Hirdetés

2017. július 26., szerda

(#1) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

VIA... ez csak jó lehet. Driver mikor lesz hozzá? Mert azzal vannak csak bajban, mindenféle chipeket meg vackokat gyártatni az megy... ;] :DDD

Mahreburg: neszójjábe.

Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy • Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening.

(#2) FollowTheORI válasza ViZion (#1) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)

Jah... ez a cég még él és nem ment csődbe? :D

Régen jó cuccaik voltak, csak ők is a drivereken buktak meg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay: FollowTheORI

(#3) ViZion válasza FollowTheORI (#2) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

"Régen jó cuccaik voltak..."
bocs, erre nem emléXem, még csak 40 vagyok... ;] :D

Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy • Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening.

(#4) FollowTheORI válasza ViZion (#3) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)

A KT266A és a VT800Pro (asszem) lapom volt... azokkal semmi gond nem volt... csak időnként kellett a drivert firissíteni... de amugy gyors és szuper lapok voltak.

Kevesebb szívással, mint pl az nvidia chipsetes lapok az tuti... mondjuk volt pár VIA fail is, ezt elismerem. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay: FollowTheORI

(#5) sanchezsa válasza ViZion (#3) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Itx lapokat szinte csak ők gyártottak integrált procival.

(#6) ViZion válasza sanchezsa (#5) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Volt Neked? Nekem sajnos volt. Még online petíció is volt. Majd kiderült, h a sok YT-os teszt is kamu volt, még az fHD lejátszás sem ment akadás mentesen, alig pár formátummal birkózott csak meg. Letöltős gépbe esetleg elmegy, de oda meg felesleges.

(#7) sanchezsa válasza ViZion (#6) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezek az Epia rendszerek voltak nekem. Akkor nagyon más lehetőség nem volt a kis fogyasztású rendszerre szerintem.

(#8) Hieronymus válasza FollowTheORI (#2) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

"Régen jó cuccaik voltak, csak ők is a drivereken buktak meg."

Nem lehet hitvány, hibázó hardverhez jó drivert írni.
Áldott a nap, amikor a chipset piacról kitessékelték őket a processzorgyártók. :DD

___ bambano: "...vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik... ___

(#9) Chepany

Chepany
(senior tag)

Mondjuk van ami elég jó lépés volt tőlük, gondolok itt a mini-ITX formátumra.

(#10) dchard válasza ViZion (#1) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

Nekem is volt katasztrofális VIA chipset élményem (életem első gépe, Cyrix 233MHZ CPU-val) nem sírom vissza.

De. Ebben a konkrét kérdésben ellent kell mondjak. Szoftveresen programozható rádióhoz kellett keresnem megbízható USB3 vezérlőt aminek nem csak sávszélessége de válaszideje is van stabilan. Az Avermedia-é szar volt, a NEC Renesas szar volt, de az Intel gyári vezérlője sem hozta azt a szintet, mint a VIA. Ez meglehetősen réteg felhasználás, de elég jól kihozza a vezérlők közti különbséget, míg egy sima másolgatós teszt nem. A mi esetünkben mindkét irányban nagy mennyiségű streamelt realtime adat vándorol, ahol nincs lehetőség újraküldésre, bufferelésre stb. Én linux alatt használtam, ott hibátlan volt a teljesítménye (míg más gyártóknak nem).

Dchard

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#11) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

Ezt most nem teljesen értem!
Ez van a cikkben: "A VIA bemutatta a világ első USB 3.1 Gen2 szabványra építkező HUB-vezérlőjét" -- kérdezem én, eddig ki gyártotta a gen2. vezérlőket, ha ők a "világ elsői"? :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) sagit válasza tibaimp (#11) üzenetére

sagit
(PH! kedvence)

Engem is érdekelne mivel az én alaplapomon is van 2 db gen 2 usb 3.1,es nem mai darab

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S8+ 64 GB Black + 64 GB Samsung Evo+

(#13) daa-raa válasza FollowTheORI (#2) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Régen használtam elég sok VIA-s lapot (és most is van itthon pár archív példány), de valahogy nem rémlenek driverproblémák. nForce-okkal sokkal inkább. Ahogy a hw-es megbízhatatlanság is sokkal inkább az nV termékeire volt jellemző.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#14) Robert07 válasza sagit (#12) üzenetére

Robert07
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

HUB-vezérlőről van szó, azaz 1db uplink portot oszt el 4db downlink felé. Ez nem egy PCI-E-re csatlakozó kontroller.

突き出る釘は打たれる。

(#15) sagit válasza Robert07 (#14) üzenetére

sagit
(PH! kedvence)

áááá

köszi köszi :R

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S8+ 64 GB Black + 64 GB Samsung Evo+

(#16) -=RelakS=- válasza Robert07 (#14) üzenetére

-=RelakS=-
(őstag)

Engem meg pont ezért érdekelne :)

Tök fura, hogy már mióta kint van a Type C, de olyan HUB, aminek van több Type C kimenete is, ritka, mint a fehér holló, illetve aranyáron mérik.

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#17) tibaimp válasza Robert07 (#14) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Nem nekem címezted, de én is megköszönöm, így már világos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) hallador válasza ViZion (#3) üzenetére

hallador
(PH! addikt)

Gyakorlatilag 2000 - 2004/5 között a komplett AMD flotta 70 %-át a VIA vitte a hátán. Ha 40 vagy és nem láttál jó VIA cuccot még az nem a VIA szégyene.

Meg amúgy a Pentium III korszakban amikor az Intel aranyárban adta a dual socket alaplapokhoz tartozó szerver északi és déli hidakat, akkor a VIA chipseteket felvásárolva a SUN, Silicon Graphics VIA északi és déli hidakra építették az x86-os grafikus munkaállomásaikat. Ami ha szerinted nem sok azért sok hollywoodi produkcióban részt vettek.

Aztán amikor az Intel 1999 - 2002 között kihozta az Intel 810/815-öt, akkor a VIA a 693/694/694T északi hidakkal agyonverte a 512 MB memória helyett 2 GB memóriát támogatott, a GTL+ 256 MB-os sávszélessége helyett 1 GB-ot tudott. Majd jött az AMD korszak, amikor is a csoda SiS, meg az itt ott félresikerült nForce -ok mellett a VIA hozta a nem túl gyors de stabil formáját.

Félre ne értsd, nem vagyok a VIA szószólója, de azt gondolom, hogy egy szebb időket megélt chipgyártót nem kell azért fikázni, mert az ország akkor éppen intel chipset buzi volt... Az nem azt jelenti, hogy a VIA rosszabb volt, csak max nem ismerték annyira mint inkább fikázták...

[ Szerkesztve ]

[ Debian Stretch; Fedora 26; Linux Mint Cinnamon]

(#19) Robert07 válasza -=RelakS=- (#16) üzenetére

Robert07
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Maga az USB-C még megoldható mostani chipsetekkel is, sok olyan USB-s eszköz van, ami sima usb3-as vezérlőt használ egy multiplexerrel, például külső msata SSD-k. Ez abban új, hogy a multiplexer be van építve a vezérlőbe (legalábbis az egyik modellnél), és a különböző alt. módok is működnek vele.

突き出る釘は打たれる。

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.