Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz ViZion #18 üzenetére

    rézlamella:
    csak fétis.

    anyagon belüli hővezetési képessége jobb, ezért is alkalmazzák blokkokban, hőcserélő rudakban, hőcsövekben. (hőcserélő rúd alatt azt értem, ahol több hőcső összefut egymás mellé, és egy továbbítási hőcserélés történik, kvázi hőlépcső.)
    de a felületi hőleadási (disszipációs) képessége rosszabb, így lamellának egyenesen baromság.
    ráadásul a nagyobb fajsúly, és a drága kilónkénti ára miatt adott térfogatra vetítve kb. 6x drágább az alunál.

    az eloxot kivéve minden felület csak ront a hőleadáson.
    elvileg az én festékeim is, habár ezt nem tudtam a gyakorlatban kimérni, úgyúgy hűtnek.

    egy új megoldás, a rücskös kerámiabóhóckodás csak marketingfogás. szerintem. (asszem engusz már tesztelte, de nem néztem még meg.)
    + réteg, ami akadályoz, és ezt talán ellensúlyozza a micro módon létrehozott felületnövelés.

    ****

    minden szempontból az eloxált felület a legjobb. és ugye azt színezni is lehet, mint ahogy a hírben lévő példa is igazolja.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák