2019. augusztus 17., szombat

(#1) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

5400$ :Y :F kíváncsi lennék a pontos paraméterekre mert a cikk elég hiányos

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2) arpeen2 válasza Quan-Chi (#1) üzenetére

arpeen2
(senior tag)

Én meg arra lennék kíváncsi, hogy melyik márka tv-jét címkéztetik át a saját nevükre, mert gyanítom hogy nem kezdtek LCD technológia fejlesztésbe. Az meg hogy tettek bele egy, az átlaghoz képest jobb audio technikát, beszédhangnál kb semmit nem ér. Ha pedig látványos és hangazatos mozifilmet néz az ember, úgy is külső audio rendszerre küldi a hangot.

Ergo az én olvasatomban ez a TV = parasztvakítás sok pénzért cserébe.

(#3) rudi válasza arpeen2 (#2) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Szerintem is ennek van a legnagyobb esélye. Eléggé bevett szokás a skandináv dizánycégeknél, hogy fognak egy kommersz "hardvert" beleteszik a saját kabátjukba és felszorozzák az árat 5-10-zel. Náluk ezek a cuccok státuszszimbólumként szerepelnek, szóval veszi a jólszituált nép mint a cukrot. Emellett viszont meg kell jegyezni, hogy a B&O-nél azért elég komoly hangszórótervezés folyik, ami nincs ám annyira nagyon messze a tévécsinálástól.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) macilaci78 válasza arpeen2 (#2) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Parasztvakítás, vagy sem, ez presztízstermék. Az ára ehhez mért, a tudásáról meg jószerével semmit sem tudunk meg a cikkből.

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#5) arpeen2 válasza rudi (#3) üzenetére

arpeen2
(senior tag)

"hogy a B&O-nél azért elég komoly hangszórótervezés folyik, ami nincs ám annyira nagyon messze a tévécsinálástól."

A Samsungnál meg elég komoly TV tervezés folyik. Gondolod hogy tudnának versenyképes audiofil hangfalakat gyártani egyik napról a másikra? :R

(#6) LackoMester

LackoMester
(addikt)

Szinte biztos vadállat hangzása lesz. :K Csak az ára :F , bár ez egy premium márka, ez itt normálisnak mondható. Nem az átlag emberkéknek van tervezve. :K Kiváncsi lennék kitől, melyik nagy gyártótól származik a LCD panel.
(szerintem Samsung )

Arpeen Samsung :U 3D LED LCD :W hajrá
szigorúan magánvélemény

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) Angel1981 válasza macilaci78 (#4) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Így van, én is inkább presztízs terméknek nevezném. :)
A parasztvakítás inkább az, amikor a széles tömegek számára kínálnak olyan technológiát / körítést, ahol "a füst sokkal nagyobb, mint a láng".

(#8) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Ennyi pénzből biztos, hogy nem ilyen TV-t vennék...be vannak ezek zabálva szerintem.

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#9) LackoMester válasza Devid_81 (#8) üzenetére

LackoMester
(addikt)

+1

(#10) Ijk

Ijk
(nagyúr)

Ennek a kütyünek az árából kijön egy 50"-os G20-as fullHD panasonic plazma, egy audiofil minőségű házimozi rendszerrel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) mephi666

mephi666
(veterán)

itt a név kerül ennyibe :( vannak bizonyos újságok, amik tele vannak különböző termékekkel, amik az "xy design" nevet viselik és brutálisan drágák... szintén státusz-szimbólumot képviselnek és mérföldekkel drágábbak, mint a hasonló specifikációkkal rendelkező "kommersz" márkájú termékek... láttam már 1.5millás hangfalpárt, többszázezres székeket és társait... nem hiszem el, hogy mondjuk egy jbl nem hozza ugyanazt hangminőségben, csak hát egyedi design+menő név és már mehet is a 10x-es ár :K na, itt is ugyanez a helyzet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Integra

Integra
(titán)

házimozi hangot senki se várjon tőle, de tény, ahhoz képest, hogy milyen kis tévé, tényleg szépen szól viszonylag nagyobb szobában is. nekem legalábbis ez a tapasztalatom hasonló régebbi típussal.
a képminőség viszont, khm.. szóval finoman szólva sincsen arányban az árával..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

az 100% hogy nem saját panelt használnak ! de elég sok TFT monitor gyártó is veszi pl : Asus , DELL stb , ugyan ez a helyzet a tápegységeknél is, van vagy 2-3 gyártó meg 50 forgalmazó ! nyilván ezért ez nem róható fel nekik !

(#14) zazahoho

zazahoho
(őstag)

itthoni fizetéshez mérten meghökkentő az ára :Y ,de azért kint nem esnek hanyatt az árától
a panelt biztos veszik valakitől :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) Integra válasza zazahoho (#14) üzenetére

Integra
(titán)

2000 dodoért már 4000-res panasonic projektort kapsz, 2000 euroért már 50 collos pana v plazmát. nagyon b&o fannak kell lenni ahhoz, hogy ezt megvedd otthonra.

(#16) Kopi31415

Kopi31415
(félisten)

Ez még olcsó termék tölük. múltkor láttam valami tv-jüket, 11k€. S nem tudom, de sem a hangzástól, sem a látványtól nem lett nedves a gatyám még B&O termék esetében.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#17) rudi válasza arpeen2 (#5) üzenetére

rudi
(nagyúr)

De, simán tudnának legfeljebb pár év alatt. Telefont csinálni is annyi alatt "tanultak meg". Viszont nem illik bele a profiljukba az audofil hangszóró, és megfelelően kidolgozott brand nélkül nem tudnának elég nagyot kaszálni vele. Meg amúgy sem. Ezért nem is csinálják.

(#18) Gyurry

Gyurry
(csendes tag)

Van egy olyan érzésem, hogy ez valami elírás.
Korábban (lehet, hogy tévedek), de valami 40 000 000 Ft-os tévéről olvastam náluk (talán pont a Beovision 10-es) így az 50 000$ reálisabbnak tűnik.

Főleg belegondolva abba, hogy van olyan hangszórója, ami 6 milla per darab (nem a pár).
Sőt olyat is hallottam, hogy bizonyos hangszoró kábelekért több száz ezer FT-ot kérnek.

Azt hiszem, ez annyira nem az én világom, hogy még a telitalálatos lottó esetén se érdekelne.

(#19) DBob

DBob
(őstag)

Beo készülékektől én se vagyok nagyon elájulva, de azt azért el kell ismerni hogy átlagon felüli készülékek kerülnek ki tőlük. Ehhez még hozzájárul a sok évtizeddel korát megelőző szintű rendszer integráció, és a már említett státusszimbólum jelleg.

Vannak nagyon jó ötleteik, amiket nem értem más gyártók hogy-hogy nem vettek át tőlük, mert annyira alapvető igényeket öntöttek formába például...

(#20) Duree

Duree
(veterán)

Sohasem szerettem B & O dolgokat,rondák hivalkodóak,tartamilag pedig nemigazán az átlag felettiek.A minösége pedig lehet jó,de ez 3,4 szer nagyobb árért mint a jobb gyártóké.
Ez a TV az élö példa6,8 szor drágább mint egy Samsung vagy egy Sony.Megéri?Biztosan nem.Amerikába a Sznobok biztosan megveszik,de Európában nem nagy sikert jósolok neki.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#21) JoeYi

JoeYi
(őstag)

kell a fű a lakásba :)

(#22) Integra válasza Duree (#20) üzenetére

Integra
(titán)

azért megvédeném a b&o-t, mert a design szubjektív. egy szép, elegáns környezetben nagyon jól tudnak mutatni. valszeg nem láttad még így elhelyezve soha.

[ Szerkesztve ]

(#23) benedekco válasza Duree (#20) üzenetére

benedekco
(őstag)

a dánok oda vannak érte... Én is láttam már vonalas készüléket ami 100ezer+os áron volt forintban mérve... meg a gazdáját is láttam, vér skandináv... ezek a motyók az igazán vér skandinávoknak(inkább csak dán/norvég) való

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) dabadab válasza rudi (#17) üzenetére

dabadab
(félisten)

"Telefont csinálni is annyi alatt "tanultak meg""

Mármint mobilt?... Azt soha nem tanultak meg, rajzoltak egy szép dobozt, amibe a Samsung belerakta vmelyik telefonját. Gondolom ez a TV is hasonló módszerrel készülhetett, az ilyen kis cégeknek az a legnagyobb gondja, hogy ha normálisan meg akarják csinálni a cuccokat, akkor az R+D költségeik jóval nagyobbak lennének, mint bármelyik tömeggyártónak, viszont nagyságrendekkel kevesebb eladott készüléken kellene azt behozni, ez meg az esetek nagy részében nem működik.

DRM is theft

(#25) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Egy saját keret kicsivel jobb hangszórókkal ilyen áron? Fuck. Akkor inkább 3D-vel jöttek volna.

#24: nem azt akarta mondani, hogy a Samsung is pár év alatt tanult meg telefont készíteni?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) dabadab válasza Jim Tonic (#25) üzenetére

dabadab
(félisten)

Valószínűleg az történt, hogy beballagtak a Samsung/Sony/akárki központjába, megnézték a kínálatot, és megállapították, hogy a 3D még nincs azon a szinten, hogy rá merjék rakni a B&O pecsétet.

Ja, hogy a Samsung. Nekik mondjuk könnyű, mert a Samsung Electronics kb százszor nagyobb cég, mint a B&O.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) rudi válasza dabadab (#24) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Nem úgy értettem. Hanem hogy a Samsungnak tartott pár évig megtanulni telefont csinálni. Meg éppen azt akartam közölni, amit Te is, hogy egy Samsung szintű cég pár év alatt lényegében bármelyik elektronikai piaci szegmensbe meghatározóvá tud válni.

[ Szerkesztve ]

(#28) dabadab válasza rudi (#27) üzenetére

dabadab
(félisten)

Oké, vettem az adást :)

DRM is theft

(#29) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

én nem értek igazán a lovakhoz , a termék maga tetszik, az ár horror , de a sznobok világában ez az 1-2M-ós kategória még nem túl extra :K

(#30) rudi válasza Quan-Chi (#29) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Jaja. Meg hogy nézne már ki egy stokholmi art hotel appartmanjában a panasonic/sony/bármi kommersz TV? Oda éppen pont jó a B&O és társai :)

(#31) dfdfdf válasza rudi (#30) üzenetére

dfdfdf
(őstag)

Így van ezért a pénzért mi házat vennénk de akinek telik és szereti az extravagáns dolgokat annak kötelező darab! Hogy nézne már ki kiszállsz a paganidból bemész a villádba ami a "beverli hillsen" van és bekapcsolod a sony TVdet kicsit gázul hangzik

Lanparty BAZ megyében valahol?

(#32) Morden24 válasza dfdfdf (#31) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

A B&O mellé Koenigsegg dukál, nem Pagani:)

Sectumsempra - For Enemies

(#33) Cyberpunk

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hát inkább egy ilyen [link]. Sajnos ez sem az olcsóságáról híres :O

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) Jim Tonic válasza rudi (#30) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Nem Koppenhága? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) dabadab válasza Jim Tonic (#34) üzenetére

dabadab
(félisten)

Nem. Átruccannak a szomszédba, eltemetik Hamletet, hazafele meg visznek valami helyi szuvenírt.
Ilyenek ezek a svédek :)

DRM is theft

(#36) brainticket

brainticket
(aktív tag)

Elég régen gyártanak TV-ket, még az LCD-k és plazmák előtt is voltak képcsöves TV-ik.

(#37) LackoMester válasza brainticket (#36) üzenetére

LackoMester
(addikt)

Alap, és akkor ott vannak még a skandináv vonalon, az egykor szebb időket megért FinLux (kevésbé pémium márka) tv-k, a cimborámnak, van egy kb.20 éves cseresznyefa dobozos modellje, a mai napig tökéletes.

(#38) ViZion

ViZion
(félisten)

A B&O régen is csinált fantasztikus gépeket, a meglévő technológiák újragondolásával, ötvözésével.
Pl. a nagyképernyős TV kikapcsolva "elrakta" magát...
Aki látott már B&O "borotválkozó tükrös" CD-s rádiót, és hallotta szólni azokat a vékonyka hangszórókat, nos annak nem kell mondani, h tudnak ott, nem csak design van a buliban.
Bármi megunt B&O "kacatot" elfogadok... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) zazahoho válasza Integra (#15) üzenetére

zazahoho
(őstag)

igazad is van ,fehér ember ezt nem igazán veszi meg :N ill a skandinávok igen :DD
az kuriózum ,és meg is kell fizetni az árát az északiak meg is tudják mi nem :O
Van még benne egy olyan csavar is ,hogy az angol szívesebben vesz angol manifakturában készült hazai erősítőt igaz horror áron,de az 10 -20 év múlva is úgy szól és a gari is annyi rá!!!
a német német terméket részesít előnyben stb...

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#40) nismoka

nismoka
(addikt)

Ez egy kotta tartó? :)

(#41) Pro Koryak

Pro Koryak
(senior tag)

aki ennyiért vesz egy ilyen sz.rt, annak úgy kell ---> vszínű nem is ért hozzá
aka nem tudja, h kevesebbért létezik sokkal jobb, pont az ilyen hülyéknek készítik
ráadásul venni fogják, mert hülyéből több van mint kellene

gratula b&o, egy újabb átverés

[ Szerkesztve ]

(#42) Quan-Chi válasza Cyberpunk (#33) üzenetére

Quan-Chi
(őstag)

azért a Sharp még mindig sokkal inkább tömegtermék mint a B&O

(#43) MMSZoli

MMSZoli
(tag)

Annyit tennék hozzá, hogy én többször jártam a B&O gyárban, Struerben. Nem nekik, és nem ott dolgozom, bár minden vágyam az lenne.
Nem akarok sokat regélni a hangteszeléshez létrehozott betonkocka (Cube) akusztikai paramétereiről, vagy a szalagok és a gyártási folyamatok emberléptékű voltáról, vagy a felvonultatott technológiák soráról, hogy minden termék tökéletes legyen. Csak két példa: az égető tesztek során MINDEN egyes terméken PC-s loggolás fut + felveszik kamerára a termék előlapját + a kijelzőjét, hogy bármilyen apró pillanatnyi hibáról teljes regisztrációjuk legyen, és reprodukálható legyen a hiba, és tudják, a vevő mit láthatott volna. Kettő: a készülékek bekerülnek egy vibrakabinba, ahol egy mikrofonnal veszik a spektrumra adott válaszát a gépháznak. A leejtett csavarokat más gyárakban kézzel kirázzák/kiszórják, vagy még inkább benne felejtik a termékben. Itt a zörgő csavarnak speckó hangképe van, amit a PC azonnal detektál, és a termék zárolásra kerül. Mecsoda különbség...

Ami itt volt, az a színtiszta profizmus, pedig nem kis céget képviseltem én sem. A vevő és a termék minősége: minden más ennek volt alárendelve a GYAKORLATBAN. Ha a termék a piacra küldés előtt nem ütötte meg a mércét egy független, vevőket képviselő csapat tagjai szerint, akkor az nem került a piacra addig, míg a felmerült hibákat el nem hárították.
A filozófiájuk szerint: ha a tesztelők a teszt végén nem mosolyognak, akkor a termék nem adta azt az élményt, ami elvárható. Milyen messze van ettől a cégek/márkák többsége!

Ezt nem hiszem, hogy sok cég mondhatja el magáról, legfeljebb leírja a habos marketingdumák közé, de amikor arról van szó, hogy az új termék pár hétet késne ilyen-olyan hibák miatt, akkor minden szívfájdalom nélkül a piacra kerül hibásan, "majd kijavítjuk". Ez vonatkozik a piac első 3-4 legnagyobb szereplőjére is...

Úgyhogy lehet, hogy drága, de igenis nagyon kemény fejlesztőmunka folyik ott. Csaka tökéletes az elfogadható. Talán emiatt van az, hogy a 80-as években gyártott CRT TV-ik képe még ma is élvezhető, és igen nagy részük működik.

És igen, ezt kell megfizetni, hogy nem 2-4, hanem 8-10 évre veszel terméket.

(#44) MMSZoli

MMSZoli
(tag)

A Samsung TV-k képét pedig messze nem nevezném kiemelkedőnek, még a különösebben nem drága 32PFL9604-es Philipsem is odaver nekik :-)

Önmagában jó, de összevetve... Egy B&O TV bármikor lealázza a Samsungot. A S. TV-k nem a képminőségük okán lettrk piacvezető, ezt azt hittem mindenki tudja...

(#45) tdd587 válasza MMSZoli (#43) üzenetére

tdd587
(őstag)

Korrekt. Mindezt természetesen egy európai üzemben, európai fizetésekért... Akkor már nem is olyan drága. Mármint európai fizetésért.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#46) MMSZoli válasza tdd587 (#45) üzenetére

MMSZoli
(tag)

Egyszer talán mi is eljutunk odáig... Mit ne mondjak, sárgultam kint rendesen.

(mondjuk az Euro annyira nemhiányzik, pláne most :-))

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.