Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz opr #17 üzenetére

    Meg pláne, hogy ezek a lyukak olyanok, a legtöbb esetben, hogy távolról nem annyira vagy komoly háttérhatalommal támadható, szóval nem, nem kisemberek ellen van. Én is ismerek olyan egyedi cégeket, ahol a PC-ket AMD-re cseréltették, majd gyorsan rájöttek, hogy ez igazából felesleges lépés volt, mikor rájöttek, hogy ez pénzkidobás volt, akkor abbahagyták.
    Jellemzően USA/Kanada cégek csinálják ezt, mert ott minden poént úgy fújnak de, mintha világvége lenne, kisebb játék, és egyéb fejlesztő cégekre jellemző, hogy ezt csinálják, ezek is csak ott, ahol távolról, pl Európából dolgoztatnak, mert nem bíznak meg az emberben. Az más kérdés, hogy a saját irodáikban már annyira nem cserélgették a MacBook Pro-t AMD-sre, ja mert nincs a Linux-ot meg nincs kedve megtanulni, képmutató...
    Szóval ezt annyira nem fújtam fel.
    Linux-ra, VMware-e van már megfelelő/értelmesebb javítás a Biosaim is 2020-asok a Windows-t meg nem használom.
    Értem a minden rossz amiről nincs jó hír, de azért a hülyeségnek van határa.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #20 üzenetére

    Ez rendben van, de ugye az megvan, hogy az AMD-ben kitudja mennyi lyuk van? Mert arra nem mindent vizsgáltak, ami csak az AMD szerint javítottak, valójában meg a fene tudja? Szóval az érvelésed alapján az AMD annyiban van előnyben, hogy újabb architektúra, hogy mennyivel biztonságosabb, arról nem sokat hallani. Ennyi erővel pl mobil vonalon miért kellene, hogy AMD-vel szívassam magam? A Zen2 még még mindig ilyen látta már valaki, de igazából komolyabb gyártó a gamer notebookon kívül senki nem látott, ami már felvenné a kesztyűt az Intellel.
    Az amiről nem tudunk, az nincs, ugyanennyire veszélyes felfogás szerintem.
    Mint ahogy a nem frissítünk, mert az nem kell felfogás is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sb #25 üzenetére

    Semmit, csak annyit, hogy ha valaki frissít, akkor azért nem akkora a világvége, mint amit itt előadnak páran. Ha annyira hatalmas lenne a probléma, mint amennyire a legtöbb hozzászólás képmutató, akkor szerinted nem kezdték volna a nagy cégek kidobálni az Inteles gépeiket? De.
    Nyilván az Intel elrontott egy halom dolgot, de ugye azt azért nem gondoljátok komolyan, hogy az AMD tökéletes lenne... Ugye. (Tudom, ne is mond most majd az jön, hogy jajj ilyet én, te ő nem írt, csak fikáztatok... Meg is érdemli az Intel, csak már uncsi, a hülye gyerek stílus ennyi.. )

    Volt amire a Zen-t is patchelték, meg nyilván lehet tök más rés benne amire majd 3 év múlva derül fény, de addig egyenlőséget tenni a tudott/alátámasztott tények meg a "tudjuk, hogy úgyis van, az NSA se hagyná, hogy ne legyen..." gyíkemberes kocsmai okoskodás közé... ez erős.

    Ehhez képest pont ezt tolják itt páran, persze csak akkor ha valamelyik gyártót szidni kell... Ha meg nem akkor azzal jönnek páran, hogy nem értem mit akarsz, ja most pont Te... Ha megjelenik egy AMD cikk, vagy egy Intel cikk, akkor mint hülye gyerek a nevelőben elkezdenek okoskodni...

    Értem én, hogy fikázni kell ész nélkül, mert ez a manapság a köztudat, de akkor is....

    kb ez a szint:
    Jellemzően USA/Kanada cégek csinálják ezt, mert ott minden poént úgy fújnak de, mintha világvége lenne, kisebb játék, és egyéb fejlesztő cégekre jellemző, hogy ezt csinálják, ezek is csak ott, ahol távolról, pl Európából dolgoztatnak, mert nem bíznak meg az emberben. Az más kérdés, hogy a saját irodáikban már annyira nem cserélgették a MacBook Pro-t AMD-sre, ja mert nincs a Linux-ot meg nincs kedve megtanulni, képmutató...

    Na de ha végképp nincs muníció, akkor elveszünk egy 1974-es cikket, amiben a szegény AMD-t....

    Ja és ha végképp nem tudsz semmit mondani, akkor jön a kék, piros, sárga meg a tököm se tudja milyen szemüveg....

    Na hagyjuk már a képmutatást.... Mert uncsi...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #27 üzenetére

    Mert meg sem jelent, Se Te se más nem tud róla semmit, és fingja nincs a core tesztelőkön kívül, hogy mi a szar ez. Ehhez képest megkérdezted a semmit? Akkor meg minek is.
    Én megyek is tüntetni az Apple ellen holnap, hogy miért nincs már Ryzen-es macbook pro, mert amúgy sem vennék, csak miért ne menjek..... Szerinted ennek mi értelme lenne?

    Ennél annak is több értelme lett volna, ha írsz az intelnek, max nem válaszolnak. De ezzel aztán sokat elértetek....
    De lehet, hogy holnapután meg a Ryzen ellen, hogy 3 év múlva lesz benne lyuk, aztán vagy lesz vagy nem lesz nem?
    Mi ez Óvoda?

    Emlékszem még amikor Semptronos HP NX-eket fikázták a fórumokon 2007-ben, hogy egy kályha meg így meg úgy, az nem tűnt fel, hogy 2/3-ada volt az Inteles variánsnak az ára, de elvárta volna, hogy gyorsabb, szebb halkabb legyen...
    Na ezek a hozzászólások kb ilyenek....

    Te láttál mér ilyen processzort élőben működni?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #29 üzenetére

    Persze akkor azt is tudod, hogy nem javítottak ezen semmit, mivel az architektúra ismert? Akkor meg miért kérdezted, meg ha amúgy is tudod, hogy lyukas? Még mindig nem értem.

    Amúgy nem szeretnék én vitatkozni veled, mert alapvetően egyetértünk, és szerintem is igazad van. Mert én is így gondolom, nekem annyi a bajom még az AMD-vel, hogy pl a Linuxokkal nem kompatibilis. De előbb utóbb az lesz, és akkor én is veszek egy EliteBook 735-öt.

    Ez is lyukas aztán ennyi.

    AMD-t kell venni, slusz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #31 üzenetére

    Senki nem ért ilyet, hogy fan. Pont ez az. Ha nem tudtad, akkor az egy dolog, de akkor az meg már feltételezés.

    Pont ezt írtam, ha már nincs mit írni akkor jönnek ezek a jelzők. Na ez az ami sehova nem visz. Én sem vagyok semmilyen Fan. Linuxot használok, arra meg az AMD pont szar. Majd egyszer talán jó lesz...

    Amúgy az Intel szerintem abból a processzor kínálatból kezd fejlesztgetni, amit nem érint ez a sebezhetőség. Ez valamely Atom, ha jól emlékszem.

    Mint írtam egyetértek veled.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #33 üzenetére

    Az intel Atom 2013 előtti, valamint az Itanium processzorok nem érintettek, ha jól emlékszem.

    What are Meltdown and Spectre and are you affected?

    Az az érdekes, hogy az MS több frissítést is visszavont, mert az AMD-s gépek nem bootoltak vele. Meg Linus is kiakadt, hogy ezek csak a hardver hibáinak elhide-olására vannak. Igaza van. Az Intelnek kell egy úgy architektúra.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ragnar_ #35 üzenetére

    Vagy tűzfalat használsz :) Mert az exploitokkal az AMD-s gépedről is ellopják a bármidet, ha Windows-t használsz, és nem azért ment a Windows 10 ne lenne biztonságos, de a programok amiket futtatsz rajta simán kitárják a kapukat...

    Ne aggódj nem HT-vel fogják kezdeni, hanem a tört programjaiddal...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ragnar_ #37 üzenetére

    Na ezzel az szokott a baj lenni, hogy pisitke megtöri a programot, mert nem akarja megvenni x 10 , x 100 ezerért, majd fél évig ott hagyja, mert hát na ki akar fizetni ezért. Majd nyilván a frissítéseket nem kapja, nem is érdekli, nem is akar azzal foglalkozni, hogy pl az Adobe Acrobat, vagy Ghisler szoftverét vagy bármijét nem frissíti a felhasználó, akkor melyikkel kezdenéd, a HT-val vagy a bugos szoftverrel, amire kijött az exploit....
    Szóval érted mi a baj remélem....
    Nem a Windows lesz a leggyengébb láncszem, de nem is az AMD proci..., meg nem is a Windows Tűzfal.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geri Bátyó #40 üzenetére

    Nem Erre te céloztál ez a tény, aztán el kell dönteni mi van mögötte.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geri Bátyó #43 üzenetére

    AMD-re adták ki, mert a Spectre az AMD-t is érintette, nem csak az inteleket. Az AMD-sre nagy eséllyel az AMD-s mehetett fel. Persze olyan hírek vannak, hogy az AMD ezeket javította, de az AMD-s gépek annyira elenyésző mennyiségben vannak jelen nagyvállalatoknál, hogy ezzel nem foglalkoztak a hírekben.
    Nekem is lesz AMD-s gépem, ha nem csak Windows-al lesz kompatibilis mobil fronton.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geri Bátyó #45 üzenetére

    Sajna tele a gyártói fórumok vele. Ahogy olvasgatom, nem is a Ryzen a baj, hanem a körítés. Amit adnak a legtöbbhöz. Mondjuk szerintem ha majd a Dell Project Sputnik, System76, Purism, Tuxedo, Lac Portland és hasonló gyártóknál megjelennek a Ryzenes notebookok, akkor lesz előretörés. Mondjuk én már várom.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák