2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Sejthető volt, hogyha csak mostanra véglegesítették, akkor még minimum fél év lesz, mire megjelenik a végfelhasználóknál.
Tudtommal az Intel jövő év közepén megjelenő csúcskategóriás chipsete (X58 utód) már támogatni fogja.

(#2) BMW001 válasza Angel1981 (#1) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Vagyis 2011 Q4 inkább az az időszak, amire várni lehet az X68 -as lapokkal és együtt a PCI-E 3.0 -ás szabványt.

Felület fűtés - Padló, fal, mennyezet fűtés és hűtés kiépítése! Víz,- és szennyvízrendszerek kiépítése, teljes kivitelezéssel!

(#3) bartucc

bartucc
(addikt)

Úgy látom, hasonló szint előrelépés, mint a az 1.0 és a 2.0 között volt. Egyrészt még asztali szegmensben nem igen van szükség a 2.0-nál gyorsabb szabványra, de remélem mi hamarabb lesz elegendő teljesítmény a 3.0 érdemi kihasználásához. (nem kell mondanom gondolom hogy a 8800GTX megjelenése óta maximum 3-szorozódott az egy GPU-s maximális teljesítmény, holott a csatlakozó sebessége min. 4-5 szörösére növekszik a 3.0 esetén.

Amiről nem volt szó a cikkben, és igen fontos kérdés: visszafele kompatibilitással mi a helyzet? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4) Blase19 válasza bartucc (#3) üzenetére

Blase19
(tag)

"Mindenesetre a PCI-SIG jó döntéseket hozott a fejlesztés során, hiszen a korábbi verziókkal való kompatibilitás elengedhetetlenül fontos tényező." kb az egész első bekezdés erről szól :)

(#5) bartucc válasza Blase19 (#4) üzenetére

bartucc
(addikt)

Elnézést, a bevezetőnél kicsit szaladósan olvastam :B :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) CsendesMark

CsendesMark
(aktív tag)

Majd ha már a tele lesz a piac PCIe 3.0-ás kártyákkal, majd érdemes lesz megvenni.

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#7) Steven

Steven
(addikt)

lefele kompatibilis lesz?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8) Efbialy válasza Steven (#7) üzenetére

Efbialy
(tag)

Minek van a cikk, ha nem olvasod el, sőt még a fórumot se olvasod el, csak írsz :W

(#9) NLZ válasza Steven (#7) üzenetére

NLZ
(tag)

Nem, csak visszafele.

(#10) cowboy_bebop válasza Steven (#7) üzenetére

cowboy_bebop
(őstag)

Cikket elolvastad? :U

(#11) Ribi

Ribi
(nagyúr)

"8 GT/s-os" ez micsoda pontosan?

(#12) Taky

Taky
(senior tag)

Ettől egy pillanat alatt elavultá vált a konfigom... :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#13) Oliverda válasza Ribi (#11) üzenetére

Oliverda
(félisten)

8 GigaTransfer/second.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#14) Cyberpunk válasza Taky (#12) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ja az enyém is ;]
Egyáltalán van olyan VGA ami kihasználja maximálisan a 2.0-ás kínálta sávszélességet? Szerintem még a HD5970-es sem :U Szóval jelenleg nem hiszem hogy ez szab gátat a teljesítmény növekedésnek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Izzé válasza Cyberpunk (#14) üzenetére

Izzé
(őstag)

Valószinűleg nem fél évre fejlesztik. :U

[ Szerkesztve ]

(#16) Taky válasza Izzé (#15) üzenetére

Taky
(senior tag)

Legalábbis reméljük... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#17) Cyberpunk válasza Izzé (#15) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ezt én is gondoltam. De nem korai még ezzel előrukkolni :F Kérdés az hogy majd egy
PCI Express 3.0-s VGA bele megy e egy 2.0-ás lapba.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) Pug válasza Cyberpunk (#14) üzenetére

Pug
(veterán)

Nem, pillanatnyilag az áteresztőképessége a jelenlegi szabványnak még nem tekinthető szűk keresztmetszetnek (idővel az lesz), de van a felsoroltak közt azért egy-két igen előremutató és lényeges újítás, nincs itt semmi gond, kell a fejlődés :K

(#19) TomiLi

TomiLi
(addikt)

Ha jól tudom, akkor a 28nm-en érkező vga-k is jövőre érkeznek. Ha nem is mind, de valószínű, hogy a felső kategóriás vga-k már pci-e3.0-ásak lesznek?

(#20) coonee

coonee
(aktív tag)

Ez azt jelenti, hogy minimum fél évig nem érdemes újitani a configot...Bár az első olyan lapok amik már pci express 3,0-val fognak jönni, kitudja milyenek lesznek, úgyhogy 1év. Utánna 1év és 1nap mulva kijön még valami új fejlesztés, szabvány, és ismét oda fogunk kilyukadni hogy még mindig nem érdemes újitani. Érdekes körforgás ez :DDD

(#21) hejesírásó

hejesírásó
(senior tag)

de a szervezett úrrá tudott lenni a gondokon

egy extra t becsúszott a szervezet mögé, lehet h múlt időnek hitte a word :)

[ Szerkesztve ]

(#22) kenwood3 válasza coonee (#20) üzenetére

kenwood3
(őstag)

1 jó hosszú ideig biztos nem lesz se 3.0-ás lapom se vga-m ! Kiváncsi leszek mivel lesz jobb gyakorlatban mint a 2.0 ! Mondjuk én a 2.0án se vettem észre semmi + -t az előzőhöz képest !

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#23) Zomb€€

Zomb€€
(őstag)

Kezd az egész olyan lenni mint a PATA -> SATA -> SATAII -> SATAIII játék.
A SATA II is jó pár éve létezik, de talán csak a mostani SSD-k kezdik kihasználni...RADI-ben... ;]

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#24) Boxi88 válasza Cyberpunk (#17) üzenetére

Boxi88
(őstag)

"PCI Express 3.0-s VGA bele megy e egy 2.0-ás lapba."

Na igen, ezt jó lenne tudni, de remélhetőleg a gyártók gondolnak erre is! :F

(#25) Srodney

Srodney
(senior tag)

ha az uj generáciokat is figyelembe vesszük akkor nincs mesze egyáltalán....vki új generácios alaplapra processzorra vár ami jövő nyár végén/öszén jöhet és pci-e3 meg már nyár közepén megtalálható lesz az új lapokon akkor érdemes kivárni...elvileg persze,aztán majd elsül mi lesz a gyakorlatban... :U

(#26) Srodney válasza coonee (#20) üzenetére

Srodney
(senior tag)

azért a pci-e foglalatoknál nem cserélődik így a dolog,de majdnem....ez inkább a vga piacra jellemző...

(#27) Himym

Himym
(senior tag)

Továbbra is csak 4 kártyát tud magába fogadni egyszerre vagy késöbb jön a meglepi, hogy 8ra is képes lenne? ;] :R

(#28) lorenzen válasza kenwood3 (#22) üzenetére

lorenzen
(aktív tag)

A fejlesztés nem a videokártyák miatt érdekes.
A lényeg itt van:
..bekerül az úgynevezett protocol multiplexing kiterjesztés is, ami lehetőséget ad a lapkáknak, hogy dinamikusan válthassanak összesen hét protokoll között. Ez lehetővé tenné azt, hogy a CPU a GPU-val közvetlen protokollon keresztül legyen összekapcsolva, ami rendkívül hatékony feladatmegosztást tesz lehetővé a heterogén módon programozott alkalmazások esetében. Ezenkívül lehetőség lesz a koprocesszorok vagy a perifériachipek számára, hogy PCI Express tranzakcióval kommunikáljanak egymással a rendszermemórián keresztül, anélkül, hogy megszakítanák a címzett lapka aktuális tevékenységét...

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#29) BemApo

BemApo
(senior tag)

van egyáltalán olyan gpu a piacon ami kihasználja a jelenlegi 16x 2.0 át :F

persze jó dolog hogy előre gondolkodnak és fejlesztik, de ezért még jó darabig nem kell deszkát cserélni szerintem, :U

(#30) kpal

kpal
(veterán)

Jó hir de ennek is kb 3év mulva lesz némi jelentősége még a mostani 1.0 is elég pl: 5970-nek talán 1% lehet a lassulás ennél a vga-nal ami nem észrevehető.

(#31) hfrankee

hfrankee
(senior tag)

"ám megjelent egy energiagazdálkodási szolgáltatás, ami csökkentheti a port fogyasztását."
Ez miez?Visszaveszi a feszeket meg az órajeleket?!
Mert ez egy nagyon jó fejlesztési irány,mármint az energy saving.

"Minek a büszkeség, mikor a teljesítmény önmaga jutalma"-Twin Peaks

(#32) Arpee78 válasza kpal (#30) üzenetére

Arpee78
(senior tag)

Pont most láttam tesztet arról a bizonyos lassulásról. Link

3 év múlva meg 4.0 lesz. A gyártók bizonyára nem akarják hogy szűk keresztmetszetté váljon, pontosan ők se tudják mit hoz a jövő videokártyáknál. Véletlenül összejön egy jelentős teljesítmény ugrás aminél a csatlakozó gyengesége "súlyos" 10-15% teljesítménycsökkenést eredményez, azt jelentené hogy (részben)fölöslegesen öltek pénzt, munkaórát abba a VGA-ba. A mérnökök részéről ez lehet magyarázat a "felesleges" fejlesztésre. A marketingesek felől pedig a vásárló jelöltek vásárlásra ingerlése is nyomós ok.

(#33) Oliverda

Oliverda
(félisten)

A 3.0-ás kártyák menni fognak a csak korábbi szabványokat támogató alaplapokban és ugyanez visszafele is igaz akárcsak most. Akkor hol itt probléma? Senki nem fog kötelezni senkit, hogy emiatt cseréljen VGA-t vagy éppen alaplapot. :U

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#34) erikke17

erikke17
(őstag)

Lassan ott tartunk hogy rákényszeritik az embert hogy minden áron új lapot kell vennie :F De akkor már ott lessz az is hogy új RAM is kell mert nem DDR2-lessz hanem DDR3 :F
Egek ura mi lessz itt :Y :D

||WoT Acc / War Thunder - Erixx93|| BF3 - Erixx93 || Steam - erixx18 ||Xbox One S- Erikk24 || Huawei P9 + Xiaomi Hybrid Dual Drivers + Rock Zircon :)|| MeMo Pad HD 7|| Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35) kpal válasza Arpee78 (#32) üzenetére

kpal
(veterán)

Nagyon kicsi az esély az akkora teljesítmény ugrásra a VGA-aknal hogy ne legyen elég egy eggyel régebbi csati szerintem.

(#36) Kotomicuki

Kotomicuki
(senior tag)

Ugyan még nem mostanában lesz az, hogy a CPU és a GPU összenő - tartósan - , hiszen ez sokak üzleti érdekeit sértené jelenleg (Nem féltem őket, majd jól megmagyarázzák, hogy miért is kell még mindig külön-külön tartani őket, amikor egy otthoni, átlagos felhasználásra elégséges teljesítményű CPU-GPU páros bőven(?) elférne a FERMI lapka területén is -> $ - persze a szabványaik jogdíjából még sokáig biztosítva lenne a megélhetésük úgy is, munka nélkül...), de nagyon várom már, hogy a RAM is beolvadhasson arra a központi chipre - meg az Op.rendszer is kaphatna már egy rosszindulatú programok elöl védett, gyorsan elérhető ROM-ot (bár itt meg inkább a 'hárombetűs' "kormányzati szervek" lennének, akik legjobban elleneznék ezt...) -> C-64. Akkor pedig már - megint - csak a perifériák - lassan csak a háttértárak és kommunikációs eszközök - kapcsolati sebessége a buktatója a rendszersebesség maximális kihasználásának - SATA X vs. PCI-E X párharc a belső adatkommunikáció terén. Ezért jó, ha most is lépkednek előre ez ügyben, még ha azt mi, otthoni felhasználók, jelenleg még nem tudnánk kihasználni - talán csak azért mert a gyártók nem szeretnék azt...

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#37) daneeeeee

daneeeeee
(aktív tag)

Ettől még talán a Crossfire és az SLI is jobban müködhet a jövőben... meglátjuk.

(#38) BemApo válasza Oliverda (#33) üzenetére

BemApo
(senior tag)

persze de sokan rá fognak ugrani amikor kijön, marketing működni fog, attól nem tartok, de ez nem baj hiszen emiatt éri meg nekik fejleszteni, ha nem így lenne hanem fordítva és többen lennének képben mint ahányan nem akkor nagyon visszalassulna a fejlesztés, most se a műszaki követelményeket veszik figyelembe hanem a piacit, és ez így is van rendjén, szerintem

(#39) benedekco válasza erikke17 (#34) üzenetére

benedekco
(őstag)

Senki se kényszerít semmit. Nem egy ismerősöm van akinek még Prescott vagy Barton fut a gépében ;) Még játszani is tudnak. Kényszer csak az agyban van.
Mellesleg ezt em érzem annyira kényszeresnek. Ha megoldják, hogy a 3.0-s karik elmenjenek a régebbi 2.0-s szabványnak megfelelő lapokban akko semmi probléma nem lehet. Az egyéb fejlesztések, hogy a procival közvetlen tudnak kommunikálni az eszközök az meg baromi jó! Egyre közelebb kerülünk, hogy egy "harmadik" (központi+co+gpu) proci is segítsen az általános számításokba.Az volna az igazi, ha a felhasználók már semmit se vennének ebből észre. Mint annak idején a co-proci. Nem kellett vele idővel semmit se csinálni, szépen beépült a magba, és minden progi használja. Nem kell külön telepítgetni semmit, nem kell úgy válogatni az alkatrészeket, hogy megfelelő kritériumoknak megfeleljen stbstbstb.
Tetszik! A sebesség meg nem baj, a lényeg, hogy ártani nem árt.

más:
Az a 8-10bit vs 128-130bit az pontosan micsoda, milyen kódolási séma?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40) VaMik

VaMik
(tag)

A PCI Express szabványai között 1.0 1.1 2.0 3.0 csak adatátvitel beli különbség van vagy egyéb paraméterekben is különböznek?

(#42) Pikari

Pikari
(aktív tag)

Én elégedett vagyok az újításokkal és a pci-e technológia irányvonalával.

2013 nyara -> ettől az időponttól kezdve kizárólag privát üzenetben tudsz elérni, a fórumot nem olvasom/írom, mert ÉLETEM van.

(#43) Silverss válasza Pikari (#42) üzenetére

Silverss
(aktív tag)

Szerintem felesleges lépés volt.

Edit: még

[ Szerkesztve ]

[Crosshair V Formula-Z][FX-9590][CM V8 GTS][G.Skill 4x8GB 2400Mhz CL10][(2x)Strix R9 Fury CFX][CM V1200][(2x)KINGSTON UV500 240GB(RAID0)]

(#44) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Áh, nem vagyok lemaradva a konfigommal. :N :DDD

(#45) TTomax

TTomax
(nagyúr)

Aham...félmillió mínusz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46) Pikari válasza Silverss (#43) üzenetére

Pikari
(aktív tag)

Nekem szűkségem volt rá.

2013 nyara -> ettől az időponttól kezdve kizárólag privát üzenetben tudsz elérni, a fórumot nem olvasom/írom, mert ÉLETEM van.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.