Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz jerry311 #11 üzenetére

    Ha a Raid6 döglik meg, akkor meg mehetsz a boltba vinyókért...:)

    A 4 rekeszes NAS is elég zsebbenyúlós móka.
    Használtan vettem egy Qnap valamit (TS-469L). Dejó. Csak ebben semmi meghajtó nem volt. Értelmes méretet szerettem volna, szóval kellett 4 db 3 terás meghajtó. Darabja akkor volt 43E Ft, haveri alapon 30E. Az még 120E, azaz a vége 200E Ft volt. Azt azért nem sokan szeretik kifizetni 8-9TB effektív kapacitásért (merthogy 2db 4 terás kábé ekkora kapacitást nyújt, töredék áron). Igaz, emellé nőtt egy extra HW, ami most tetszik.
    Kérdés, a 4 gépen mennyi a hasznos anyag, és a mentés mikéntje. Ha inkrementálós a backup, akkor talán nem annyira. Ha teljes mentéseket csinál valaki, akkor meg időigényes - és sok helyet zabál fölösben.
    Mindenesetre nem csak PC-t képes menteni egy ilyen berendezés, egy iPhone-t is képes, van neki iTunes szerver képessége (nem tudom, ez volt e az, ami végett mentett, de az ARMoson volt anno iPhone mentés). Talán droidot is rá lehet venni, hogy mentőjön, de ezekkel nem bohóckodtam. Se ájfonom, se kedvem droidozni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák