Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nekem kellett volna egy kis méretű kijelzővel ellátott telefon, mert az előző ~6 éves munka telefon megkapta a kegyelem döfést és kijelző hibás is lett.
    Jó ötletnek tűnt egy 6S vagy egy SE vásárlása, de ahogy átnéztem a régebbi, majd az újabb telefonok visszajelzéseit, két dolog szinte állandóan ismétlődő volt: Az alacsony akku kapacitás és idővel a felhasználói élmény csökkenése.
    Nekem ebből az adatmennyiségből egyértelmű volt, hogy ha el akarom kerülni a kellemetlenségeket, akkor ehhez a márkához kell hűségesnek lenni nem az adott készülékhez, és cserélgetni kell!
    Szóval nem vettem a következő 5 évre most kifutó (olcsó-ÚJ) iPhone-t mert nem találtam volna meg benne a számításom. Az aktuális (drága-ÚJ/használt) iPhone-t meg azért nem, mert a munkámhoz nagy méretű és nem praktikus, és a kifutóhoz képest a 2x szorzót nem éri meg azért, hogy a köv.: 2 évben biztonságban érezzem magam vele.

    Az az igazság, hogy megoldás hiányában egy "fél-buta" nyomógombos telefont kértem a cégtől, amivel lehet telefonálni, és még 3-5 nap a készenléti ideje. Minden képen jobb, mint a fehér kijelzős telefon, és mindenképpen kevésbé frusztráló mint egy iPhone-t végig nézni ahogy a nem túl intenzív terhelés ellenére tönkremegy, vagy beállni a sorba és évente lecserélni a telefont eggyel újabbra.

    "nagyjából" értem miért kapja ezeket a kereseteket ez a cég, és miért fizeti ki úgy is, hogy nem lehet rábizonyítani a szándékosságot. Azért hogy továbbra is megtartsák ezeket a vásárlókat, akik beszálltak, tetszett nekik az életérzés, de nem értették meg időben hogyan kellene viselkedniük, és ezért frusztráltak lettek.
    Én biztos vagyok benne, hogy nem a készülékekkel vagy az üzleti modellel van a gond, hanem ott, hogy az emberek egy része nehezen, nehezebben tagozódik be az Apple ökoszisztémába.
    Mert ennyi idő együttélés után - főleg ha megkapják a kártérítést, akkucserét, békességet - ezek az emberek sem fognak habzó szájjal mást keresni, következő alkalommal is iPhone-t fognak vásárolni, és ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • szekerkaa

    csendes tag

    válasz Tigerclaw #48 üzenetére

    Pedig az iPad2 volt az egyik legmegbízhatóbb széria. Van itthon egy, lassú, az igaz, de üzembiztos.
    És pont vissza lehet rá tenni a 6-ost (keress rá, millió tutorial van, nem bonyolultak), én is épp azt tervezem, merő geekségből. De nem lesz sokkal gyorsabb tőle, a 4s sem lett az (azt is 9-esről tettem vissza 6-osra) a 6-osban még sok animációval fedtek le betöltési sebességet. A weboldalak meg 10 év alatt borzasztóan sokat romlottak, ugyanakkora információtartalomhoz sokkal nagyobb teljesítmény kell - és ez az igazi környezetszennyezés, nem a hetes busz, de elkalandoztam.

    ten, nine - ignition sequence start

  • pakesz

    aktív tag

    válasz azbest #44 üzenetére

    >> "skandallum, hogy a 10 éves tablet a mai programokkal már lassú."

    most valtottam PCt, a regi csak 8 eves volt, es a cpu benchmark szerint meg elegge combos volt ennek ellere eg es fold a ket rendszer
    hiaba na a win10 lassitva van :K barcsak visszaterhetnek az XPre

  • #93448704

    törölt tag

    válasz Szabi® #25 üzenetére

    Szerintem arról gondol mást, hogy az Apple nem anyagi haszon miatt lassította a telefont, hanem ezért, hogy a lecsökkent akkukapacitás mellett még működőképes maradjon a telefon.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz #16939776 #53 üzenetére

    Én nem néztem nagyon körbe, hanem megvettem az iPhone SE-t, amire én használom ma is tökéletesen megy. Fut rajta minden céges nyavaja, Jira, Slack, Viber, Offiice, MSTeams, levelezés + a személyes dolgok is párhuzamosan. Kicsi, szép, gyors, mondjuk egy Huawei Mate8 volt előtte, így az akkuidő az botrányos, de ha kell felteszem a laptopra tölteni, nagyon hamar feltölt.

    Lehet az én szokásaim mások, mint akiknek rossz tapasztalatuk volt vele, de nekem és feleségemnek is bevált.

    Amíg arra volt szükségem, hogy sokáig bírja és tudjak rajta kényelmesen e-mailezni, addig a Mate8 volt a legjobb telefonom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák