Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz s.bala31 #180 üzenetére

    Nem voltam fx tulaj.
    Ez az átlag 5-10% + szerintem kevesebb krafttal is meglenne mint 100 watt. Van egy olyan érzésem.
    Már ha az amd ezt szeretné. De szerintem ők nem az 5xxx szériát (jelenlegi formájában) küldik harcba.
    Nézd nekem az nem fáj, hogy az intel 7-8 genen keresztül a fingot elnézést a 14nm-t reszelte genenként + 5%-ért + fogyasztással, új foglalattal majd minden alkalommal (ami még nem is volt kompatibili visszafelé sok esetben). Ezen én csak nevetek.
    Sokan irták, hogy örüljünk mert van verseny. Sajna nincs. Csak marketing.
    Ebben jó az intel- Érdekes, hogy azok az eredmények amiket ők perezentáltak sehol nincsenek.
    Igaz a tesztelők nem szar win 11 verzióval teszteltek. A az 5950-et se fixálták 105 wattra. És nem a legszarabb 3200-as ramot rakták alá.
    De ettől ti még örülhettek. Én meg nevetek.

    Dare2Live: te ki vagy hogy eldöntöd ki ir hülyeséget és ki nem? Gondod van ird proivátba. Mert sok az off a részedről ráadásul nem tetsző stilusban. Nem lenne jó ha egy ilyen szakértőt kibasznának innen mert nem tud viselkedni. És veled itt be is fejeztem. A további inzultus a modkerben fog kikötni. Csak mondom. Hogy ne mondhasd, hogy a hátat mögött gerinctelenül.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Dany007

    veterán

    válasz s.bala31 #180 üzenetére

    Halkan jegyzem, felőlem 300+W-ot is fogyaszthatna az AMD, ha ez a teljesítmény ára...
    Nyilván játékra 60-100W bőven elég kell legyen, mert meglehet oldani. A 300W árát meg simán kifizettetem az ügyféllel. Nem számít. Ahogy a proci ára se nagyon, pár százezer ide vagy oda, mert kb 3 projekt után a sebességnövekedés visszahozza az árát.

    Ezzel csak arra próbálok célozni, hogy ezt a kategóriát a legtöbben munkára veszik. Legalább annak van értelme. Ott pedig a fogyasztás és az ár tényező teljesen más megvilágításba kerül, teljesen más nézőpontból kell nézni az egészet.
    Mikor én lecseréltem a régi inteles gépet (4690 vs 3900x) közel 7x-es sebességnövekedést értem el renderidőben. Vagyis az a munka, amit eddig 1 héten át rendereltem, az innentől 1 nap alatt kész lett. Vagyis adott időn belül ha nem is 7x, de 3x több munkát tudtam elkészíteni. Ez azt jelenti, hogy adott időn belül nem 200k-t kerestem, hanem mondjuk 600-at. A proci meg került ~ 200-ba. Na puff.
    Nyilván csak akkor érdemes váltani, ha nem csak 5-10% a gyorsulás, de akkor már viszont megéri és így már talán látszik, hogy ezen a szinten nem igazán számít 10-20W fogyasztáskülönbség sem pár tízezer forint az árban. Nyilván ez komoly számításigényű munkára értendő, mert játékra vagy office use-ra totál fölösleges ez a kategória.

Új hozzászólás Aktív témák