Hirdetés

2019. május 22., szerda

(#1) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A 4db A53 persze gyenguska így a xxi. században, és a GPU is elég vérszegény, 1080p30-nál vége van. Hulladék...

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#2) forgonati

forgonati
(őstag)

A következő pár év olcsó kínai telefonjainak SOC-ja lesz nagyjából.

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#3) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Mikor tegnap olvastam, már akkor örültem neki. :D A belépő szintű megoldások erősödése a lehető legjobb dolog mindig -még azoknak is, akik a közép- vagy csúcskategóriára hajtanak.

(#4) t72killer válasza Fred23 (#3) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Miért:F? Mediaretket eddig is vagonszámra öntötték a piacra. Egyetlen pozitívuma lehetne, ha emiatt észbekapnának az OS/App/webfejlesztők és végre méltóztatnának optimalizálni a szutykaikat, de ők nagy ívben lesz@rják és a szifont+galaxy J szériát (jelenleg Exynos 7870=8xA53) tekintik alapnak. Azaz az ilyen színes és nehézfémhulladékkal szerelt teló <2év alatt fájdalmasan lassú lesz már, és a gyerek se fogja használni, megy a kukába.

Hogy miért? Ha másért nem is, a videóformátumok fejlődése miatt. Csinálok a 2éves s7e-mmel egy videót, természetesen 4k-ban. Meg tudja nyitni egy ilyen kacat? Nem. Egyéb képfelvevő kütyükben is már masszívan terjed a 4k, még ha az ember nem is kütyümániás, de az ismerős-rokon-stb nyaralós/unokás/stb videóját szeretné megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#5) iMaverick válasza t72killer (#4) üzenetére

iMaverick
(PH! addikt)

Miért:F?

Hát pl. azért, mert így a belépőszinten is megjelennek olyan technikák, amik csak feljebb voltak eddig elérhetőek.

Egyébként én személy szerint jól elvoltam ezekkel a Mediaretkekkel. Amióta kínai telefonokkal foglalkozom, most vettem először Snapis SOC-kal szerelt készüléket. Megmondom az őszintét nem estem hanyatt. Nem mondom hogy rossz, vagy ilyesmi, de nem érzem annyival jobbnak sem a MT-eseim után.

Amikor Bruce Banner bepöccen, átalakul Hulk-ká. Amikor Hulk bepöccen, átalakul Chuck Norris-szá.

(#6) t72killer válasza iMaverick (#5) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Persze, Snapiból meg Exynosból is van gyökér kategória. Snapi 636 környékén kezdődik az élet.

(#7) margithid válasza t72killer (#6) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Ez nem igaz.
Én tökéletesen elvoltam S430cal Redmi 3S-ben. Egyáltalán nem éreztem, hogy lassú lenne.
Nekem semmi különbség a Redmi Note 5 és a Redmi 3S között, holott utóbbiban S636 van, ami már papíron nem rossz.
Snapdragon esetében nem kell félni a belépőszinttől, S460 például iszonyat jó kis SOC lesz, remélem az fog terjedni, nem ez a MTK aminek kérdéses a támogatottsága is...

(#8) t72killer válasza margithid (#7) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Mostani tabletemben (Tab A 10.1) Exynos 7870 van (8xA53): a topografikus térképprogram, amit használok, akadozik, az egész eszköz sokkal kevésbbé reszponzív, mint az s7e telóm. RAM-ra ránéztem, nem fogyott el. Ja, és a telóval készült videók még kodival is akadoznak (gyárival esélytelen megnyitni), lévén a grafikának fullHD-n vége van. Tehát vagy visszaállok fullHD videórögzítésre a telón és a fényképezőgépen, vagy ha valamit vissza akarok nézni a tableten, konvertálgatnom kell.

(#9) Fred23 válasza t72killer (#4) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Én is Exynos 7870-et használok -Galaxy A3 (2017)-, és napi használatra, alap dolgokra tökéletes. Mikor pedig összehasonlítottam a sebességét egy Xcover 4-ével, azt tapasztaltam, hogy az Exynos 7570 Quad nem sokkal lassabb netezésben. Ami ott számít, az szerintem inkább a magok órajele, vagyis a 4x2GHz (A53) gyorsabb lehet, mint a 8x1,6GHz (A53). Vagyis alap dolgokban ezek az új szutykok szerintem igenis megválthatják a világot! Hozhatnak egy vállalható sebességet, és bár Antutuban meg GeekBench multiban nem tudnak villantani, de egy nagyobb weboldal is vállalható sebességgel fog betöltődni végre miattuk.

Ha folytatódik ez a tendencia, ha jönnek a valóban használhatóbb SoC-ok a belépő szinten, hamarosan azon kapjuk magunkat, hogy csak akkor kell majd közép- vagy felsőkategóriás SoC, ha van valami extra igényünk, és talán az az extra igény se fog olyan sokba fájni már, illetve a szuperebb SoC-oknak is nagyobbakat kell majd villantaniuk -nagyjából azonos áron-, ha el akarják őket adni.

Egyébként nagyon kíváncsi lennék egy netezést vizsgáló összehasonlításra: Exynos 7870 vs Helia A22 vs SD 429 -sebességben és fogyasztásban nézve.

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer válasza Fred23 (#9) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ha van elég ram, el tudom képzelni, hogy masszív multitaskban (10+chrome ablak, 4-5 egyéb app) van értelme a 8 magnak. De ami még fontosabb, a grafika - manapság a weboldalak jórésze használ olyasmit, ami a grafikus egységet terheli.

Az új, 12nm-es gyártástechnológiával valóban tudnak némi életet lehelni ezekbe a régi magokba és a ge8320-as grafika is lényeges előrelépés lehet a 8100-hoz képest - itt 40GFlops-ot írnak rá, ami nincs túlságosan maradva az adreno 505-höz képest, bár a sanpdragon 450, 625, 626 Adreno 506-ja már elvben durván elpitscházza.

(#11) t72killer válasza t72killer (#10) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Közben itt a Kirin 710, ez azért combosabb, és 100k alatt lehet készüléket kapni vele.

(#12) RRamstein válasza t72killer (#11) üzenetére

RRamstein
(tag)

Ha a mostani retek 659et is 100-120ert adjak akkor majd biztos a 710 lesz 100 alatt...:D

(#13) t72killer válasza RRamstein (#12) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Noigen, ez az "Átszámítva körülbelül 83 000" gondolom áfa-vám és egyéb sarcok nélkül értendő... Bár a remény hal meg utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#14) RRamstein válasza t72killer (#13) üzenetére

RRamstein
(tag)

En inkabb olyan 130ezerre szamolnek itthon kb a8 2018 kaliber de errol a mali g5rol semmi infot nem talalok :(

(#15) Fred23 válasza t72killer (#11) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Jó lehetne akár számomra is, de a Kirin 710 szerintem nem fog IP68-as telóba kerülni, az meg nálam feltétel. Ez a fő oka annak is, hogy alig olvastam még a HiSilicon termékekről; amíg olyan gyártók veszik, akik szerint a vízállóság nem fontos, részemről kábé ott történet vége. Sajnálom, hogy nem sok hozzám hasonló figura van, mert így maradni fog az ípéhatvannyolctalanság még sokáig, sok készüléknél! :)

Szerintem egyébként max fél év, és tényleg lesz vele készülék 100 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer válasza Fred23 (#15) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Korrekt, én is ezért hajtottam anno az s7e-re, és nem is cserélem még 2-3évig az tuti.

(#17) Fred23 válasza t72killer (#10) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Számíthat a 8 mag, de elég a 4 is, mértem párat. A PH!-t böngészve általában csak 4 aktív mag van, de ha pörgetek lefelé vagy felfelé egy nagyot, bekapcsolhat akár az összes is.

(#18) aprokaroka87 válasza t72killer (#4) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Arra várj még 2-4 évet hogy a 4K az alsó kategóriában is teljesen elterjedjen.

Akkor már várható lesz a 8K a felsőkategóriában.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.