Hirdetés

2018. november 20., kedd

(#1) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

21:9? 2560x1440 az nem 16:9-et ad ki 1:1 pixelratioval?

i7, 1080 Ti, Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#2) Dealer95 válasza GreatL (#1) üzenetére

Dealer95
(őstag)

De, valószínűleg 16:9 lesz, és csak elírás az a 21:9.

(#3) Tyrel válasza GreatL (#1) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Igen, ez 16:9-es, szemeztem is vele egy időben, csak aztán arra jutottam hogy ebben a méretben és ennyi pénzért már igazán lehetne ívelt... :U

(#4) elefant válasza Dealer95 (#2) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

szkúzi, javítva

(#5) Interceptor

Interceptor
(PH! addikt)

Minden szempontból jobb az ips-nél, de ennyi pénzt monitorra pfff.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Szűk két hónapja ilyet használok. Itt a véleményem, ez még mindig áll. Plusz pár dolog, amivel most ki tudom egészíteni:

1) A szöveg, elvileg a panel pixelstruktúrája miatt, homályos kicsit. Nem vészes, de nekem ez egy szívfájdalmam. A legjobban épp a PH! fórumon látszik Chrome alatt. Firefox alatt már jó, úgy viszont a betűk kenődnek el néha scrollozás után, nem tudom, mitől.
2) Van egy OSD bug a monitorban. Az OSD néha véletlenszűen megjelenik, mintha az ember bekapcsolná a monitort.
3) A csatlakozók nem le-, hanem hátrafelé néznek, ami falra szerelésnél hátrány.

Itt a témája az Overclock fórumon, aki szeretne további véleményeket olvasni.

Nem tudom, ezekből mi volt és mi nem volt a cikkben, azt még nem olvastam.

(#5) Interceptor 12 éve a Dell 2405FPW-m még talán nominálértéken is többe került úgy, hogy féláron vettem az apróról. Most már vannak sokkal olcsóbban is monitorok, de meg is van az oka, hogy miért olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gave válasza Tyrel (#3) üzenetére

Gave
(őstag)

Hát kinek mi, nálam az ívelés lenne kizáró tényező. :D

VA nekem jobban bejön videózni filmezni, játszani ( már amennyi játékot látok mostanság).
Szerkesztési munkákhoz, tervezéshez IPS érzésre "kényelmesebb" a szememnek.

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#8) Balika911 válasza Gave (#7) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Nálam is épp az volt a mérleg nyelve, hogy ez nem ívelt. :)

szerk: Az előbb említett, Firefox alatti betűelkenődés is csak a PH! fórumon jelentkezik (máshol legalábbis nem vettem észre), csak azt a hozzászólást már nem tudom szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Nálam a méret lenne a kizáró ok.24" látok be kényelmesen.27" 1440p -s monitoromról is ezért mondtam le, nem láttam a szélét,számomra zavaró volt.

[ Szerkesztve ]

RTX2060 or Navi10??? Majd a jövő eldönti!!!

(#10) Bossp

Bossp
(senior tag)

Kár hogy nem freesync :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11) Balika911 válasza Bossp (#10) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A 32GK850F lesz a Freesync változat, mostanában érkezik. (Ha nem tévedek, annak 600, ennek 850 EUR a listaára.)

(#12) TeeJay: A méret miatt érdemes távolabbról nézni, úgy meg egész jó. De igaz, a 4K, sőt 5K felbontás jobb lenne ide. Akkor már inkább 5K: még magasabb a PPI és lehetne 200%-ra skálázni.

[ Szerkesztve ]

(#12) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Ehhez a felbontáshoz 25 max 27" lenne jó...

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#13) Bossp válasza Balika911 (#11) üzenetére

Bossp
(senior tag)

Uhh akkor meg kellene várnom 🙈 Mindenben ezt hozza?

Az a baj van egy Aoc 32-es wqhd-s VA paneles monitor bár "csak" 75hz-es de 56k most M.O.-n nem értem miért és nagyon jókat írnak róla mindenhol túlságosan csábít a töredék ár:D

[ Szerkesztve ]

(#14) Tyrel válasza Balika911 (#6) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Az 1)-et, mármint a szöveg elkenődést az enyém is csinálja, de nekem Firefox-al is, viszont nem állandóan csak így néha amikor rájön épp... itt a PH fórumon nagyon feltűnő tud lenni, máshol ritkán veszem észre, ha egyáltalán... Nekem is scrollozás után jön csak elő, lehet hogy a scroll véletlen pont úgy áll meg hogy a betűk nagyon a pixelek hatávonalaira esnek, vagy nem tudom mitől lehet...

...de úgy néz ki ez a jelenség ezeknek a spéci pixelstruktúrájú VA paneleknek a velejárója. Szerintem lehet élni vele, nem mondom hogy nem zavaró de nem csinálja gyakran, tényleg csak szerencsétlen helyzetekben jön elő és akkor is egy ide-oda scrollozás után jellemzően megjavul.

Jah egy Acer Predator Z321QU-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#15) Balika911 válasza Bossp (#13) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Elvileg igen, de nem olvastam alaposabban utána.

(#14) Tyrel: Köszi a kiegészítést, ezt jó tudni!

(#16) AxBattler: Ezt is 144 Hz-esként hirdetik, menüből lehet engedélyezni a 165-öt. Nem tudom, a Freesync-változatrnál is így lesz-e, de nem zárom ki, hogy igen.

A homogenitás az enyémen egész remek, zavaró bevilágítást sem láttam. Komolyan meglepődtem, ebben a tekintetben milyen frankó a panel, illetve az én konkrét monitorom. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) AxBattler válasza Balika911 (#11) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Épp írni akartam, hogy Freesync-el faja lenne egy X1 mellett, de megelőztél.
Bár ahogy nézem, az F-es változat "csak" 144Hz-es, de ez legyen a legnagyobb bajunk 1440p mellett, inkább a Freesync range alsó határára lennék kíváncsi... meg hogy milyen a bevilágítás / homogenitás egy 32UD59-hez képest.

"Cable management is for the weak!"

(#17) Tyrel válasza Gave (#7) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Hát nekem bejön hogy ívelt, és azonos áron találtam is olyan ami ugyan úgy G-Sync, QHD, 32", kb. mindene azonos az LG-vel, csak meg van hajlítva. :U (Z321QU)

Nem bántam meg én sem, szerintem jók ezek a 32" QHD monitorok. Gyerekbetegségük persze van 1-2, de az lesz az összesnek...

(#18) REIT válasza Televan (#9) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Detto.

(#19) R.Woodoo

R.Woodoo
(kvázi-tag)

Sziasztok! Egy észrevétel: A cikkben az adatlapon ott figyel a HDR támogatás!

(#20) Tyrel válasza R.Woodoo (#19) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Ezt nagyon sok cikk és online adatbázis elrontja, jellemzően abból fakadóan hogy maga a panel amivel a monitor szerelve van valóban tud valamilyen HDR-t...
...csak épp a G-Sync vezérlő nem.

(#21) ddekany válasza Balika911 (#6) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

"A szöveg, elvileg a panel pixelstruktúrája miatt, homályos kicsit."

A cikkben lévő fotón szokványosnak tűnik a pixel struktúra (a balról jobbra R, G, B, a pixelek meg szabályos négyzetrácsban vannak). Szóval ez furcsa. Eleve, hacsak nincs valami élesítés/elkenés extra bekapcsolva az OSD-ben, a monitorok egy az egyben azokat a pixelek gyújtják ki, amit a videó kártya mond nekik. (Feltételezem persze, hogy nem analóg képátvitel van.) Screen shotot ha csinálsz, lehet kiderül, hogy nem is a monitor miatt van, hanem valami más pont akkoriban megváltozott.

(#22) [CsuCsu]

[CsuCsu]
(senior tag)

Na ez fasza cuccnak tunik. Kar hogy soha nem lenne idom hasznalni...

(#23) Balika911 válasza ddekany (#21) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Ez biztosan a monitor, az Overclock fórumon és TFT Central review-ban is írják.

Irodai alkalmazásokban és Firefox alatt egyébként nem feltűnő, Chrome alatt is talán csak a PH!-n az, de itt eléggé. Szóval jöjjön már az új dizájn, mert a Fototrend pl. már Chrome alatt is rendben van. :)

(Ránéztem az Edge-re és Operára is, de ezekben sem tetszett a szöveg renderelése.)

OSD menüben nincs amúgy erre vonatkozó beállítás. Analóg bemenet sincs rajta, HDMI-n nem néztem (úgy nem menne a 144 Hz), DisplayPorton pedig frissítési frekveciától függetlenül ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#24) weiss válasza ddekany (#21) üzenetére

weiss
(őstag)

Minden subpixel még kétfelé van osztva, amiket a monitor kapcsolgat. Gondolom ez okozza a problémát.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25) Bossp

Bossp
(senior tag)

Freesynces vajon mire várható kishazánkba? És milyen áron? 200k?:(

(#26) marcarc

marcarc
(senior tag)

Meg lehet ezt vajon valahol élőben nézni?

(#27) koxx válasza Tyrel (#3) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Az egyik legnagyobb parasztvakítás amit kitaláltak monitor/tv fronton. Egy kivétel azért lenne, a Samsung 49"-os 32:9-es monitora.

ELADÓ AsRock H110 BTC+ alaplap

(#28) marcarc válasza koxx (#27) üzenetére

marcarc
(senior tag)

megnézném szivesen élőben szerintem látványosan kevés a felbontás ehez a mérethez. főleg mondjuk annak aki egy 1440p-s 27 colos ról váltana.

Megfordult már a fejemben :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#29) Korbel78 válasza Balika911 (#6) üzenetére

Korbel78
(fanatikus tag)

Ez is a tolladból származik? Nagyon hajaz az irásodra... :)

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#30) Birdie_ válasza Tyrel (#14) üzenetére

Birdie_
(újonc)

Nem lehet, hogy ebben a monitorban valójában 4k panel van, és a firmware nem engedi WQHD fölé mennie és ezért néznek ki szarul a betűk, mert nincs is 1:1 raszterillesztés a kijelzőn megjelenített tartalmon?

https://www.techpowerup.com/245367/your-1440p-monitor-could-be-using-a-4k-panel

[ Szerkesztve ]

(#31) Tyrel válasza Birdie_ (#30) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Nem... szerintem hajlított panelekből nincs nekik túl sok 4K-ban sem, csak síkokkal csinálják, + ha tényleg ez lenne akkor mindenhol látszana hogy homályos... A probléma amiről mibeszélünk csak néha jön elő, és akkor is csak bizonyos programokkal / bizonyos weboldalakkal.

Ha jól tudom a ClearType máshogy kezeli ezeket a fajta monitorokat ill. az oldja meg hogy jól jelenjenek meg rajtuk a betűk, de bizonyos szélsőséges helyzetekben talál bugzik, vagy a fene tudja... Ritkán jön elő, nem nagyon zavar...

(#32) PrinceHerceg

PrinceHerceg
(őstag)

Ennyiért inkább TV-t veszek ami már valódi HDR-t is tudhat, bocsika... :C

[ Szerkesztve ]

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#33) Balika911 válasza Korbel78 (#29) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Igen, én követtem el. :)

(#32) PrinceHerceg: Ennyiért olyan tévét kapsz csak sajnos, amelyiken a HDR nem sokat ér. Egy ilyen 3000:1-es kontrasztú 8 bites panelen se lenne igazán értelme, plusz PC-n egyébként is elég terhelt ez az egész HDR dolog.

[ Szerkesztve ]

(#34) ***ANDRÁS***

***ANDRÁS***
(tag)

szerintettek mi lehet a különbség a VA és IPS között? hogy míg a VA nem, de az IPS monitorok és TV fárasztják a szemem és 1-2 óra után bevörösödik a szemem tőle. VA előtt egész nap ülhetek, nem okoz ilyen próblémát.

Üdv Deák András - 06202287175 ----- HAMILTON Bt - Mobil:06-20/9-585-228 - Villamosenergia legkedvezőbb áron való beszerzése, Energetikai szaktanácsadás, fázisjavító berendezések gyártása

(#35) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

Sokkal jobb ez mint az IPS!

The Mechanic

(#36) Tyrel válasza koxx (#27) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Egy Asus PB328Q-m volt az Acer Z321QU előtt, mindkettő 32" 2560x1440 panel, csak az előbbi sík, utóbbi meg hajlított. Számomra kellemesebb az utóbbi, így karnyújtásnyi távolságból a 32" már elég nagy ahhoz, hogy hasznos legyen a hajlítás.
A PB328Q szélei / sarkai már elég rossz szögben voltak a nézőpontomhoz képest ami a VA gyenge betekintési szögeit is kiemelte, meg valahogy nem volt az igazi érzetre sem. Nem tudom leírni / elmagyarázni, de pl. a Start menü ott az alsó sarokban már kicsit olyan volt mintha egy másodlagos monitorhoz tartozna, nagyon "el áll", ill. nagyon nem az ember felé néz.

Szándékosan lett ívelt utódja - ált. azt is szoktam mondani hogy kb. 30" az a határ ami alatt sík monitor kell, felette meg már ívelt. Persze ez szubjektív... :U

(#37) Tyrel válasza ***ANDRÁS*** (#34) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Szerintem ott inkább a háttérvilágítással lesz gond... Talán az IPS monitorod és a tévéd még egy régebbi, CCFL-es darab, a VA monitorod meg egy új FlickerFree LED háttérvilágítású cucc talán?...

(#38) ***ANDRÁS*** válasza Tyrel (#37) üzenetére

***ANDRÁS***
(tag)

LG 29 és 34 ultrawide és 4K-s TV előtt tapasztalom, ezek nem régiek, 2 éve jelentek meg a piacon. A jelenlegi VA paneles LG TV előtt nem fárad a szemem.

Üdv Deák András - 06202287175 ----- HAMILTON Bt - Mobil:06-20/9-585-228 - Villamosenergia legkedvezőbb áron való beszerzése, Energetikai szaktanácsadás, fázisjavító berendezések gyártása

(#39) Fred23 válasza elefant (#4) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Köszi a tesztet, egészen tetszik, csak nagy meg drága!

Szkúziról azonnal. :DDD

(#40) Tyrel válasza ***ANDRÁS*** (#38) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Hát, akkor passz, nem tudom mitől lehet... Szerintem a paneltípustól nem kéne, mert az gyakorlatilag semmit nem csinál a mi a szemedet bánthatná, nincs saját fénye. Tudtommal a háttérvilágítás tudja b*szni az ember szemét... :(

(#41) Chepany

Chepany
(őstag)

Ha VA panelról van szó, már eleve megdobban a szívem, de ezen az áron ez elég húzós. Negyedik éve nyüstölök VA paneles monitort, egy atombiztos: a következő is az lesz.

(#42) Milka 78 válasza Televan (#9) üzenetére

Milka 78
(PH! nagyúr)

Szűklátókörű! :DDD

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#43) Tyrel válasza Chepany (#41) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Az áron sokan fennakadnak; ne tessék elfelejteni hogy ez a G-Sync miatt kerül ennyibe. Ha arra nincs szükség, kb. 50 rugóval lejjebb is vannak ilyesmik - várhatóan ugyan ennek a monitornak a FreeSync változata is a 150-180e ársávba fog megérkezni. :U

(#44) Chepany válasza Tyrel (#43) üzenetére

Chepany
(őstag)

Ennyire nem követem, de ha aktuális lesz a csere a jövőben, úgyis fel fogom térképezni az egészet. :B

(#45) ZnVjaw0K válasza Birdie_ (#30) üzenetére

ZnVjaw0K
(tag)

Nekem is rögtön ez ugrott be, még mielőtt bárki bármi problémát említett volna, már amikor megláttam a felbontást, mert nemrég írtak erről a dologról, de valamiért titkolják a gyártó(ka)t. Nem derült ki azóta, hogy melyik gyártó csinálja ezt? Kitépném a hajam, ha papíron minden rendben és otthon derül ki, hogy átvertek. Nem mintha a közeljövőben monitort vennék...

(#46) RudY

RudY
(őstag)

"Extrák: Célkereszt, HDR támogatás.."
...
"A monitor nem támogatja a HDR tartalmak megjelenítését..." :U

(#47) Bossp válasza RudY (#46) üzenetére

Bossp
(senior tag)

freesync 2 tamogatja, sok helyen egybe mossak a ket tipust. kicsit utana neztem majdnem minden kulfoldi oldalon g-sync es freesync tamogatast is irnak ugyan arra a tipusjelzesre:D

(#48) RudY válasza Bossp (#47) üzenetére

RudY
(őstag)

Igen, én is ezt látom. :DDD
Elevileg erre (LG 32GK850F) volt igéret még tavaly a FreeSync 2, HDR10, és 165 MHz-es overclock is. de most már kezdik a katyvaszt.

(#49) TaS1kaaa

TaS1kaaa
(fanatikus tag)

Kicsit nagy ehhez a felbontáshoz.

(#50) atok666 válasza Balika911 (#6) üzenetére

atok666
(őstag)

Es miert nem olvasod el a cikket, mielott kommentelsz? :)

Atok

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.