Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    Az egész attól függ, hogy az Lg mennyire eltökélt a technológia mellett. A többi gyártó nem erőlködik, inkább a qd-s lcd-ket preferálják költséghatékonysága miatt, és ezek előnyös tulajdonságait marketingelik az oled-el szemben. Mint a nagyobb fényerő, nagyobb színspektrum, energiahatékonyság. Pár év múlva nem kétséges hogy egy lcd közeli árakat tudnak produkálni oled-el is, de hogy mennyire terjed el a technológia ezt a többi gyártó lcd lobbija fogja meghatározni. Minden estre a tendencia jó, pont két éve nyáron kerültek az első oled tv-k kereskedelmi forgalomba, és ez idő alatt gyorsabb volt az árcsökkenés mint anno plazmák esetén.

    Cikk tetszett bár van egy-két pont amiről kicsit eltérő információim vannak. Köztük, én úgy tudom az lcd panelek kihozatala 98% körüli. Amennyiben meghaladja az Lg oled a 95%-os kihozatalt, már olcsóbb lesz a gyártása mint a hasonló lcd-ké. Idén kezdték gyártani az uhd paneleket az új gyártósoron, ahogy cikkben is szerepel 65%-os jelenlegi kihozatal bár ez méretfüggő, idén év végéig ezt szeretnék 80% fölé tolni.

    Fecogame:
    Lcd kevesebbet fogyaszt, de az oled fogyasztása is lcd közeli. Ez előny a plazmával szemben.

    flash-:
    Akik plazmáról váltottak oled-re azok közül nem nagyon hallottam olyanról aki visszasírta volna a plazmáját, és most egy Pana vt szintű pdp-ről van szó. Az oled-nek még vannak hibái és van amiben a plazma jobb, de összképet nézve így is plazma fölé tud kerekedni, és ez alatt a képminőséget értem.

    AGE-T:
    Az idei oled tv-k már hdr képesek lesznek szoftveres frissítés után. Jövőre meg már csak hdr képes ilyen típusú készülékeket fognak kínálni, hdmi 2.0a csatlakozóval. Egyes paraméterekben van ahol minimálisan jobban teljesít az ips panel, ezek inkább műszeres mérések során kimutatható különbségek. De az összképet nézve sehol sincsenek egy kalibrált oled-hez képest, lehet az akármilyen hyper-super.

Új hozzászólás Aktív témák