Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz lezso6 #6 üzenetére

    Annyiban van benne igazság szerintem is, hogy ha normális teljesítményt akarsz összerakni (nagyobb méretű VGA, ATX táp, jó hűtés stb.) és nem akarod megfőzni sem őket (például kicsit is komolyabb vízhűtés), valamint a gép hangja is számít, akkor a végén már majdnem uATX méretnél vagy lásd Bitfenix Prodigy, vagy a linkelt Corsair 250D miközben uATX-el sokkal-sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötnöd (például 4 RAM, SLI/CF lehetősége, nagyobb fajta procihűtők könnyű használata stb.) és általában az ITX jóval drágább is alaplapban (például az ASUS P8Z77-M Pro lapom 28k volt, amikor az ASUS P8Z77-i 52k volt, miközben tudásban az első felette van).

    Én is nagyon bele voltam bolondulva az ITX-be, majdnem be is vásároltam belőle (Prodigy volt a kiszemelt a vízhűtés és a hosszú VGA, valamint a már rendelkezésemre álló 550W-os nagyon csendes táp miatt), de aztán a sok megkötés miatt végül lett egy uATX gépem, ami nagyságrendileg 1-4 centivel nagyobb csak minden irányban, mint mondjuk egy Prodigy, de olcsóbb is annál (a különbségből vettem plusz 8 GB RAM-ot és egy Mugen 2-t), miközben a gép összesített tudása nagyobb az ITX-es társáétól (ahogy fentebb már írtam + például belefért egy 7970 DC2-es, ami a 3 slot miatt kevés ITX házba fér be).

    Ettől függetlenül én is mindig elcsábulok, ha ilyen hírt látok, hogy na a következő majd ITX lesz, de amikor az észérveket is figyelembe veszem, mindig meg maradok ezen a szinten. Pár centiért túl sok kompromisszum és túl sok plusz pénz. Mondjuk kisebb teljesítmény kategóriában nagyon jó ötleteket láttam szerte a neten ITX méretben. A fentiek szigorúan magánvélemények, természetesen. Nem ítélem el aki beleszerelmesedett a kategóriába. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák