Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz jbcs #2 üzenetére

    Az IT szakma kifejezetten nagy területet fedd le, mint az Orvos tudomány, van aki gyermekkel fog foglalkozni, van aki sebész, stb. Esetleg Mérnökökből is hiány van, de nem kell mindenfajta mérnök.

    Ha csak programozni akarsz, droid fejlesztő, mint Mobil vagy Web applákciót csinálni, akkor egyetértek felesleges az egyetem. Ha viszont komolyabb szoftverfejlesztés érdekel, mint Deep Learning, Machine Learning, oda viszont igenis kell az egyetemi matek. Jelenleg nekem a rendszertervezés tantárgy is hasznos, sőt sztochasztikus folyamatok is.
    Luxemburgi állásoknál, ahol sok Data Science, Data Analízis kell, ott is nézték nálam, hogy van-e diploma, az hogy hol végeztem, hogyan, nem érdekelte.

    Ráadásul a diploma megmutatja, hogy te hajlandó vagy nonszensz dolgokat is megtanulni, hogy eléred a célodat. Line-manager, Team-manager esetében plusz pontot jelent a nagyobb cégeknél.

    Nagyban függ attól, hogy mi a karrier célod az IT-ban. (Csak Support, totál felesleges a diploma. Európai Űrügynökségnél szeretnél lenni szakmai gyakorlaton, kella a diploma)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák