hogy melyik trükk alkalmazása éri meg, mert trükközni kell.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • schawo

    titán

    válasz Jack@l #213 üzenetére

    Összefoglalva: A szerző szerint kell a kakaó, minden más csak többé-kevésbé hatékony workaround (mint mindig).

    (#214) Abu85

    A szerző szerint pont a teljesítményt nem javítja, de kis teljesítményű kártyánál kisebb vödör is elég, mint timewarp nélkül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz schawo #215 üzenetére

    A timewarp ahhoz kell, hogy komfortosabban érezd magad a VR-ben. Ettől még folyamatosan kell számolni a képkockákat, tehát effektíve a teljesítmény ettől nem javul, viszont minden kész képkocka után lesz egy timewarp, ami nagy eséllyel elkészül a szinkronablakban. Egy kész képkocka után a következő frissítésre elég egy timewarpot számolni, és így gyakorlatilag kétszer annyi időd van teljesen új képkockát számolni. Ezáltal jobb késleltetésű VR élményt kapsz, mint timewarp nélkül. Ja kvázi csökkenti a hányás lehetőségét.

    A másik érdekes opció a multi-resolution shading, ami gyakorlatilag abban segít, hogy kevesebb számítási kapacitás kelljen egy képkocka számításához, de annyi hátránya van, hogy a VR-ben a szemed mozoghat, tehát a fókuszpont nem feltétlenül lesz középen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • gbors

    nagyúr

    Nagyon rázoomolt mindenki a timewarpra, de nem ez az egyetlen lehetséges megoldás a késés elkerülésére, és nem is az a GeForce-ok fő problémája, hogy nem tudnak aszinkron timewarpot. A gyökérgond az, hogy van egy real-time feladatod, amihez a Maxwellnek nincs eszköze, hogy garantált real-time választ adjon. Ezt pl. performance overkillel elég jól lehet kompenzálni, de ha óvatlan a fejlesztő, és becsusszan valami hosszú ideig futó feladat az időablak vége felé, akkor fuckup van, nincs mese.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #214 üzenetére

    Nem kell trükközni, már mondtam, de akkor újból: ha a hülyegyerek nem csutkázza ki a grafikát, akkor lazán elmegy egy közép kategóriás kártyán is a játék stabil 90 fps-el.

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Jack@l #218 üzenetére

    Nem te kapcsolod be vagy ki a timewarpot. Maga a játékba épített csomag aktiválja és tiltja le, ha úgy látja jónak. Ez a beállítás a végleges környezetekkel teljesen független lesz az akaratodtól.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #219 üzenetére

    Orákulum? :)
    Bár elhiszem hogy konozolon nem lesz se settings, se választás, mert ott aztán az összes trükköt bevethetik, akkor se megy majd 90 fps-el a vr... (csak ultra gagyi grafikával)

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Jack@l #220 üzenetére

    PC-n sem lesz. Az Oculus és a Valve szeretné, ha a nem egyértelmű dolgokról nem a felhasználó döntene. Ezért ezeket a dolgokat a fejlesztő kapcsolja ki vagy be az egyes hardverekre. Ez a profil megváltozhatatlan lesz a felhasználó számára. Bármit állítasz a SteamVR vagy az Oculus SDK-ban, az adott játékhoz tartozó profilban szereplő fixált beállítást nem írhatja felül.
    Az Oculus és a Valve nézőpontja például a timewarp szempontjából érthető. Nélküle megnő az esélye, hogy elhányod magad VR játék közben, vagy jellemző tünet, hogy hasogatni fog a fejed egy idő után, és utóbbin nem segít az sem, ha leveszed a HMD-t. Éppen ezért minden eszközzel arra törekednek, hogy ne legyél rosszul.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Abu85 #221 üzenetére

    Nem érted, hogy a sakál arra megy, hogy teleokádja a VR sisakot, és annak is te leszel az oka? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

  • Dr. Akula

    nagyúr

    Mire elterjed az Oculus Rift (már ha egyáltalán elterjed, és nem valamelyik konkurrense győz), és programok is lesznek rá, addigra az Nvidiának van úgy 10 generációnyi ideje váltani. Ha egyáltalán lesz rá igény, nem ez is valami buzzword lesz csak az előzőek sorában (netbook, tablet, stb).

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Abu85 #221 üzenetére

    Sok játéktól szemüveg nélkül is rosszul leszek, és nem azért mert fáj valamim. :)

  • wjbhbdux

    veterán

    Oculus confirms that Oculus Home apps will have to run smoothly on the recommended specs (GTX 970/R9 290) to be approved

    szóval ami nem futna jól Nvidián, azt nem is árulnák a boltjukban, tehát minden jól fog futni rajta.

    /s

  • Smithy1986

    tag

    Fejlesztésem max még egy R9 280-as lesz.
    Remélem a dualban szépen fog menni minden.

    Elterjedésről meg annyit, hogy Ár/Megvalósítás/Élvezhetőség/Marketing

    A kutyának nem kellett az LCD az elején, mert extrém drága volt, és maximum helytakarékosságban volt jobb az akkori csúcs CRT-k mellett. Ez is egy hosszú folyamat, még gyerek cipőben. Mjad kinövi magát meglátjátok.

    --- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

Új hozzászólás Aktív témák