Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonguru

    őstag

    Sziasztok!

    Ugyan nekem az SSD-khez nincsen közöm de a flasheléshez igen!

    Tudjátok azt hogy tesztelik a termékeket a gyártás folyamán és elvileg csak hibátlan (pontosabban a teszten átment) termék kerül kiszállításra.

    Természetesen ez több okból sem igaz!

    Egyik ok az hogy először raktárba kerül a termék utána kiszállítás előtt csomagoláskor már nem tesztelik le, jön a szállítás, nagyker, szállítás, kisker és végül valahogy eljut a vevőig. (aki szintén szállítja).

    Ez a folyamat hibákat okoz(hat) még egy "hibátlannak" legyártott készülékben és erre hivatkozik a gyártó hogy ő erről nem tehet.

    De nem az igazi probléma! :(

    Ha nem az a tény hogy ugyan a flash memóriákat leszokták tesztelni, de nem csak a "0" hibásakat engedik flashelésre hanem akár 2-3 vagy 5 de én kaptam arra is utasítást anno, hogy akár 13 hibás cellát tartalmazó flash IC és menjen flashelésre, legfeljebb kiesik a teszten! ( Ott nem a flash IC tesztelik hanem az alaplapot)!

    Hogy mi az oka ennek, hát a költségcsökkentés!

    Minek kicserélni a flash IC-t ha a benne levő program jól működik? :)

    Igen ám de mi történhet hogyha ilyen "hibátlanak tűnő de mégse hibátlan" flash IC-re egy másik verzió kerül?

    Semmi se garantálja azt hogy a "0" vagy "1" állapotba ragadt "biteknek" nem kéne a másik állapotba kerülniük.

    És ez okozza azt két azonos készük esetén az egyiknél összejön a dolog a másiknál már nem.

    És persze ezek a "hibátlan" flash IC-k még újraflashelés nélkül is különböző működést eredményezhetnek akár 50% eltérést vagy kiszámíthatatlan adatvesztést is.

    Elnézést a hosszú hozzászólásért, de leellett írnom mert erről nem beszél senki... :W

    Pedig így van, és az árverseny sajnos szinte minden gyártott 2 kategóriát kivéve rákényszerít erre a lépésre!

    A két kategória (űr és haditechnika. valamint pl. a lélegeztetőgép)

    Nekünk csak a bovli marad! (persze nem mindegy hogy mennyire az) :)

    Monitor Guru!

Új hozzászólás Aktív témák