Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    válasz #32839680 #18 üzenetére

    Igen ezért is írtam úgy hogy a konzol verzióból 1-1 ben átportolva. Mondjuk a konzol verzióban meg 18 wave szál (szálnak írim mert hasonló és most nem a megnevezés a lényeg). Ebből pc-n jelenleg 14 et lehet futtatni natívan az AMD nél lehet a 18 at mert megírta pc-re is mert ezt lehet neki és kihagyott ziccer lenne és amúgy is bírják a kártyák.
    Az NVidia marad 14 en mert nem megy neki több te a játék motorja megoldja hogy a maradék 4 szálra kevésbé fontosabb számítások menjenek 1-2 extra fénynyaláb távolabbi részletes textúrák vagy dinamikus árnyékok vagy a mozgó felhők az égen. Ezek nem tűnnek fel annyira a játékosnak főleg mivel nem futtatja párhuzamosan a játékot. Valamint megkapná őket csak később amikor a 14 wave szálból valamelyik leürül és tud ezzel foglalkozni. Az Nvidia erőben úgy is jobb és hamarabb végez egy szállal mint az AMD. Annak az eredményét meg puffereli valahova vagy máshogy megoldja.
    A fő játékfejlesztési irány amúgy is a konzol főleg AAA vonalon. Valamint az egész ipar kb 3-4 motort használ a játékaihoz: Source, Unreal, CryEngine, Unity. A maradék meg 1-2 címnél van jelen mint pl a Battlefield.
    Ha a motorok megoldják a wave szálak rendezését Nvidiára akkor a fejlesztőknek ezzel nem kell pöcsölni és 1-1 ben átfordíthatnak konzolról.
    És itt jön képbe a lefizetős játék...
    Mindemellett én is azon a véleményen vagyok hogy AMD éknél most rá kéne feküdni a nyers erőbe és ott megfogni kicsit az NVidiát hogy vigyék az emberek a kártyákat. Ha eléri a piaci részesedése a 35-40%-ot akkor lehet megtolni a tech motort de izomból és akkor el is húzhatnának.
    Jelenleg a Free Sync miatt vagyok egyedül AMD párti mert új gépet kell építenem és a Free Sync es monitorok majd 100 ezerrel olcsóbbak a Gsync, processzorban meg megint olcsóbb az AMD és megfelelő tempót diktál. Azért 130-150 ezer spórolás nem kevés (normálisan beállt piaci árakra gondolok nem arra a kabaréra ami Vega meg GTX 580 fronton megy mostanában)

Új hozzászólás Aktív témák