Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#1) TESCO-Zsömle

TESCO-Zsömle
(Jómunkásember)

És milyen ideges lehet, aki pár éve 100.000$-t adott érte, most meg itt repked "fillérekért"...

ELADÓ - EK-Supremacy EVO AMD - Full Nickel (ÚJ) / EK-FC Radeon Vega - Nickel (ÚJ)

(#2) adamssss válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Inkább milyen hülye... :)

(#3) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

"Ezer dollárral csökkentette F9000 családba tartozó televíziói árát a dél-koreai cég."
Volt honnét... :)

Nyilván még mindig rohadt drága, de ez a normális. Idővel majd megfizethető lesz. (Valakinek így is az, persze. :) )

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#4) myckie2

myckie2
(őstag)

Amúgy mennyi tartalom van már ezekre a tv-kre?

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#5) Balika911 válasza myckie2 (#4) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Vannak szép 4K-s háttérképek, és az erősítők is képesek felskálázni, de épkézláb tartalom (filmek, TV-adás) otthonra még gyakorlatilag nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6) TESCO-Zsömle válasza myckie2 (#4) üzenetére

TESCO-Zsömle
(Jómunkásember)

A VB-t 4K-ban fogják közvetíteni a helyszínről.

adamssss: Csak gazdag. Nyilván nem bánja, hanem pont tesz rá, hogy mennyivel olcsóbb x év után...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ - EK-Supremacy EVO AMD - Full Nickel (ÚJ) / EK-FC Radeon Vega - Nickel (ÚJ)

(#7) FireShadow válasza Balika911 (#5) üzenetére

FireShadow
(senior tag)

Ugyanezt mondtuk a HD-re is mikor a Lost sorozat kezdődött.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#8) bekes.andras

bekes.andras
(fanatikus tag)

... 4k b+?

Szerintem a 65"-os full HD kép is igen jól mutat még mindig, és nem érzek benne kivetnivalót. Tényleg ennyire hülyék az emberek, hogy mindennel meglehet vezetni őket? SD-ről átállni, HD-re időszakos volt, de ez a 4k-s marhaság egy vicc, meg ami hype-ot generálnak körülötte, az is. Ehh..

Kíváncsi lennék hányan szúrnák ki a minimális nézési távolságból mondjuk 10, elállított készülék közül melyik a 1080, a 720, és a 4k,? :D

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9) Balika911 válasza FireShadow (#7) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Jó, akkor vegyél 3500 dollárért 4K TV-t, hátha lesz arra is egy egész sorozat. Az év üzlete, tényleg. A gyártónak mindenképpen.

Egyébként 2005 óta Full HD kijelzőt használok, de a Lostot azóta sem láttam, csak részleteket egy-két epizódból. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Balika911 válasza Balika911 (#9) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Félreértés ne essék, nem vagyok ellene, a 4K egy tök jó dolog. Csak egyelőre még burzsuj kategória.

(#11) FollowTheORI

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

A 3500 az már egész baráti ár... a FullHD csúcs tévék is ekkörül futottak még nemrég. :)

Nem mintha rohannék venni egyet, de a következő tv vásárlási hullám idejére már bőven elérhető kategóra lesz itt is szerintem. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12) TESCO-Zsömle válasza bekes.andras (#8) üzenetére

TESCO-Zsömle
(Jómunkásember)

Nagyon könnyen, mert a 4k-nak sokkal kisebb a minimális nézési távolsága, mint a többinek. Amelyikhez a legközelebb kell állni, az a 4K. Mission complete. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) mrhitoshi

mrhitoshi
(PH! kedvence)

3500 $ ?? :Y
Ilyen ütemben 2-3 év és lehet cserélni.

Platformok: PS4~PC~W10

(#14) Reggie0

Reggie0
(PH! nagyúr)

Ha 3500$ nem 3500 euro lenne itthon, hanem 700k HUF es lenne hozza passziv FPR-es 3D, akkor eskuszom meg gondolkodnek is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15) Jack@l válasza FollowTheORI (#11) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Ven még hely lefelé, 2000 dollár körül már biztos elég sokan beruháznak egy nagyobbra.

(#16) ronaldo

ronaldo
(őstag)

Nem hülyeség, amíg 300ppi fölé nem mennek, szerintem folytatódik a felbontásháború. Persze ez nem megy úgy egyik napról a másikra, mint a telefonoknál, mert itt ha nincs tartalom akkor kár vesződni. Ez meg azért odébb lesz, de az évtized végére szerintem megjelennek majd. Hisz ma már az is 720p-ben nézi a sorozatokat, aki sok évig megrögzött dvdrip néző volt, meg tömörített fosokat nézett. A fullHD filmek is a mindennapok részei. Lehet feljebb lépni. :)

(#17) Mici80

Mici80
(fanatikus tag)

Óóóó hát tényleg annyira csökkentette, hogy ezt már szinte zsebből kifizetem... ;] :U :))

---

(#18) Reggie0 válasza ronaldo (#16) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Viszont amig nincs 4k TV, addig kar a tartalommal veszodni. Ha nem egyszerre lepnek akkor hamar kiabrandulnak az emberek, ugyhogy remeljuk nem hulyek odafent es gyorsan elkezdenek lepni a tartalomgyartok is. Mondjuk addig ra lehet dugni a PC-t es legalabb jatszani lehet 4k-ban, felteve hogy birja a vas.

(#19) FireShadow válasza Balika911 (#10) üzenetére

FireShadow
(senior tag)

2005ben nem volt burzsuj kategória a Full HD? :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#20) Balika911 válasza FireShadow (#19) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Dehogyisnem! :)

Akkor a 15"-os CRT-ről hatalmas előrelépés volt a Dell 2405FPW, és a piaci ár feléért sikerült megvennem itt a PH!-n, újonnan. Aktívan 3D Studióztam rajta, piszok jó volt. Régi szép idők.

Ma már csak játszom és filmezek, erre jobb a TV.

[ Szerkesztve ]

(#21) kispecek

kispecek
(fanatikus tag)

Ahol van 5000$ , ott van 6-is...Nem fáj, csak kellemetlen :C

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#22) tome.jr

tome.jr
(PH! addikt)

Pár napja megnéztem egy 4K Sony tv-t MM-ben, hát tényleg brutál szép képe van, még fhd-hoz képest is. Majd ha 400k körül lesz belőle 65 colos biztos beruházok egyre.

Nem véletlen amúgy az árháború, ilyen árcímke mellett esélytelen hogy tömegesen elterjedjen.

(#23) Balika911 válasza kispecek (#21) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Maximum a gyártónak kellemetlen, ha 6000-ért nem veszik meg annyian, mint ahogy azt kalkulálták. Itt sem árrugalmatlan ám a kereslet, sőt. :)

(#24) pakriksz:

A játékok viszont nagyon jól néznek ki rajta, és mára már a hardverek is erősek hozzá. Akkoriban a méregdrága 7800 GTX-emet bizony alaposan megfingatta a Full HD. Itthoni mókuskodásnál is jól jön, pl. két A4-es oldal kifér rá Wordben, de több más programban is hasznos a nagy munkaterület.

Filmeket illetően még csak mostanában kezdtem el gondolkodni egy Blu-ray lejátszón.

[ Szerkesztve ]

(#24) pakriksz válasza Balika911 (#5) üzenetére

pakriksz
(őstag)

sőt még 1080p tartalom sem nagyon van... max játékok, és látványvideok :)

Azok az 1080p-re mertű szemcsézett grainelt ("hogy szép természetes filmszalag szerű legyen"), sőt gyakran mosott hulladékokra a 720p is túl sok lenne, mert egyszerűen a forrás olyan hulladék minőségű hogy nincs értelme.
Szép példa erre a legújabb halálos irambam, ami bizony mostanában készült.

Persze ez nem gond azoknak akik ránéznek a filminfora látják hogy 1080p és elégedetten hátradőlnek, hogy nekik bizony milyen kifinomult ízlésük van, hiszen csak a fullhádé a jó ;)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25) martonx

martonx
(PH! addikt)

szvsz aki kiad 8000 dodót egy tévére az éppen leszarja, ha két hónap múlva 6000-ért is megvehette volna.

Én kérek elnézést!

(#26) Akula válasza martonx (#25) üzenetére

Akula
(senior tag)

+1
ott a pont :K

élj a mának, YOLO!

(#27) madgie válasza pakriksz (#24) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerintem te ott tartasz, hogy a mozifilm 24 darab kimerevített állóképből áll másodpercenként.

(#28) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

még a 65 inch is kicsi a 4k-hoz feltéve ha 2,5m-ről nézzük...

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#29) kakuk.tamas válasza ronaldo (#16) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Van már 8K-s megjelenítő is, idestova 2 éve.
7680 × 4320 (33.2 megapixel) felbontású, 144 Gbit/s videós adatfolyam kell hozzá..

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#30) Reggie0 válasza madgie (#27) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Miert? A graines hulladekokrol helyesen gondolkodik.

(#31) madgie válasza Reggie0 (#30) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Grain-nel, motion blur-rel, meg mittoménmivel lehet cukormázat varázsolni az akciófilmek lótrágyájra, a 24p-re. Amíg ennyi lesz a képfrissítés, addig muszáj szanszéjjel-orrbaszájba effektezni a halárus iramokat.

(#32) Reggie0 válasza madgie (#31) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Szerintem nincs ertelme teleszemetelni, csak szarabb lesz tole, nem jobb. Es ez fuggetlen a kepfrissitestol, a grain mindenhol okadekka teszi a filmet. Arrol nem is beszelve, hogy a tomoritesnek sem tesz jot.

[ Szerkesztve ]

(#33) Menotti válasza Vikthor (#28) üzenetére

Menotti
(fanatikus tag)

Egy 40" tévéhez képest ugyanaz a full hd-s film kifejezetten gyengébb egy 65" tévén...
50-55" felett igenis van értelme a felbontás növelésnek...

(#34) Mr President

Mr President
(senior tag)

500 ezer forint felár rettentő sok azért hogy ne FHD hanem UHD legyen a felbontás.

Galaxy S8 | Samsung UE55MU7002 | Dell 5537 I7 8850 FHD

(#35) Ijk válasza Menotti (#33) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

"Egy 40" tévéhez képest ugyanaz a full hd-s film kifejezetten gyengébb egy 65" tévén..."

Gondolom a többség mégis a 65"-os tv-n nézné. ;]
Nyilván értem mire gondolsz, csak olyan furcsa volt ilyet olvasni. :D

Egyébként valószínűleg 3-4 éven belül már minden középkategóriás tv UHD lesz, azt hogy milyen technológiájú panellel, nos azt már nem merem ilyen határozottan megjósolni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) erdoke válasza pakriksz (#24) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Hát persze, és Picasso se tudott épkézláb női arcot, de még élethű lovat vagy kakast se festeni... Értjük ám a problémádat! :P

(#33) Menotti
Egy jó BD sokkal nagyobb élmény akár 2,5 méterről is 65"-en, mint 40-en, a 3,5 méteres távolságról nem is beszélve. Van itthon 42-50-65, szóval nem csak a boltban néztem 1,5 méterről...

[ Szerkesztve ]

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#37) Sennalacy

Sennalacy
(senior tag)

Szerintem aki 8000$-ért vette a tévét két hónapja, azt nem különösebben érdeklik a későbbi árváltozások. :) Az akcióvadászok nem ebben az árkategóriában vásárolnak.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#38) Sub-ZeRo

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ugyan már, Magyar embernek minek ilyen tv?! Manipulált híreket meg értelmeteln éjjel nappal budapestet nézni rajta a többi sz@rról nem is beszélve... ?! 480p-s felbontásban persze, vagy max 360, bár biztos adják "hd" minőségben is.. Ehh... Aki meg mozizni akar, menjen el, egy jó pár jegy kitelik belőle, vagy vegyen projektort vászonnal...Jah, az nem 4k, mert nekük már arra van szükség mert megmondták a cégek...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#39) defiant9

defiant9
(tag)

Van még tere az árcsökkentésnek, már 1000$ alatt vannak a Taiwaniak, és ma már nem gagyi minőségük:
[link]
Karácsonyra már egyes várakozások szerint kínában beesik az UHD panel ára az FHD*1,2-es szintre.
A sok pixel miatt viszont az elektronika drágább ugyanazon a Hz-en, ezért azt nem szórják két marokkal.

(#40) kakuk.tamas válasza erdoke (#36) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Nem kötekedni akarok, és félre ne érts, de merre is laksz? Mintha nem mondtad volna még... :D :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#41) razorka777

razorka777
(PH! kedvence)

Ezek még nem az "instant get" kategória tévék.

Xiaomi MI6

(#42) Peaceliker

Peaceliker
(őstag)

Helyes, tessék leárazni, hogy lassan tudjak venni vmi 32 colos fHD tv-t (mer gondolom nyomja lefele azok árát is )! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#43) gianni85 válasza erdoke (#36) üzenetére

gianni85
(PH! kedvence)

Csak 3 darab extra méretű lapostévé egy háztartásban? :P :DDD

(#44) Balika911 válasza Mr President (#34) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Ez a csökkentés előtti ár. Nem tudom, nálunk mikor lehet olcsóbb, mert a hír szerint csak az Egyesült Államokban mentek lejjebb az árral.

(#45) Reggie0 válasza gianni85 (#43) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Ez nekem is fura. Mert alap, hogy a haloban, nappaliban es konyhaban van. Es a furdo?

(#46) airmax_2.0

airmax_2.0
(fanatikus tag)

Nem hinném, hogy ideskednének... fogja az 55 collost amit vett kiviszi a fürdőszobába (fittness helységbe) aztán vesz ugyanannyiért egy 65 collosat a nappaliba.. És elmeséli a szomszédjának, hogy milyen jó üzletet kötött, mert mennyivel nagyobbat vett ugyanannyiért...
Minden csak nézőpont kérdése... :)

[ Szerkesztve ]

(#47) djculture

djculture
(PH! félisten)

Veszünk kettőt itthon dömping van az uhd tv adásokból, de még japánban is az első ilyen adás a brazil futbal wb lesz jövő júliusban.. Itthon 10 év múlva már igy nézhetjük a való világ 28-at, meg az x-faktort..

[ Szerkesztve ]

(#48) Lomha 8V

Lomha 8V
(PH! addikt)

Most teljesen megnyugodtam, hogy már ilyen "olcsón" hozzá lehet jutni. :DDD

(#49) pakriksz válasza madgie (#31) üzenetére

pakriksz
(őstag)

kb köze nincs s képfrissítéshez a grain-nek... a motion blurnak inkább... a grain állóképen és 60 fps-en is ugyanolyan hulladék. És nem csak motion blurt tesznek a filmekre, hanem álló blur-t is. Akkor is mosott fos, ha állókép megy. És nem csak a halálos iramokat effektezik így szét, hanem minden filmet.
Szokták mondani hogy a hagyományos filmnek van egy "meleg természetes hatása", aztán ezt a beképzelt marhaságot akarják utánozni, szétcseszve mindent ezzel.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50) madgie válasza pakriksz (#49) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nincs állókép mozgóképnél (kivétel = animációs filmek), szerintem értelmezhetetlen, amit írsz. Illetve van és lehetséges, mondjuk 1/2000 shuttert záridővel dolgozol és szaggatott lesz a mozgás, mint a fene (de állóképek sorozatára szedhető szét). Nem véletlen, hogy 24p-nél 1/50 körül dolgoznak, 50-nél 100-zal, stb.

Persze ha ezeket (gyakorlatból) tudod, akkor bocs az okoskodásért :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.