Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz yakuza.tora #48 üzenetére

    köszi a javítást, anno én úgy néztem, hogy 4x120 bemegy, de egy sorban három 120as nem.

    a külsejére a kijelentést nem sértésből mondtam, de nekem tényleg nem tetszik (alapvetően a letisztultabb dolgokat szeretem).

    az a helyzet, hogy az a tíz venti leginkább marketingfogás, highend géphez képtelenség őket felhasználni mind (variálni viszont lehet, ez jó).

    10 darab ventinek azért nincs értelme... nos az a gyakorlatban inkább 3ki / 3be + külön körön lévő táp. a CPU socket feletti hely általában nem használható (jobb hűtők mind merőlegesek alaplapra, gyári hűtővel meg nem fogják úgyse benépesíteni), a backplate hűtő 80x10es (CM árul drágán ledeset, más gyártó terméke kb nem létezik, valamint nem igazán számít semmit a megléte), marad belépőnek az alsó, a vinyók előtti és a VGA melletti, kilépőnek a hátsó és a felsők. valamint egy házon belül a vinyóknál.

    légfolyosót a házban nem igazán lehet csinálni, túl sok a lyuk a túl- vagy alulnyomáshoz.

    namármost, volt (illetve bedobozolva van) nekem egy ilyen eszméletlenül túlventizett Cosmosom, 4be, 3 ki, táp külön és még kettő a prochűtőn. az összteljesítménye a hűtőknek 1000m3/h fölött volt (erőltetett szellőzéssel), prime alatt deltaT +1es házhővel és olyan 3 és 10mp körüli teljes légcserével (igen, a ventik egyrészét cseréltem, sokkal erősebbekre ;] ). aztán rá kellett jönnöm, hogy a levegő hőátadási tényezője annyira nem jó, nekem pedig hiába a sok levegő, nagyobb felületű hűtést se a GPUra (HR03GT) se a CPUra (polírozott IFX14) nem tudok rakni légen. baráti körben van pár phdző vegyészhallgató, egyöntetűen az volt a helyzetről a véleményók, hogy ennyi levegő felesleges, ha jobb hűtést akarok akkor marad a víz, az sokkal jobb elvezetni a meleget.

    utánna próbálkoztam leszabályozással, a tapasztalat az volt, hogy olyan 300m3/h alatt megáll a Cosmosban a meleg. de az egy toronyház, a 690nél valszeg ez az érték kisebb (tehát, 2-3 120asnak, de max négy halknak elégnek kell lennie átszellőztetni). viszont irányított légcsatornát is nehezebb létrehozni.

    másrészről a 690esbe meg a leszabályozott venti felesleges, tele van lyukkal és minden kihallatszik belőle. csak SSDkkel és ultrahalk ventikkel talán lehetne benne halk gépet építeni (GPUra masszív aftermarket hűtés is alap), de egyébként a célra teljesen alkalmatlan. SSDkkel meg mindjárt annyiba kerülne a melegedő gémer gép, hogy érdemes lenne valami drágább házon elgondolkozni.

    ugyanígy, a gyári ventijei nem annyira jók, de alapból is még 6 venti kéne bele... 6 jóminőségű venti se olcsó, de 10 darabbal (és egy esetleges szabályozópanellel) máris annyiba kerülne a ház, amennyiért lassan már LianLi/Silverstone házakat kapni, úgy meg tényleg semmi értelme nekiállni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák