Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Tian66 #13 üzenetére

    "Mivel az új széria hiánycikk". Ennek a levezetésére azért kíváncsi lennék, hogy számodra mitől olyan evidens.
    De én elmondom, most az AMD játssza ugyan azt, amit az intel: megpróbálják a lehető legtöbbet lehúzni a vásárlókról. Ennyi. Nem több. Ilyenkor beigazolódik az, hogy minden cég elsődleges célja a profit. És sokan, mint ahogy én is rosszul vagyunk a fanboyok elvakult, rózsaszín véleményháborújától. Legalább is, most ez lengi körbe az AMD-t. Régi motorosként, jellemzően AMD-t preferálva, mert mindig a jó ár/értéket vettem, most végül vehettem Intel-t. PEdig nagyon Zen-t, akartam venni, de a már értelmezhető 6mag/12 szálas 3600 77-80K kisker bruttó árcédulával rendelkezik. E helyett a 10400F csupán 54-55K, és még cinebench-ben is csak kb 17% hátránya van, amit meg aztán csak elég szűk réteg használ. Ez a 6/12szálas kategória munkára/pénzkeresésre sovány, szimpla irodai munkára meg túl sok, ergo ez igen csak mainstream gaming kategória, így azt mondanám, hogy az fps/ár az ami mérvadó. Ezen logika mentén, pedig a 10400(F) még a R5 3600-t is lenyomja ár/érték arányban.
    Ezt a gondolatmenetet nagyjából igazolja az is, ahogy lecsekkoltam a napokban a steam hardware összesítő adatit. Kb. 9 százlékponttal növekedett az AMD processzoros gépek aránya az elmúlt 1 éves időszakban. Tehát a gémerek nem rohannak tömegével AMD-re váltani. Nagyon Zen2+-t akartam én is (vagy zen3-t ha megfelelő áron debütált volna), de az R5 3600-ig nyúló 23-26K-s felárat inkább egy erősebb GPU-ra költöm és megelégszem a 10400F gyengébb munkatempójával, miközben gamingben ugyan ott van kb. hol jobb- hol rosszabb.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák