Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    válasz #06658560 #78 üzenetére

    Leírom, mert nem vagy tisztában vele mit jelent a szünetmentes áramellátás.

    A fogyasztó közvetlenül egy UPS-en van.
    Ez kétféle szokott lenni általában:
    1.) Kettős konverziójú.
    Ez azt jelenti, hogy a bemeneti feszültségét egyenirányítják, ezzel töltik az akksiját, majd újra szinuszos feszültséggé alakítják.
    Ebben az esetben tök mindegy, hogy a bemeneten fesz kimaradás van vagy ingadozás, a kimenet stabilan beállított értéken van.
    2.) Offline
    Ilyenkor a bemeneti feszültség direkben kikerül a kimenetre amíg a megfelelő értékeken belül van. Amint kikerül a tűrésmezőből (legyen az kimaradás vagy ingadozás), átvált akkuról táplált üzemre.
    Ebben az esetben sem történik kimaradás a kimenetén.

    Azaz mindegy hogy kimarad a betáp, vagy csak kilép a tűréshatárból bármilyen irányba, a fogyasztó megtáplálása folyamatos.
    Ezért is hívják szünetmentesnek.
    Az, hogy a bemenetet a szolgáltató adja vagy egy generátor az mindegy.

    A behaluzott összeesküvés elméletemhez itt egy grafikon a HDD-k $/GB arányának alakulásáról.
    Egész szép csökkenést mutatott egészen egy árvízig.
    Az árvíz után egyrészt jelentősen megugrott, és a plusz árat nem indokoltan sok ideig tartotta, majd amikor már tényleg nem lehetett ráfogni akkor sem az árvíz előtti mértékben esett, hanem jóval laposabban.

    Valamint kérlek mellőzd ezt az alpári stílust, hiába arc nélkül írsz itt valakinek, próbáld ezt úgy tenni, hogy a szövegedért akár a való életben se vágjanak pofán.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák