Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nofi

    őstag

    Én pont a napokban adtam be a derekam és vásároltam tabletet. Zenélési álmaim, valamint az iOS piacon költött eurók miatt nem volt kérdés, hogy számomra megéri-e egy iPad Air a felárat. Picit féltem azért, mert bár telefonban pont a praktikus, könnyű és gyors kezelés mellett letojom, ha épp valamit nem nyit meg, és 2014-ben, "a felhők korában" nem tudom pendriveként használni, de azért PC-s múlttal a tabletes igényeim is nagyobbak.

    Gépelés: Meglepően gyors és az ékezetes karakterek használatát 1 óra múlva már mosolyogva folytattam a suhintásos művelettel. Kezdetben azt mondtam volna, hogy pár mondatos e-mailre még elmegy, most már simán el tudom képzelni, hogy akár 500-1000 karakteres írásokat is bevigyek vele, ha úgy hozza a sors. Most éreztem először, hogy a nulla gépírási képességem meghozta gyümölcsét ;]
    Gépíróknak továbbra is számtalan bluetooth billentyűzet lehet a megoldás.

    Több program használata: A widescreen elterjedésével rászoktam a több ablakos munkára, illetve tartalomfogyasztásra. Egy tabletes kijelzőn excel tábla mellett sorozatot nézni mondjuk szerintem eléggé a szokások megerőszakolása (iOS-en nem is lehet), de alkalmazásokat váltani sokkal gyorsabb.

    Filekezelés: Ez inkább iOS-es kérdéskör, de ismerőseim közül a legtöbben ezt hozzák fel negatívumként, általában az ár után. Maradjunk annyiban, hogy aki még azt hiszi, iOS-en csak az mp4 és az m4a a divat és ha bejön egy tömörített file az emailfiókunkba akkor vége mindennek az kb. olyan baromság, mintha 2014-ben az Android 2.1 hibáiról tartanék kiselőadást. Megoldás: App Store.

    Akkor egy tablet kiváltja a PC-t? Használatfüggő, de ha már pár órára el tudja csalni az embert az íróasztaltól, már megérte. Ami miatt egyértelműen azt mondanám, hogy nem, az pedig a tabletek fő használati erőssége: a tartalomfogyasztás. Ebben baromi jók és remélem ez a tendencia marad. Adattárolásra továbbra is minimum egy NAS, de azért legjobb ha van egy backup PC a háznál.

    Amikor már muszáj venned egy tabletet:
    Online óráid nagy részét scrollozással töltöd, azaz olvasol. Mérsékelt gépelési igényeid vannak és annak idején a notebookok tapipadjától sem ijedtél meg. Tudod élni az élteted úgy, hogy "fizikailag" nincs veled minden adatod a nap folyamán és nem rettegsz a felhőszolgáltatásoktól.

    Xbox GT: nozsolt

Új hozzászólás Aktív témák