Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    Érdekesek ezek az elnevezések. Most erről a 4D-ről eszembe jutott egy ötlet. Persze csak mint ötlet. Nem vagyok mérnők, nem tudom, lehetséges és érdemes lesz-e valaha megvalósítani.

    Ugye kezdünk közeledni a jelenlegi gyártástechnológiák végéhez. Persze, évek óta mondják, és mégis haladnak tovább, de azért érezni, hogy egyre nehezebb, és drágább minden.

    Hiába küzd az Intel a CPU-k magas órajeleiért, egy bizonyos szint fölött nem éri meg, mert többet romlik a hatékonyság, mint amennyi teljesítményt nyerünk vele.

    Erre jött a párhuzamosítás, de ugye ennek azon felül, hogy nem mindent lehet jól párhuzamosítani, másik hátránya az összeköttetés kérdése, és hogy adott alapterületre nem lehet akármennyi magot felpakolni.

    Mostanában a 3D tokozással, és a heterogén design-al kísérleteznek. Előbbinél főleg a hűtés megoldása a kérdés, míg utóbbinál az ütemező működése. Én most az utóbbit gondoltam tovább. Persze ki kell emelni, hogy erősen a távoli jövőben, mert jelenleg kivitelezhetetlen.

    Szóval a scifi része a dolognak:
    Mi lenne, ha a 4D név az lenne, amit a neve sugall? Ugye 3D-nél a 3. dimenzióban építkeznek fölfelé, a 4D-nél pedig időben építkeznének. Ha valahogy megoldanák, hogy nem fix szerkezetű lenne a chip, amit egyszer elkészítenek, és úgy marad, hanem képes lenne az aktuális feladat függvényében átrendezni a saját struktúráját, hogy mindig a leghatékonyabban működjön?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák