H​i​rde​t​é​s​

2018. április 25., szerda

(#1) ALBY

ALBY
(senior tag)

Kovács Istvánt, Pistikét várják szülei a vacsorával a hangosbemondónál!
:DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#2) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Ez ilyen konyhai zenemutatvány, arra jó lehet, szobába nem tenném, inkább a genius fadobozos 2.0, az szépen szól, igaz kell vmi, ami "táplálja" zenével, de PC/teló mellett ez nem para.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) Korbel78

Korbel78
(tag)

A negatívumok mellett egy plusz pozítívumot is észrevettem: The Clash cd-t :D

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#4) Balika911 válasza ViZion (#2) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Oda tényleg teljesen jó lehet.

Viszont, hiába jóval drágább, nálam ha lesz konyhai hangfal, akkor az jó eséllyel valamelyik Heos lesz. Múltkor mutattak egy Heos 1-et, és a teljesen jó hang mellett nagyon tetszett, hogy milyen könnyen használható, ha van mellette egy hálózatra kötött Denon erősítő, amelyik támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#5) elefant válasza Korbel78 (#3) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

ráadásul a 25. szülinapi limitált kiadványos pakkból van :D

(#6) elefant válasza ViZion (#2) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

de viszont nem víz- és gőzálló. Meg azért konyhai eszköznek kicsit drága....

(#7) balaaazs válasza ViZion (#2) üzenetére

balaaazs
(fanatikus tag)

Ez mivel tud többet mondjuk egy soundbarnál? Nem túl mélyreható a tudásom, de ha válaszhatok, akkor inkább azt veszek, jobban is szól, és a TV-t is rádobom.

OK, CD-t, az mondjuk nem visz, de annak maximum akkor lenne manapság értelme, ha MP3-tól jobb minőségben akarunk hallgatni valamit, de ez ott elvész, hogy gaggyer a hangzása..

¯\_(ツ)_/¯

(#8) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Értelme van, ez egy működő koncepció, hogy nagy sík felületre helyezzük a sugárzót, így nem gömb, csak félgömb szerűen terjed a mély tartomány energiája. Cserébe nagyon érzékeny arra hogy ne legyen él/sarok a közelben, mert az mindenféle anomáliát szül a boost-olt tartományban.

Épp ezért ez lakószobában/konyhában erős odafigyelést igényel az elhelyezésre, ahhoz hogy a készülék képességeit csillogtatni tudja.

(#9) Balika911 válasza elefant (#6) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Víz- és gőzálló? Otthoni konyháról van szó, nem egy napköziéről. :D
De komolyan, azért sok konyhában csak van olyan falrész, ahová ettől függetlenül is biztonságban ki lehet tenni egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#10) KillHates

KillHates
(PH! nagyúr)

Oké! Tehát akkor nem jó, de legalább drága... Nem értem a mai készülékgyártókat; valamikor teljesen egyedi és innovatív ötletet szabotálnak és nem valósulnak meg, gazdasági okokra hivatkozva, és közben meg ilyesmi sorozatgyártásba kerül! :W Ha lenne beépített akkumulátora, akkor (talán) csillanna valami fény az alagút végén, de így tényleg zsákutca. Talán azok fogják megvásárolni, akik dec 24-én, délben már nem találnak mást az MM polcain :D ;]

Köszönöm a cikket! :R

(#11) Korbel78 válasza elefant (#5) üzenetére

Korbel78
(tag)

:R :R :R

(#12) ViZion válasza elefant (#6) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

érdekes lehet az a konyha, ahol áll a gőz, meg minden falra fröccsenhet víz... Egy modern elszívóval, normális mosogatóval, csappal nem történhet ilyesmi. Nálunk az egyik hangfal (ex PC speaker 2.0 van beállítva) a mosogató előtt van, 1 m-re a főzőlaptól. Kutya baja. Csak ronda és nem túl jó minőségű (ezért is cseréltem a PC-n), de ez gyárilag is ilyen volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) elefant válasza ViZion (#12) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

:( hát akkor én vagyok béna biztos, nálam azért megy a fröcskölés, száll a gőz, stb.

(#14) Korbel78 válasza elefant (#13) üzenetére

Korbel78
(tag)

Szerintem szó sincs bénaságról. Csak elavult a főzési tudományunk. Amikor nálunk is megy a sütés-főzés zsírban vagy olajban elkerülhetettlen a fröcskölés. Úgy nézz ki valahol túlléptek már ezeken a dolgokon és tökéletesre fejlesztették ki a technikájukat vagy mással és máshol végeztetik az ilyen jellegű főzéstudományt. :D

(#15) balaaazs válasza Korbel78 (#14) üzenetére

balaaazs
(fanatikus tag)

Amikor rendelek, akkor sosem fröccsen semmi sehova és még a gőz sem száll!

Igaz, ehhez zene sem kell

¯\_(ツ)_/¯

(#16) Korbel78 válasza balaaazs (#15) üzenetére

Korbel78
(tag)

Reformkonyha? :DDD

(#17) Balika911 válasza Korbel78 (#14) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Nyilván nem a tűzhely mellé vagy a konyhapult közepére tenné az ember a hangdobozt. Ahhoz meg nem gondolom, hogy tudomány kéne, hogy ne kelljen egy ebéd elkészítése után minden falról a pacát vakarni.

[ Szerkesztve ]

(#18) balaaazs válasza Korbel78 (#16) üzenetére

balaaazs
(fanatikus tag)

Az :D

és szigorúan paleo! az ősember sem használt elszívót..

¯\_(ツ)_/¯

(#19) ViZion válasza Korbel78 (#14) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Ha nem jó az olaj, vagy fagyott, vizes a hús, akkor fröcsköl. Erre kifejlesztettek egy fantasztikus dolgot:
a fedőt. Keresd meg, ott kell lennie, max. az asszony elrakta. :D
De a tűzhely fölé amúgy sem tesszük, szvsz. nem akarnál csatorna váltáshoz a forró leves felett nyúlkálni. gőzzel nekünk is volt bajunk, bevallom ilyen hétköznapi, 12k Ft-os elszívónk volt. Majd konyhafelújítás és vettünk egy "igazi" elszívót, árban több (úgy kb. a triplája...), de gőz az tényleg csak a tűzhely felett van.

(#20) Korbel78 válasza Balika911 (#17) üzenetére

Korbel78
(tag)

Az általad említett "otthoni konyhák" mérete is változó. A pár m2-es panelkonyhák (mondjuk egy 46 m2-es panellakásnál kb. 4,5 m2) olyan nagy lehetőséget nem biztosítanak a "bizonságos" elhelyezésre és ha kinyitod a sütőt akkor a kiáramló gőzt még egy extraszuperhiper elszívó sem fogja teljesen beszippantani. Jut ott mindenhova...

[ Szerkesztve ]

(#21) Balika911 válasza Korbel78 (#20) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Sokkal jobban tetszik, amikor ilyen irányból közelítjük meg. Én is ezért írtam korábban, hogy "sok konyhában csak van olyan falrész"... nyilván, sok konyhában meg nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Korbel78 válasza ViZion (#19) üzenetére

Korbel78
(tag)

"Ha nem jó az olaj, vagy fagyott, vizes a hús, akkor fröcsköl. Erre kifejlesztettek egy fantasztikus dolgot:
a fedőt."
Fedőn keresztül hogyan rakod bele a serpenyőbe a húst? :Y Itt valami turpisság lesz :DDD
Viszont amikor eltávolítod a fedőt és belerakod a húst vagy (szuper, hiper marketekben vagy más boltokban kapható ) "húsféleségeket" akkor bizony pár másodperc erejéig fenáll a veszélye a fröcskölésnek.

(#23) balaaazs válasza Korbel78 (#22) üzenetére

balaaazs
(fanatikus tag)

Gyorsnak kell lenni ;)

¯\_(ツ)_/¯

(#24) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

Tetszik, de nem használnám.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#25) Korbel78 válasza balaaazs (#23) üzenetére

Korbel78
(tag)

Öreg vagyok én már ahhoz... :B

(#26) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Ja. A Gibson megvette a Philips-et.
Csakhogy a Gibson a csőd legszélén egyensúlyoz.
Ez a cucc egy gagyi túlárazott vacak, méltó a Philips "hírnevéhez"

[ Szerkesztve ]

(#27) KockasP

KockasP
(újonc)

Ez biztos, hogy nem egy 10 évvel ezelőtti cikk/teszt?

(#28) Enigma1945

Enigma1945
(senior tag)

Egész korrekt cucc! :Y

R.I.P. Avicii

(#29) balaaazs válasza KockasP (#27) üzenetére

balaaazs
(fanatikus tag)

+1 :D

¯\_(ツ)_/¯

(#30) vince

vince
(őstag)

Ezen a kütyün egy fia LCD kijelző sincs, LED annál inkább.

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#31) PDA_FAN

PDA_FAN
(lelkes újonc)

A cikk címe alapján egy mikrosütőre tippeltem. Miért nem lehet odaírni, hogy mikrohifiről van sz?

(#32) SunMount3r

SunMount3r
(PH! kedvence)

de az érthetetlen, hogy az LCD kijelző miért nem képes feltüntetni a fájlok, könyvtárak vagy akár a rádióállomások nevét. -> A Bt-s mobil hangszórók esetén is általános probléma, hogy hiába kerül akár 40K-be is, vagy komplett hiányzik róla az LCD, vagy gyak. hasznavehetetlen pl. könyvtár navigálásra.

Már szajkózom egy ideje, hogy nem is Bt zeneátjátszás kellene rájuk (minek meríteni közben a telót is), hanem egy Bt-n csatlakozó okostelós app, amivel ezt is meg lehetne oldani.

A nagy felbontású formátum támogatás hiánya meg azért valljuk be, itt nem egy nagy dolog, ezeken az eszközökön bőven elég az mp3.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#33) Fall-N válasza SunMount3r (#32) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Nem tudom miért nem tudnak beletenni egy alap érintős kijelzőt. Gondolom nem lenne drága, úgyis futó szalagon gyártják a telefonokba. Akkor lehetne normális könyvtár kezelés és akár az ID3-at is kiírná, nem csak vakon keresne az ember. Egy alap ARM SoC is jó lenne hozzá + valami normális DAC. Innen már csak egy lépés a WiFi és az Android vagy valami zárt OS. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne megoldani. Gyakorlatilag beletennének egy OEM (kínai) tablet belsejét és kész a munka. Akkor nem 10-15 éves színvonalú
ósdi vacak lenne a dolog.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.