Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stefi76

    tag

    válasz tibaimp #9 üzenetére

    Samsungnál az van - nagy általánosságban - hogy ha már utángyártottat használsz, ne engedd a frissítést a nyomtatónál, meg ők szintem mindegyiknél utána mászkálnak az utángyártott/írott chipnek és tiltják le a frissítésben annak működését és így nem fog menni a nyomtatás.
    Persze ezt meg majd az újabb chippel/chip-írással majd kiküszöbölik az utángyártók, de az idő...
    Aztán meg megint jön az új frissítés a nyomtatóra... :)

    Szóval samunál ezt kell figyelni ilyen esetben.

    Na ja, megnéztem pár nyomtatóját a HP-nek, amit itt a cikkben hoznak:
    Ezeknek a patronoknak - nem tonerek - az a jellegzetessége, hogy egy sima szivacs van bennük, meg egy kis chip, de a fúvóka rész, a komolyabb része a patronnak, az a gépben van.

    Az ilyen stílusú patronok - epson kezdte ezeket használni - semmi egyébből nem állnak, csak műanyag ház + szivacs + chip + tinta.
    No, ezeket meg a kínai ezerszámra tudja utángyártani, kici-ócó pénzért, mert ez semmi anyagban illetve gyártástechnológiában.
    És ezért tiltja ezeket.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz tibaimp #13 üzenetére

    Nos ezt pontosan nem tudom, hogy a driver vagy a firmware, illetve, hogy rákérdez, vagy automatikus, de mindenképpen tiltható funkció.
    Szóval vagy be van állítva az automatikus frissítés - és ez az alap és ki kell kapcsolni - vagy "rákérdezős", hogy van új, és hogy telepítse-e.
    Szóval ezt a részét pontosan nem tudom, de a lényeg, hogy tiltható illetve nem engedélyezhető a felhasználó igénye szerint a frissítés.

    És ami lényegében tényleg csak ezekről szól, hogy tiltsák az újratöltött/utángyártott toner működését/felismerését a nyomtatóba.

  • stefi76

    tag

    válasz #16939776 #16 üzenetére

    Leszögezem, száz százalékot nem tudok ezekből mondani, ahány nyomtató - még gyártón belül is - annyi féle megoldás.

    - az eredetiségre nagyon rámentek, ez a lényeges, ahogy írtam, samsung az eléggé élen jár
    - figyeli az oldalszámot is persze, van olyan aminél számít és nem megy a nyomtató miatta, van olyan, ahol meg tudomásul veszed és nyomtatsz/nyomtathatsz tovább. Az utóbbi jellemző többségében - 90% - attól még megy a nyomtató, csak szól, hogy szerinte már végét járja a pormennyiség a lapszám szerint.
    - szavatossági időről csak pár HP patronnál tudok - illetve hallottam - ami nem is hajlandó elindul, de azok a HP bazi nagy plottereinél van. Ilyesmi tinta, hogy 88-as patron például vagy 10-es, 11-es. Lézernél meg az átlag tintás gépeknél ez nem szokott lenni. Bajt nem is okoz a lejárt egyébként a nyomtatóban, max a minőségi romlása lesz olyan, hogy esetleg nem lesz olyan a nyomtatási kép, amilyet szeretne az ember. De ez szélsőség, kb a lejárati idő után még a 2-3 éves patron vagy toner is lehet jó simán. Inkább a raktározási hely, ami számít. Szobahőmérséklet és ne legyen párás a levegő. De összefoglalva, a dátumot 99%-ban nem figyelik a nyomtatók. Meg úgy a többségében tájékoztató szövegeket dobnak fel, amiket elolvas az ember és ki-ikszeli...

    "De ez szélsőség, kb a lejárati idő után még a 2-3 éves patron vagy toner is lehet jó simán. Inkább a raktározási hely, ami számít."

    Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha saját patron/toner, ami megmaradt, nem kell kapásból kidobni, hogy szemét, hanem bele kell tenni a gépbe és próba, hogy jó lesz-e.
    Kárt nem okoz, max nem lesz jó nyomtatási kép: nem nyomtat abszolúte vagy csíkoz, kihagy, pöttyöz, stb...
    De egy próbát mindenképpen megér, ha sajátunk és emiatt dobnánk ki.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz LionW #26 üzenetére

    Nem csak, hogy legálisak, hanem direktívák is vannak MINDEN termék valamilyen formájú újrahasznosításra a környezetvédelem miatt. Nem csak toner fronton, minden szegmensben.
    Ez evidens.

    Egyedül a másolás tiltott - tehát az utángyártott test, nem a töltött - illetve a töltés után az, hogy fennmaradjon a védjegy a toneren-patronon, azt el kell tüntetni róla, az jelezni kell, hogy töltött termék.

    Valószínűleg megtámadható lenne az eljárása a HP-nek, Samsungnak ugyanis maximum felhívhatná a figyelmed, hogy nem eredeti kellék van a gépbe, de azt, hogy megtiltsa használni, azt nem tehetné meg.
    Csak az emberek nem olyanok, hogy emiatt pereskednének tömegesen.

    Kiskapuk vannak elég okosan.
    Például van olyan funkció már HP tintasugarasban - 650-es, 652-es patron például viszonylag újak, de ezen elven fognak szerintem már működni a jövőben tintánál - amiben a felhasználói fülön van olyan hogy "HP patronvédelem engedélyezése". Illetve a másik funkció meg evidens, hogy "tiltása"
    No, ezzel kapcsol az ember egy olyan funkciót a nyomtatóban - tehát nem a driverben van beállítva, hanem a driver által csak kapcsolgatjuk a nyomtatóban ezt a beállítást, amit minden számítógépen így fog használni, ha átdugjuk egy másik gépbe, hogy ott nyomtassunk vele - ami azt eredményezi, hogy a beletett patron csak az a nyomtató fogja látni és ezáltal használni onnantól fogva, ha bármilyen másik nyomtatóba átteszed, az kiírja, hogy "védett patron".
    (Van rá piár szöveg, hogy a hamisítás ellen meg stb-stb...de a lényeg az, hogy ha kiveszik, akkor ne lehessen újratöltő cégek által feltölteni, úgy, hogy az utána random vevőnek el tudja adni. )

    No és innentől aztán ha kiürül azt lehet csinálni vele, hogy csakis abban a nyomtatóba használható még újratöltés után is.
    Ezzel is a cél az, hogy csökkenthessék valahogy az újratöltést.

    Egyébként ez alapból ha jól tudom telepítésnél nem aktív, a felhasználónak kell átkapcsolni ezt a funkciót.

    Na de a lényeg, hogy mennek az okosságok minden módon...

Új hozzászólás Aktív témák